Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Mar 042016
 

arkadaşVay arkadaş!

Bundan 3 yıl önce İstanbul’a taşınacaksın, orada yaşayıp, çalışacaksın diye söyleseler inanmazdım. Hatta o zamanlar içimde İstanbul’a karşı korku vardı. Büyük bir şehir televizyonlarda nerde en berbat olaylar var sanki her yerde her saniye oluyormuş gibi görüntüledikleri için İstanbul’da yaşamayı düşünmüyordum. Bugün ise kendi evimde oturmuş keyifle yazı yazıyorum.

Sadece yazmakla da kalmıyor düşünüyorum. Kendimi eleştiriyorum sık sık. Düşündüklerimi ve eleştiri sonucunda aldığım kararları yazmaya çalışıyorum. Bu bana büyük bir keyif veriyor.

Daha önce nerelerde hata yaptım diyorum. Yaşadığım her şeyi tek tek gözümün önüne getirip hatalarımı keşfetmeye çalışıyorum. Arkadaş ben ikili ilişkilerde beceriksizim. Kendimi maymun gibi hissediyorum. Karşımdaki kişi bir bayan saygı hak ediyor dedim ona göre davrandım olmadı. Umursamadım yine olmadı. Yeri geldi çiçek vb. hediyeler sürprizler yine olmadı. Hani hak ettiği değerden fazlasını verdim olmadı. Olmadı dedi ve gittiği an başkasından aynı değeri göremedi geri döndü bu defa ben olmaz dedim. Hiç değer vermedim hediye vb. şeyler olmadı öküz oldum, ruhsuz vb. sıfatlarım oldu.


İlişkilerde başarılı olmak için ne yapmak gerek anlayamadım. Resmen şekilden şekle girdim palyaço gibi. Sadece ufak bir sevgi için. Duygularımı ifade ettim olmadı, duygularımı gizledim olmadı. Ne yapmak gerekiyor olması için?

Oysa bana göre bir ilişkinin olmazsa olmazları karşılıklı saygı, güvendir. Bu ikisi olduktan sonra oluşacak sevgiyi büyütmek daha kolay. Saygı ve güveni karşılıklı bulmak çok zor. Hani aynı şehirde nefes aldığın biri ile bunu yaşamak bile zorlarken. Şehirlerarasında güven ve saygıyı yakalamak daha fazla korkutuyor. Sanırım daha önce yaşanılan kaybetmelerden olsa gerek.

Düşünsene sen ona değer vermişsin her saniye onunla iletişimde olmak istiyorsun fakat o korkuyor ve senden uzak duruyor. Aman tanrım! Ne kadar üzücü bir durum. Elbette altında kendince sebepleri vardır. Belki daha önce yaşanmışlıklar değer verileni kaybetme kim bilir.

Hani tanıdın tamam eyvallah belki evleneceksin prens/prenses ’in olacak. Bilemezsin. Hem biz tavşan değiliz tamam üremek içgüdümüzde var ama her karşı cinsten biri ile konuşunca hadi sevişelim sonra yolumuza bakarız demek bana göre değil. Ne bileyim üreme ve sevişmeli konulara girince sayfalarca yazacak cümlelerim oluşuyor ve bunlardan kaçıyorum şuan.

Vay arkadaş!

Bu kadar yazdım belki düşündüklerimin hislerimin çok azı burada. Kim bilir kimler okuyacak bu düşünceleri bilmiyorum. Belki birileri üzerine alınacak belki de alınmayacak bilmiyorum.

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Sinan Faydalıtürk
Sıradan değil ama özelde değil. Sonuçta herkes gibi bir insan. Zaten bu sıradanlık ve özellik kime göre? Sadece sorgulamayı, araştırmayı seven birisi. Zaman zaman detaylara takılan yeri geldiğinde duygusal. Güven arayan ve aradığını bulamayan tipik boğa burcu erkeği

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir