Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Haz 072016
 

Tanrılakr, yazabilen yaratık, deneme, denemelerBaş döndüren bir rüzgar,saatin camını çatlatacak pek çok darbe sonrası hala ayakta duran baba parasıyla alınmamış akrep, yanında zamanı aklından tutan bir çocuk. Biraz sonra herkesin kalkacağı bir ses duyulsa ve insanlar bir anda ne oluyor diye baksalar, “Allah, anne, aşkım” nidaları arasında saat kaç diyebilecek.

Bir kaç meraklanın olacağını öğrensek ve desek, insanlar birazcık daha büyüyorlar, aynı anda, Tanrı perdesini kaldıracağını açıklasa ve gözlerimiz daha da büyüse, dese ki, Şeytan’ı asacağım bir cami minaresine, kilise haçına gereceğini ve sinagoglarda onu kutsal suyla yıkayacağını söylese ve insanlar düşünse, bu gösteri için kime ne kadar ödenmekte?


Akıl almayan bir ritüel, doldurmuşlar çantalarını Tanrı’yla, su aksa yer değse onu koruyorlar, çiçek çıkmıyor ki, neden bu kadar toprak sevdası diye düşünmüyor kimse, herkes bir bardak, bir bardak daha, sevginin de bir sınırı var, aşıldığında sevgi Tanrı’yı bile olsa hata yapma şansı artıyor insanların, şirk koşmak değil mi Tanrı’yı çok sevmek, Tanrı özgüvensiz mi ki bizim sevgimize ihtiyacı var, ne olur buna düşünsel bakmaktan ziyade bilimsel ve psikolojik etmenler açısından bakalım.

Obsesif ve şizofreni olmadığını varsayarsak eğer, onun dünyaya gelmesindeki amaç bir başka şey,uyuşturucu ve içki olmadığı kesin, pekala herkes bu saatte kalktıysa ve saatlerine bir anda baktılarsa saat kaç?

Tanrı kime göre, neye göre bunu belirledi, hem aynı anda kalkacaksak, aynı anda yatmamız gerekiyor bu da elipstik dünya olduğundan mümkün değil, aynı anda güneş doğacak yarım küreler olması gerekiyor, Tanrı hata yapmaz!

Bu kanunla devam edersek aynı anda uyandıramayacak insanları, yaparsa, insanların özgür iradesiyle oynamış olacak ve perdesini açtığında yüzünde kara bir leke olacak, Tanrı’da olsan doğanın kurgusu daha güçlü, tıpkı evet tıpkı insanların koyduğu anayasa ve kanunlar silsilesi gibi,sistemleri insanlar koydu ve insanları yok ediyor, konulan kuralları insanlar değiştiremiyor, neden?

Bu ne biçim bir tezat da desek, önümüze konulan ikinci el çorba tadı bu! Bana kimse uzaydaki takım yıldızlarının benden önce var olduğundan bahsetmesin.

Blogda Oku

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Yazabilen Yaratık
Merhabalar, uzun zamandır yazabilen yaratık olarak kurguladığım hayali karakterimin yazdığı yazılar ve ben arasındaki fark üzerine yazmayı istiyordum. Bunu zamanla reddettim sonra fark ettiğimde (şu an) tüm hayatımın, hayali bir şey tarafından tüketildiğini görme durumunu yaşadım.

İlk başlarda sadece, yazmak planıyla başlamıştım. Yazan kişinin dini, cinsiyeti, bedeni önemli olmamalı, insanlar düşüncelerim açısından sevmeli ve birkaç dostum olsun istemiştim. Tahmini bu süre, 2010 yılına dayanıyor. O zaman sevgilimden ayrılmış biri olarak yazmanın verdiği güdüyü iyi kullanıyordum. Daha önce de yazdığım için arkadaşımın bana "Sen yazabilen, ben çizebilen yaratığız" demesi ile aklıma gelmişti. Bu süreçte ne kadar çok insan tanıdım bilemiyorum. Çoğu beni kirletti.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir