Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Şub 042016
 

tumblr_njokboBwDz1u7h9b4o1_500Bu gece, falımda en az onu görmüş kadar mutlu oldum. Birkaç telve çizgisinden medet umar oldum, ötesi aşktır zaten; yok bunun başka tarifi. Küçücük bir fincanın başında beklerken hiç çarpar mı insanın kalbi böyle? En ufak işarette delirircesine sevinir mi? Aşk da zaten başlı başına bir ‘delilik‘ değil mi?

Biz insanlar, çok garibiz, garip davranıyoruz. Her zamanki halimiz fakat akım parapsikoloji boyutuna geçtiğinde, çok daha fazla garip olabiliyoruz. Daha doğrusu; tuhaf. Korkmadığımızı iddia ediyor fakat bir an olsun gözlerimizi açmaya cesaret edemiyoruz. Ruhani bir şeyler görmeyi umuyor, aynı zamanda da onları geldikleri gibi kovacağımızı aklımızda tutuyoruz. Sırf görmek istediklerimizi söylesinler diye, o falcıya, bu falcıya tonlarca para döküyoruz..

-Basit bir eleştiri, elbet arada bir yapmak gerek. Amaç sapıtmamak.


– Tersi söylenirse, dinlemeye katlanamıyoruz. Kötü sözlerde çekip gidiyoruz, ama olsun çok haklıyız; fallar güzel kalmalı öyle değil mi, tıpkı filmlerdeki aşk hikayeleri gibi (!)

Bazen hayattan beklediklerimizi küçücük bir fincana, bir demet karta ya da şekle sığdırıyoruz ya, hani o kocaman, hiçbir yere sığdıramadığımız hayal dünyamız, bunlardan birinin içine kıvrılıp küçülüyor ya.. Akıl almaz bir oyun oynuyor ruhumuz bize. İşte o an aslında dünyada bir hiç etmediğimizi fark ediyoruz, doğrusu bir halta yaramadığımızı.. Yerlere göklere sığdıramadığımız mezarlıklarımız, hayal bahçelerimiz.. Onlar bile gözlerimizden okunabilecek kadar açıkken,

– hiç de sandığımız gibi gizli değilken

biz ne kadar gizemli kalabiliriz ki? Biz ne kadar merak edilebiliriz en fazla? Bazen, diğer anlara nazaran daha çok ‘koca bir hiç‘ iz.

Gazetede köşe yazarlığı yapan, tüm parapsikoloji ruhunu reddeden eleştirel, bilimsel yazarlara benzedim, belki de biraz fazla iğneledim. Lakin, durum sandığımızdan da beter. Ne inandığımızın peşinden gidiyoruz, ne de hoşumuza gitmeyene inanıyoruz. Bir ortamız yok bizim, anca işimize geldiği gibi. Tomarlarca para döktüğümüz falcılar -sıkarsa(!) – istediklerimizin aksini söylesin bakalım, biz de -yiyorsa (!) – inanalım. Gördüklerimiz, sadece görmek istediklerimizden ibaret. Kalan tüm dünyaya körüz, dünya da bize kör. Hislerimiz de bir o kadar köreliyor git gide. Dünyamızın en büyük sıkıntısı bu, sıkıntılara göğüs germek için önce cesurca gözlerimizi açmak ve acıya direnmek gerektiğini bilmiyoruz. Gözlerimizi yumup kış uykusuna yatarsak geçeceğini sanıyoruz. Geçmiyor, daha da acı veriyor. Çözülmeyen her bir düğüm, diğerinin üstüne geliyor ve sonuç kördüğüm.. İçler acısı bencillik.

İyi de görsen, kötü de.. Sen önce kalbinin sonra da gözünün gördüğüne inan olur mu? Ben, beni görmenden yanayım.

İstemediklerimize kör olmaktan bahsederken bile kendimle çelişiyorum.. Sadece beni görmeni istiyorum, o basit telveli çizgilerde bile.. Bencillik ediyorum yahu, insanlık hali, olur arada öyle.

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

beyzanuurbb

Hepimiz için gerekli olanın biraz ümit kırıntısı olduğuna inanan biriyim, sanırım ‘Hakkında’ kısmı benim için biraz zorlayıcı. Sorgulamayı ve sorgulatmayı severim; sonuçta insanlar kendi benliklerinden başka kimseye kör kütük inanmamalı.. Mutlaka uğruna savaştığınız bir hayaliniz olması dileğiyle^^


  3 Responses to “Telveli Çizgiler”

  1. bence başarılı bir yazı dewam et

  2. “Ben beni görmeden yanayım”

    Keyifle okuduğum yazılar çıkarıyorsun sen.. devam devam..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: