Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 052016
 

Tek Ben  İkili Bunalım

İçimde sesler dansediyor. Kimi zaman bağrışıyorlar kulak tırmalarcasına, kimi zaman kuru gürültü konuşuyorlar anlamsızca.. Sorular sorup, kendilerinde cevaplar arıyorlar.. Gözlerimde tuhaf bir nem dokusu var. Dokunsalar boşalcak sanki gönlümün barajları..

– Abim pzt. si sabahı ameliyat oldu. Aşil Tendon kopması vardı. Zor bir ameliyat ile 3 santim kısalmış olan tendon ek yapılarak dikildi. 3 ayı yatakta geçecek. Ayağının üstüne basması yasak. 6 ay yürüyemiyecek. 1 seneyi bulur normal bir yürüyüşe geçmesi dedi doktorlar. Üstüme tonlarca yük bindi sanki. Artık sadece kendim için değil, ailemizin direği olan abim içinde çalışmak zorundayım.. Korkuyorum bundan. Bugüne kadar adam aklıllı sorumluluk almamış biri için fazla bir yük gibi geliyor bana. Ama ben babamın oğluyum, abimin aslan kardeşiyim.. Bunuda atlatırım Allahımın izni ile..

– Abim ameliyattan çıktığında çıktım odasına.. Henüz narkozdan çıkmamıştı.. Öleceğim sandım.. İlk kez ağbimi o kadar aciz gördüm. İnliyordu ağrılarından.. “Ayağım çok ağrıyor.. Anneme söyleyin onda ağrı kesici vardır..” ” Büşra okula gittimi..” Hiç anlamamışım ağbimi bu kadar sevdiğimi.. Ne kadar önemli olduğunu benim için.. Bembeyaz yüzüne baktıkça dimdik olduğunu düşündüğüm omuzlarım her bakışımda biraz daha düştü.. Onunla dikmişim ben meğerse. Resimlerini çektim cep telefonumla. Filmini çektim. Birgün iyileştiğinde ona kızarsam seyredip kıymetini bileyim diye.. Gülücükler attım o baygınken yatağının yanında.. Ablamda üzülmesin dik dursun diye. Tıpkı babamı kaybettiğimde yaptığım gibi. Gözyaşlarımı içime akıttım.. Birileri sağlam durmalı gibi geliyor bana.. Şimdi evde.. Orda olduğunu bilmek yetiyor bana..


-/ Ado sen kimsin?
=/ Bilmiyorum? Bende artık bilmiyorum kim olduğumu.. Beni benden daha çok bilenler varmış. Onları seyrediyorum kim olduğumu anlamak için..

-/ Hayallerin varmı Ado?

=/ Bir ara var sanmıştım.. Avuçlarımdan uçup gitti sanırım.. Ben avuçlarımı açtım, hayallerimin gidesi varmış.. Sıkılmış avuçlarımda durmaktan. Gitmeyi seçti sanırım..

-/ Ne istiyorsun Ado?

=/ Artık ne istediğimi değil, nelerimin olabileceğini düşünüyorum. Bundan 1 yıl öncesindeki gibi hayatımın rüzgarına bıraktım kendimi. Yaşamam gereken ne varsa onu yaşıyacağım sanırım..

-/ Ado beklentilerin ne yaşamdan?

=/ Çok beklentim yok yaşamdan.. Dünya malı hırsı olanları gördükçe onlara imrenmiyor sadece acıyor, üzülüyorum. Çünkü bu dünyada kalıcı olmadıklarını bilmiyorlar.. Ölüp gittiklerinde, dünyada elde ettiklerinin onlara sorgu olarak dönceklerini bilmiyorlar. Tabi benim gibi Allah inancı olanlar için bu. Huzur dolu bir ev, huzur veren bir eş, 2 – 3 çocuk sanırım en büyük beklentim. Oda Allah nasip ederse hayırlısı ile.

-/ Herkez bunu istemiyormu Ado? Huzur dolu bir yaşam?

=/ Hı hı öyle konuşuyorlar ama iş icrata gelince bu korku veriyor sanırım. Sade bir yaşam. Sanmıyorumki ben gibi hayata boş gözlerle bakan biri olsun. Bir mezar taşında okumuştum “Uyudum uyanmadım olcak yaşamın”.. İşte hayatın özü sanırım bu. Yaşam rüya, ölümse uyanmak. Ya sonrası.. Ne yaptınki rüyanda, uyandında ne bekliyeceksin sonrası..

-/ Daha cevaplar vermek istiyormusun Ado?

=/ Çook.. Ama bugünlük bu kadar yeter dimi? Belki bi ara yine bir araya gelirizde sen sorarsın ben cevaplar veririm sana içimdeki melekmi-şeytanmı olduğuna karar veremediğim deliliğim..

-/ …….
=/ ……

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)