Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Nis 222017
 

Kenzül havas, Arapça bir ifade olup Türkçe karşılığı “gizli ilimler hazinesi”dir. Büyü yapma, insanları etkileme, karakter analizi yapma, cinleri emir altına alma, zamanda ve mekanda yolculuklar yapma, gelecekten haber verme gibi akla gelebilecek her türlü gizli ilim hakkında bilgi veren kaynaklardır.

Kenzül havas aslında İslam öncesi batıl geleneklerin İslami bir kılıfa büründürülerek yansıtılmasıdır. Her ne kadar İslami kaynakları kullansalar da İslami öz ile bir alakaları yoktur.

Kenzül havas ile yapılan şer uygulamaların bir kısmı şöyle sıralanabilir:

  1. Her türlü cin, hüddam ve şeytanların görevlendirilip çalıştırılması
  2. Soğutma ve ayırma büyüleri
  3. Muskalar hazırlama ve özel yaşama müdahale etme
  4. Vefk yazıları ile insanları etkileme
  5. Hipnoz ve telkin gibi taktiklerle dini argümanları birleştirerek insanları aldatma
  6. Her türlü falcılık
  7. Şifa verme adı altında bazen sağlığa ciddi zararlar veren arkaik metotlar uygulama

Kenzül havasın ilk ortaya çıktığı yer İbrani (Yahudi) toplumudur. Yahudilerin sembollere dayanan “Kabala geleneği”, karmaşık yapısı ve olağanüstü güçlere yönelişi ile tüm dünyada her türlü büyünün temelini oluşturmuştur. Ayrıca Süryani gelenekleri ile Arami kaynakları da kenzül havasın ortaya çıkışında etkili olmuştur.

Kenzül havasın ilk çıkış noktası İslami geleneklere dayanmaz. Bu ilim İslam’ın ilk dönemlerinde hiç taraftar bulamamıştır. Çünkü hem Hz. Muhammed hem de onun yanında yetişen sahabeler bu tarz batıl uygulamalara çok sert tepkiler göstermişlerdir. Ancak peygamberin vefatından sonra bu ilimle uğraşanlar yavaş yavaş İslam dünyasını etkilemeye başladılar. 1300’lü yıllardan sonra ise kenzül havas tüm İslam aleminde maalesef hem yazılı hem de sözlü olarak büyük bir gelişme göstermiştir.

Kitabı Alttan Okuyabilirsiniz

Kitabı Alttaki butondan indirebilirsiniz..

   PDF Olarak İndirin

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir