Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Eki 182016
 

yasak-elmaBenim kalbime ilkbahar ve sonbahar uğramaz usta! Ya kışı yaşar her yer donmuş bir halde ya da yazın en sıcak halini. Arada bekliyorum ilkbahar veya sonbahar olsun diye ama olmuyor.

Yine bir yaza düştü kalbim. Her yer yemyeşil. Bütün çiçekler böcekler mutluluk içinde. Kalbimdeki yaz ellerimin terlemesi ile gözlerimin içindeki ışıltı ile belli. Tüm tabiat yazı yaşadığımı fark edip haykırıyor.

Fakat benim kalbime yazı yaşatan bilmiyor bana neler yaşattığını. Onun gözlerinin içinden baktığımda kızgın kumlardan serin sulara dalmış gibi üzerimdeki yükün hafiflediğini hissediyorum. Saçlarına baktığımda ılık yaz rüzgârının yüzüme vurduğu zaman hissedilen o garip duyguyu bilmiyor. O rüzgâr ne üşütüyor ne yakıyor. Bazen yere ayakların bassın der gibi tokat atıyor sanki ama kalbimdeki yaz ayının verdiği mutluluk ayaklarımın yere basmasına izin verir mi?

Bilemez o her gece rüyamda onun yanında olduğumu, kalbimin içindeki en güzel yerlerde birlikte gezdiğimizi. Yeşil çimenler üzerinde kocaman salıncakta ikimizin sarılıp sallandığını, ağaçlar arasında akan dere kenarında birlikte piknik yaptığımızı. Ellerimle hazırladığım sandviçlerimizi yediğimizi, hatta tüm dünyaya başkaldırırcasına gecenin kör vakti sahil kenarında sadece birbirimize sarılıp uyuyabildiğimizi. Belki de bilmemesi gerekiyor.


Çünkü o bildiği zaman bu yaz ayı bir anda kışa dönecek ve her yer donmaya başlayacak. Uzun zamandır yaz ayını yaşamayan kalbim buzlar arasında duracak.

Belki de benim için yasaklı bir cennet elmasıdır. Ona duygularımı açıkladığımda elma farklı bir şeye dönecek ve beni zehirleyecek. Belki de onu sadece hayallerde sevmem gerekiyordur. Gerçek sevgiyi gördüğü zaman değişmesinden korktuğum için. Bilmiyorum sebebini ama onun bana yasak olduğunu hissediyorum.

Yasak olduğu için ya da ona ulaşmadığım için kalbimdeki yaz ayı devam edecek. Ben yaz ayının bitmemesi için kalemini kırdım duygularımın. Ona ulaşmaması için her gece sayfalarca yazı yazıp yakıyorum. Yazılar ona ulaşırsa o küçücük kalbi incinirse diye korkuyorum. Ürkek bir serçe gibi duruyor çünkü. Ya o serçeye taşıyamayacağı kadar yük verirsem ve ölürse benim en büyük korkum bu.

Korkularım oldukça ben mutlu olamayacağım bunu da biliyorum. Her gece mutluluğun onunla birlikte olabileceği zamanları düşünüp bir köşede gözlerimden gözyaşı bitip kan gelene kadar ağlıyorum. Kalbim artık yaz ve kış gibi mevsimlerini hissetmemesi için önce bir bıçakla paramparça ediyorum olmuyor. Üzerine beton döküyorum fakat olmuyor. Ruhumu iple tavana asıyorum. Fakat ölmüyor ölmemek için direniyor. Yaramaz bir çocuk gibi bana nanik hareketi yapıp o ipten kurtuluyor.

Anladım usta sevmemek için elinden geleni yap olmuyor. Ruhunu bırak, kalbini kes yine olmuyor. Mutluluk için duygularını bağırman haykırman gerek. Aynı yaz ayı geldiğinde kalbine, gözlerinin parlaması ve ellerinin terlemesi ile tabiata haykırış gibi. Fakat duyguları bağırmak için doğru zaman mı gerekiyor bunu çözemedim.

Gerçekten seven bu kadar üzülürken sevilen şuan ne yapıyor? Kim bilir onun rüyalarında kim var, kimin yanına gidiyor her gece bilinmez. Belki sevilenden bir ilkbahar ışıltısı geldiği zaman daha güçlü olur mutluluk kim bilir?

Sev kalbim insan gibi değil hayvan gibi sev…

Çünkü ben sana sevmemeyi öğretemeyeceğim fakat biraz cesur davran ve duygularını açıl artık…

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Sinan Faydalıtürk

Sıradan değil ama özelde değil. Sonuçta herkes gibi bir insan. Zaten bu sıradanlık ve özellik kime göre? Sadece sorgulamayı, araştırmayı seven birisi. Zaman zaman detaylara takılan yeri geldiğinde duygusal. Güven arayan ve aradığını bulamayan tipik boğa burcu erkeği


  One Response to “yasak elmam”

  1. Vuuu.. sinan ciddi ciddi bu sefer yazmısın.. vala tebrikler.. süper olmus..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: