Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 282016
 

Bir çiçek açar insanın yüreğinde, istersin ki onun açmasına sebep olan koklasın, sevsin, suyunu versin.. Ona can versin, soldurmasın, kendi yüreğinde de açan bir başka çiçekle ayna yapsın kendine.. “Olduğu kadar, olmadığı kader sözündeki “..olmadığı kader” kısmı olmasın” dersin..

 

Tuhaf bir durumdur birine duyulan aşk.. Yeni yeni ufuklara yelken açtırır insana.. Bilinmez ufuklara doğru.. Rota bilinmezdir ama o ufuk öylesine güzeldirki çeker seni kendine.. Gece kelebeklerinin sıcak ampule yaptığı yolculuğa benzer çok zaman bu durum.. Ölümüne bir yolculuktur bu.. Ne vazgeçebilirsin, nede ölmekten korkarsın.. Kilitlenmiştir düşünceler, yok olmuştur mantık.. Tek duyduğun yüreğinin can yakan tıkırtısı, gözlerin önünden gitmeyen”O” nun siluetidir.. Kör olur “O” nda ki kabul edemiyeceğin pek çok davranışa yürek.. Bedende yer aldığı kendi karanlığındaki karanlık gibi olur yaşam, tek bir ışık “O” dur artık.. Sadece ona bakar, sadece o ve sen varsındır..

Tuhaf bir durumdur birine duyulan aşk..  Sanırsın ki “O” her şeyden, herkezden farklı.. Kocaman bir dünya yaratırsın içinde ona.. Sığdıramazsın bedeninde bir yere.. Ne sonsuz duyguların yeter, ne de düşüncelerin sınır belirleyebilir hissettiklerine.. Aldığın nefeste onu alır, gülümsediğinde dudaklarındaki iz olur, ağladığında gözünden düşen her damlada da o vardır.. Bir şarkı dinler “bizi anlatıyor” dersin.. Gökyüzüne bakar bulutlarda onun siluetini ararsın.. Bulamasan da o mavilik derin bir rahatlama verir sana.. “Aynı gök kubbe altında birlikte  nefes alıyorsundur” çünkü.. “O” bilsede bilmesede umursamazsın pek.. Zaten ne “O” engelleyebilir bunu, nede sen yok edebilirsin içinde..


Tuhaf bir durumdur birine duyulan aşk..  Kendinle sürekli savaşlar verirsin.. Daima kaybettiğin.. “Olmaz” dersin, “unut” dersin, “saçmalama” dersin.. Derdin de dersin sürekli bir şeyler.. Desen de farketmez.. Uykuların fora eder, gülümsemelerin “O” nun iki gözünde sıkışır kalır.. Söylediği her sözü, her bakışı, her hareketi defalarca tekrarlarsın beyninde.. Minicik bir umut ararsın onunda senin gibi olduğunu görmek için.. Bulduğun da yüreğine kocaman bir gökkuşağı yerleşir, bulamadığında uzaydaki boşlukta nefessiz kalır gibi olursun..

Tuhaf bir durumdur birine duyulan aşk..  “O” nunla olduğun kıcasık anlar hayatının en uzun güzel anlarıdır.. “O” nlu anılarını hatıra kütüphanene birer birer dizersin severek, okşayarak yüreğinde.. Saçlarını seversin, bakışları yüreğini deler geçer, sesi beyninden silinmez.. Her bir görüntü hafızandaki çamaşır iplerine kare kare asılır.. Yanlız kaldığında o kareleri alır tekrar tekrar bakarsın.. Sonra yeniden, tekrar tekrar aşık olursun.. Her bir hücrene yerleşmeye başlar sen farkında olmadan.. “O” olmadan geçen her anın, “O” nlu anlara yapılan sessiz bir yolculuk halini almaya başlar.. Bu iki zaman dilimi arasındaki ise koca bir hiç olmaya başlar.. Sezen Aksu`nun bir “Ah İstanbul” şarkısında söylediği “Ne senden öncesi, ne  senden sonrası” tümcesine döner her bir yanın..

Tuhaf bir durumdur birine duyulan aşk..   Kimi Ferhat gibi dağları deler, kimi Kerem gibi yollara vurur kendini, kimide Rapunzel gibi saçları ile ulaşmak ister ona.. Birde benim gibiler vardır.. İçinde deli boranlar öylesine yangın yeri olur ki kendini rahatlatmak, içindeki taşkınlığı dindirmek için yazı yazar.. O yüzdendirki en iyi yazarlar bunu yaşayanlardan çıkar.. En güzel kitaplar aşk üzerine yazılan kitaplardır.. Kahramanları kavuşsada kavuşmasada okuyan herkezde alışkanlık yaratan duygular bırakır.. Bir sonraki okunan kitap hep bir öncekinin devamı niteliğindedir uzun süre..

Kırmızı bir zamandan geçer aşıklar.. Ne zaman yeşile döneceğini bilmeden.. Bu bilinmezliktir aşkı güzel yapan..

Ertelememek lazım yerleştiğinde yüreğe.. Zamanınsız, mekansızdır aşk.. İki yürekte yer bulur kendine sessizce..

Sonrası..

Sonrasımı?

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)