Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 092016
 

tumblr_nu4wht5CcF1sos35uo1_500İnandığımız insanların koca bir hayal kırıklığından ibaret olması ne tuhaf. Birilerini gözümüzde büyütmeye doyamıyoruz, istem dışı bir halde göklere çıkarıyoruz, ‘Bu da yetmez!‘ deyip daha da yüceltiyoruz ve sonuç hüsran çıkana kadar resmen kendi ellerimizle egoları zorluyoruz. 


İnsanların gerçek yüzünü görene kadar ‘kör‘ taklidi yapmamız nereye kadar sürecek, gerçek halini bildiğimiz insanları o şekilde kabul etmeyişimiz, onları günahsız bir melek gibi görmemiz daha ne kadar devam edecek? Her şey bittiğinde, o aptallar elimizdeki her şeyi aldığında.. Vazgeçecek miyiz bu lanet alışkanlığımızdan? Bu kadar soru sormak, olanlar üstüne elbet normal.. Fakat kendi pencerenizden baktığınızda her şey normalse, yaptığım bu kafa karışıklığı yüzünden özür dilerim.. Sadece bir an olsun kendime yazarak ve aynı zamanda sorarak bu saçmalığın ne zaman son bulacağını öğrenmek istemiştim.

Kendime hem ‘Ben biliyordum.‘ diyorum, hem de ‘Böyle olmamalıydı.‘ Seneler boyunca yanımda gülen, yanımda ağlayan, beni mutlu eden, beni seven, zaman geçince bir ihtimal beni unutan insanların gerçek yüzünü ansızın görmek, tıpkı buzdan bir kütleye çarpmak gibi şok etkisi yapıyor beynimde. Üzmüyor, kırmıyor ya da ne bileyim.. Sinirlendirmiyor. (Gerçekten bazı insanların tam bir g*t gibi davranması beni üzmüyor, bu tamamen karakter meselesi ve sırf birileri karakterden yoksun kalmış diye onları suçlayamam. Cezalarını kesmekle ben meşgul değilim.) Fakat oldukça şaşırtıyor, öyle ki yüzümü asıp gözlerimi büyütmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Neden ya, neden? Başından beri bildiğim şeyler bunlar, neden her seferinde başa sarıp kör taklidi yapma ihtiyacı hissettim? Oysa bilmem gerekirdi, zaten biliyordum.. İnsanlar değişmezdi, sadece ansızın maskeleri düşerdi. Yakınları hayal kırıklığını derinden hissederdi ama onlara bir şey olmazdı, sadece oyunları yarım kalırdı. Bazen ikiyüzlü olmak kötü olduğu kadar da yorucu bir iş haline gelirdi, onlar da hep bundan yakınırdı..

Ruh 21 gramdan ibaretmiş, yalancıların hangi bir yükü sığar bu ağırlığa? Belki de taşıyabileceklerinden fazla haksızlık yükleniyorlardır..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

beyzanuurbb

Hepimiz için gerekli olanın biraz ümit kırıntısı olduğuna inanan biriyim, sanırım ‘Hakkında’ kısmı benim için biraz zorlayıcı. Sorgulamayı ve sorgulatmayı severim; sonuçta insanlar kendi benliklerinden başka kimseye kör kütük inanmamalı.. Mutlaka uğruna savaştığınız bir hayaliniz olması dileğiyle^^


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)