Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Oca 052016
 

Sustuğumda BenSustuğumda ben, yazmaktan vazgeçtiğimde seni; senin için hiçbirşey aynı olmayacak.. Ne şimdiki gibi heyecanların olacak, nede içindeki o çocuk eskisi gibi gülücükler atacak.. Ben seni yazmayı bıraktığımda, sen herkez gibi biri olacaksın.. Sabah kalkıp akşam yatan; bu iki zaman dilimi arasındaki mesafede normal bir hayatın olacak.. Aynaya baktığında eskisi gibi kendini özel hissetmeyeceksin.. Sen benim için özelsin, biri için özel olduğunu bilmek, seni sana özel hissettiriyor çünkü.. Oysa dünyadaki bunca kadın içinde sende onlardan birisin normalde sadece.. Seni özel yapan benim..

Ulaşamadığım içindir belkide bu sana.. Yada içimdeki yaramaz çocuğu en iyi anlayan sen olduğundandır.. Kimbilir bunca zaman içinde bizi birbirimize yaklaştıran, paylaştığımız onca hatıranın aynı defterin yapraklarına yazılmasındandır belkide.. Aynı yağmurun altında ıslanamadığımız içindir.. Güne birlikte merhaba diyemeyişimizdir.. Dar zamanlar içine sıkıştırılmış, dolu dolu yaşanan anların power düğmesine basılıp kapanması ile mesafelerimizin erişilmez boyutlara çıkmasındandır.. Kimbilir..

Sararan sonbahara dönmeye başladı ikimizin dünyası.. Arada güneşin kısa aralıklarla verdiği sıcaklığın aldanmalarını yaşıyoruz çok zaman.. Oysa kış geliyor dünyamıza.. Hala anlamıyorsun değilmi kışı getirdiğinin.. Çetin soğuklar ikimizinde kalbini donduracak farkında değilsin.. Bir daha baharı getirecek birini çok zordur oysa.. Çok zaman yalancı baharlar yaşanır o zaman.. Her yeni gönülde yeni bir yalancı bahar.. Yorar insanı kısa aralıklarla yaşanan baharlar.. Durmak gerek artık.. Deli boran mevsimleri bırakıp birbirimizin mevsimlerini yaşamak gerek.. Ben sustuğumda kış gelecek biliyormusun?

Toz bulutları uçuşuyor etrafımda.. Yönümü göremiyorum.. Eskisi gibi değil hiçbirşey.. Bir ışıktın sen..Sadece seni görür ve peşinden giderdim.. Yönüm sabit, gönlüm rahattı.. En karanlık gecede bile parlayan kuzey yıldızı gibiydin benim için.. Bütün rotalarım sana çıkıyordu.. O ışık artık soluk.. Belli belirsiz yıldızlara benziyor.. Diğer belirsiz yıldızlardan biri olmaya başladın.. Şaşkınca bakıyorum etrafa, nereye gideceğimi bilmeden.. Yönüm karışık, gönlüm karışık.. Sesleniyorum karanlığa umutsuzca ne olur yeniden ışıl ışıl ol diye.. Bende susunca karanlık gelecek biliyormusun?

Unutmaya başladım artık iki kişilik yaşadığımı.. Yanlız yol almaya alışır oldum.. Varmıydınki hayatımda? Biz seninle hiç gülümsedikmi? Sen seni seviyorum demişmiydin hiç? Olduysa bunlar ne olduda kaybolmaya başladılar? Onca heyecan, duygu yüklü kelimler, kavgalar, kıskançlıklar hangi kumsala yazıldıda bir dalga ile silindi? Biliyormusun ben sustuğumda, o kumsala vuran dalgalar öyle sert olacakki kumsal bile kalmayacak..


Güzel başlamıştık değilmi biz seninle? İçimiz kıpır kıpırdı, kalbimizin üstüne konmuş rengarenk kelebek kanat çırpardı.. Uzun uzun konuşur, kendimizi ifade etmeye çalışırdık.. Heyecanların en büyüğünü yaşardık o sırada.. Gelecek tek sözü gözlerimizi kocaman açar merakla beklerdik.. Uzaktık çok birbirimizden.. Uzaktık ama öylesine yakın duygularımız vardıki, sanki içi içe geçmiş halkalar gibide yakındık.. Yüreklerimiz mesafeleri siliyor, nefeslerimiz birbirimize karışacak hale getiriyordu ikimizide.. Artık kelebek kanat çırpmıyor, sadece yaşamaya çalışıyor.. Mesafelerse gözümüzü korkutur hale gelmiş.. Ya ben tamamen sustuğumda? İşte o zaman kelebek bir toz haline gelip karışacak uzak mesafelerde esen rüzgara..

Umutsuzca çığlıklar atıyor bazan yüreğim.. Koca koca boşluklara sesini duyuramıyor.. Sonra karanlıkta, bir başına gözyaşlarını akıtıyor ince bir sızı ile.. Kocaman bir soru soruyor benliğimdeki çocuk.. Sen böylesine onlu yaşamaya çalışırken, o kiminle yaşıyor acaba? Donuk gözlerle ona bakıp sessizce iki damla yaş düşüyor gözlerimden böyle anlarda.. Susmak, duymamak, anlamak, kabullenmek istemediğim zamanlarım oluyor bu hallerim.. Direnemeyip sustuğumda ben, karanlıkta yok olacağım.. Kimse bilmeyecek varmıydım, yokmuydum.. Sen bile..

Milat oluyormuş dünya.. 21-22 aralıkta maya takvimi bitip kıyamet kopacakmış.. Titreşiyor korku ve merakla insanlar.. Kimse bilmiyor oysa benim kıyametim seninle birlikte koptu.. Senli kurduğum dünyam çok önceleri alabora olmaya başladı.. Önce yaz gitti.. Sonbahardan çıkamaz oldu.. Kış yakın zaten.. Çiçekler bir bir kurudu toz halinde heryeri sardı.. Dünyamın heryerini vahşi bitkiler hoyratça sarıyor.. Hepsinin dikenleri var.. Acıta acıta sarıyorlar.. Direnmeye çalışıyorum.. Sanki onlar benden daha dirençliler son zamanlarda.. Çöl haline gelen dünyamda bir başıma ayakta durmak çok zor biliyormusun? Sustuğumda o dünyada yok olacak.. Yeni bir dünya oluşturmaya gücüm olmaz halde olacağım biliyorum..

Dinledinmi hiç sana olan sessizliğimi? Yoksa odamı umurunda değil? Belkide aklına bile gelmiyor değilmi? Gittiğin yerlerde nasılsa benim sana verebilecekleri vaad edenler fazlası ile vardır.. Hani sana kimse seni benim gibi sevemez dediğimde herkez öyle diyor demiştin ya.. Sanırım o zaman kendim pişirip kendim yediğimi anlamalıydım bu sevdayı.. Bilmediğin birşey var ama sevdiceğim? Ben seni değil, senin sebep olduğun duygulara sevdalıyım delice.. Hani güzel bir çiçeğe baktığımızda sadece çiçeği görürüz ya.. Kökleri olduğu aklımıza gelmez ya.. İşte öyle birşey.. Benim sevdam kök kısmı bu çiçeğin.. Ben sustuğumda kök beslemez olur o çiçeği.. Sende verirsin bunun cavabını dimi?

Alıp başımı gideceğim buralardan.. Kimsenin bulamayacağı, kendimin bile kendimi bulamayacağı yerlere.. Unutacağım hem seni hemde kendimi.. Kimdim, neydim, kimi sevdim hiç bilmeyeceğim.. Benim sustuğum an olacak o.. Herkez rahatlayacak, sen yoluna devam edeceksin.. Ben.. Ben yok olacağım sustuğumda..

Sesli Dinle

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir