Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 292017
 

Ülkede ortalık toz duman halinde.. Geleceği görmek iyice belirsizleşmiş.. Pahalılık almış başını gidiyor, şehitler geliyor, ülke OHAL`de, milletin devlete olan güveni yerlerde sürünüyor.. İşsizliği anlatmama gerek yok zaten. Resmi olarak açıklanan rakamlarda inanılacak gibi değil.. Etrafıma baktığımda boş gezen insan gurebası dolu etraf..

Bütün bu karmaşanın içersinde Anayasa değişikliğine gidilip, birlik beraberliğe ihtiyacımızın en çok olduğu bu dönemlerde kutuplaşma iyice zirveye çıkarılıyor..


Bu ülke yaklaşık 100 yıldır parlementer (miletvekili) sistem ile yönetiliyor.. Başkanlık sistemi gibi bir sistem neden dayatılıyor anlamış değilim? Koskoca ülkede tek bir adama bunca yetki neden verilir? Adını padişahlık, diktatörlük koyalım olsun bitsin. Ne diye refarandum ile milletin beline daha çok yük bindirilir? 3-5 yıl sonra kötü niyetli biri gelip kafasına göre at oynatırsa ne olacak?

Neyse o bu dememe gerek yok..

Buyrun altta Referandumda oylanacak ve EVET/HAYIR şeklinde oyumuzu vereceğimiz yeni anayasa 21 madde ile tam hali var..

Allah sonumuzu hayır etsin.. Ne diyim..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


  7 Responses to “Türkiye Cumhuriyeti Yeni Anayasası”

  1. Pek anlam veremedim ve bu yüzden yeni ana yasa hakkında konuşamıyorum. Fakat devletimize hayırlı olması dileğiyle.

  2. Bugüne kadar hükümeti seven kişi gördüklerimin çoğusu refarandurmda hayır diyeceğini söyledi kimse yeni anayasaya hayır demez fakat başkanlığa hayır deniliyor

  3. Referandumu kutuplaşma olarak görmeniz ilginç. Demokrasi ne zaman kutuplaşma oldu. Neyse sandık cevap verecek zatan haklı olup olmadığınıza 😉

  4. ne yapacağımızı bilmez olduk iyice şaşırmaya başladık Allah sonmuzu hayır etsin inşallah.

  5. Yeni ana yasa tartışmaları son günlerde çok ateşli sadece umarım ülkemiz için hayırlara vesile olur diyorum başka bir şey demeye gerek yok

  6. Türkiye Cumhuriyeti Yeni Anayasası değiştide haberimiz mi yok Referandumda iş beli olacak

  7. allah ülkemizin sonunu hayır etsin.bu zamanlar birlik ve beraberlik içinde olmalıyız :/

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: