Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 152016
 

askimAy ışığı denizle birleştiğinde güzeldir.. Bir başına sadece kendine ışık, kendine bencildir.. Denize vurduğunda, deniz ona tüm güzelliğini sunar.. Yakamozlarını ay`ın ışığı ile birleştirir.. Dans ettirir varlığında ışıklarını.. Biri sonsuz kadar uzakta, diğeri ona erişemiyeceğini bilerek sabit yerinde aşkın en güzel halini yaşarlar..

Şaka gibi bir yüreğim var.. Kimi zaman sözümü dinlemez, asice, kendi kafasının dikine giden.. Arada bir çatışırız kendisi ile.. Ben “dur” derim, o “hadi ordan” der.. Seçimlerini kendi yapar, sonuçlarının dertlerini beraber çekeriz.. Kimseye belli etmeyiz.. Bir o birde ben bilirim neler yaşadığımızı.. Kızmıyorum ona, her ne kadar benden bağımsız hareket etsede.. Çünkü biliyorumki geleceğimiz için “Keşkeler” bırakmaz bize.. “Keşke söyleseydim, keşke şunu yapsaydım, keşke şöyle olsaydı” larımız olmadı hiç onunla.. “O kendince sevdi, ben direndim ama uymak zorunda kaldım” olur..  O seçimini yapar, ben yaptığı seçime saygı duyar ve söylenmesi gerekenleri söylenmesi gereken kişiye açık açık söylerim.. Merakla bekler ne olacak diye.. Sonuç ne olursa olsun bizi bir adım öteye taşır sonrasında yaşadıklarımız.. Biraz daha büyür, biraz daha pişer, biraz daha bir birimize sarırlırız, sahip çıkarız..

Kız-Arkadaşa-Alınacak-Doğum-Günü-Hediyeleri-600x600Elbette bir sebebi var yollarımızın kesişmesinin.. Bunca yıllık insanlık tarihinde, bunca farklı yollardan bizi bir araya getiren bir sebep mutlaka vardır.. Belki onun, belkide benim yaşamam gerekenler.. Belkide birlikte devam edilmesi gereken bir yol vardır önümüzde.. Kimi zaman o kabullenmeyecek bazı şeyleri, kimi zaman ben.. Bazende kendi engellerimizi kendimiz yaratacağız.. Bahaneler bulacağız “Şundan olmaz, bundan olmaz vs.” gibi.. Birimiz inat edecek “olur bu beraberlik , vazgeçmem” diye.. Zor olacak belki.. Belki hiç olmayacak.. Belki karşı çıkanlar olacak.. Belki destekleyenlerde olacak.. Kıskanlar da olacak, mutlu olanlarda bundan dolayı.. Her tepkiyi, her sözü duyacak bakacağız.. Kararlar alıp, sonra bu kararları değiştireceğiz.. Ama ne olursa olsun su akacak yolunu bulacak.. Belki istediğimiz şekilde, belkide istemediğimiz şekilde.. Bu duyguların bize verdiklerini öyle yada böyle cebimize koyup; ya beraber devam edeceğiz hayat denen yola, yada ayrı yollarımıza hiç karşılaşmamış gibi devam edeceğiz.. Belki “pişman“, belkide “iyikide böyle yapmışım” diyerek.. Verdiğimiz her kararın sorumlusu biz olacağız.. Bahaneler kalmadığında..


askimKısacık bir ömrü ne kadarda çok abartıyoruz.. Oysa milyarlarca insan geldi gitti bu dünyaya.. Dahada fazlası bizden sonra gelip gidecek.. Koca bir tarih içinde minicik bir noktada var olmaya çalışıyoruz.. O var olma esnasında ne çok yanlışlar yapıyoruz.. Seçimlerimiz, kararlarımız, isteklerimiz ve sonuçları.. Vazgeçişlerimiz, hayırlarımız (nein), evetlerimiz (ja) belirliyor her şeyi.. Kolay olan kaçışlar, hayırlardır.. Zor olansa direnmektir.. Her zorluğa, her karşı çıkışa.. Hiç bir şey kolay değilki.. Emek vermeden, şans vermeden doğru olanı bulmak mümkün değil.. Güzel duyguları birine hissetmek ise çok daha zor.. Konuştuğunda onunla keyif alıyorsan; onunla aynı zaman diliminde, aynı dünyada nefes aldığında mutlu oluyorsan biraz sahip çıkacak “var bunda bir iş, dur hele bakalım ne olacak” demelisin.. Demediğinde, biraz kararlı olamadığında, o anı yakalayamadığında birşeyleri kaçırdığınıda bileceksin..

Neyse be..

Napıyoruz?

Alttaki şarkıyı dinliyoruz.. Yada onun altındakini. 🙂

Seçimlerimiz bize aittir..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)