Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Oca 052016
 

Tane Tane Yaşanır Hayat

Tane tane yaşanır hayat.. Kar tane tane yağar.. Yağmur tane tane dökülür kuru topraklara.. Sonra o taneler hayat verir kurumuş dallara. Bir heycan kaplar danseden yaprakları.. Hayat soluklanır, yaşam gözünü açar yeni baştan her tanede.. Başaklar tomurcuklanır, en güzel giysilerini giyer tüm çiçekler, ağaçlar.. Sanki bir aşk başlar doğa ile yaşam arasında.. Herşey ilk tanelerin düşmesi ile başlar..

Ürküntü ile karşılar doğa ilk taneleri.. Sonra sinesine çeker emerek taneleri. Taneler çoğaldıkça doğa ondan aldığı yaşamı çoğaltarak verir tüm yaşayanlara.. Hiç bencillik yapmadan, hiç sorgulamadan..

Rastgele der balıkçıya bir gezgin. Gülümseyen bir gözbebekleri ile saol çeker balıkçı. Bir rastgele tanesi ile saol tanesidir ikisinde güzellikler yaratan. Gün güzeldir artık onlar için. Yaşamdan kendilerince tanelerini almış koymuşlardır yüreklerine, göz pınarlarına.. Balıkçı fora eder teknesini uzaklara, gezgin adımlarını sıklaştırır bilinmeze. İçlerinde dierinin verdiği taneleri ile ters yonde..


Korktuğumda birşeylerden sığınırım tanelerime.. Birinden aldığım seviyorum u, diğerinden aldığım dostumla birleştirip harman yaparım diğer aldığım canımsın ile.. Bir elin nesi var.. diyen şairi düşünürken iki elin sesi var.. ı yaratırım kendi dünyamda.. Tanelerimdir gözbebeklerimden dünyaya bakan. Onlar bakar, ben sevinirim. Onlar görür, ben multu olurum. Onlar yaşar, ben huzurun ne olduğunu anlarım..

Akıl mantıkla aynı şey değilmiş. Çok sonra öğrendim. İkisinin tek basına birşeye yaramadığını ise çok çok sonra.. Akıl taneler biriktirip mantığını büyütürmüş. Mantık büyüdüğünde ise adam olunurmuş. Adam olunduğunda ise tanelerinin bilincine varılırmış. Birşeylere karar vermen yada yapman gerektiğinde tanelerine danışırmışın. İnsan olmanın, sevmenin, sevilmenin, seviyorum demenin anlamı o zaman belli oluyormuş. Öğrendim hepsini.. Tanelerimi seviyorum.. Bunuda öğrendim..

Nasıl geliniyorsa hayata öyle gidiliyor. Çırılçıplak.. Bir yaşadıkların kalıyor geride birde kimsenin bilmediği binlerce birikmiş tanen. Uzun gibi görünen yaşam aslında bir tane kadar kısa. Ya denildiği gibi yüreğinin ve tanelerinin götürdüğü yere gideceksin.. Yada tanelerini savurup dört bir yana, başkalarının tanelerinin peşine düşeceksin. Kendi tanelerine sahip çıkmasını bilmiyorsan, başkalarının taneleri ne verecekse sana.

Seviyorum” tanesinin en güzeli olduğunu “Bende” tanesini aldığınızda anlarsınız. Gözbebeklerim o taneler ile bakıyor dünyaya..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir