Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Ara 162016
 

Bir zamanların efsanevi ve kült olmuş oyunu 15 Aralık 2016 tarihi ile App Store`de iOS kullanıcılarının kullanımına açıldı.. Super Mario Run adı ile indirilebilen oyun ücretsiz olarak indirilebiliyor.. Oyun içi satın alımlarda mevcut.. Türkçe desteği yok henüz.. Bence en büyük eksiside bu olmuş.. Çünkü bir sürü dil eklenmiş, desteklenirken Türkçe`nin olmaması akla “Neden acaba?” sorusunuda getirmiyor değil..

Oyun kullanıma açılmadan 1 2 ay önce App Storede duyurulmuş ve kayıt alınmaya başlanmıştı.. Tabi bende o dönemde kayıt olmuştum.. Dün akşam gece 00.00`da telefonuma indirilebileceği bildirimi geldi.. Tabletime indirdim.. Henüz telefonuma indirmedim.. Akşamdan beri oyunu oynuyor ve bakıyorum nasıl olmuş diye..

Oyun gerçekten çok güzel olmuş.. Tam Nintende kalitesinde bir oyun.. Side Scrolling (yan kamera bakış açısından oynanan) tarzında, platform katagorisinde bir oyun..

195 MB gibi bir boyuta sahip olan oyun, endless run dediğimiz sonsuz koşu türünde bir örnek olarak ön plana çıkıyor. Super Mario Run, temelde Flappy Bird tarzı bir mantığa sahip. Yatay eksende sürekli hareket eden Super Mario karakterinin belirli engelleri atlamasını, karşısına çıkan çeşitli düşmanları yenmesini sağlamak için ekrana tıklatmanız gerekiyor. Yeri geliyor bir kez hafifçe tıklatarak, yeri geliyor birden fazla kez tıklatarak yada ekrana basılı tutarak oyunda ilerliyor, bir yandan da altınları toplayarak puan kazanıyorsunuz.


Görüntüde basit bir oyun gibi görünüyor ama oldukça zorlayıcı bölümleri var.. Levelleri ilerledikçe daha iyi anlıyorsunuz bunu..

Oyun genel olarak yirmi yıl öncesinin Game Boy oyun konsollarında monokrom ekranda oynanan Super Mario World oyunundan izler taşıyor.

Oyunda üç temel mod bulunuyor.

  • World Tour” modu oyunu tek başınıza, altı alemde, 24 farklı seviyede oynamanıza izin veriyor.
  • Toad Rally” ise arkadaşlarınızla yarışmanızı, zamanlarınızı karşılaştırarak yarışmanızı sağlıyor.
  • Mushroom Kingdom” ise kendi güzergahınızı oluşturmanızı ve özelleştirmenizi sağlıyor.

Üçüncü modu kullanmak için ilk iki modda yeteri kadar altın toplamanız gerekiyor. Ayrıca diğer beş karakteri açmak için de ilk iki modda toplanan altınlar önemli oluyor.

Oyun internet bağlantısı olmadan oynanamıyor.. Yani ya wireless ile bağlı olmalısınız internete yada mobil bağlantınızın olması gerekiyor..

Android cihazlarda henüz oynanamıyor.. Ne zaman çıkacağıda açıklanmadı.. Yani Android cihaz kullananlar bir süre beklemek zorundalar..

Sürekli ağ bağlantısının sadece oyundaki ilerlemeyi kaydetmek için değil aynı zamanda cihazlar arasındaki bilgiyi de senkronize etmeyi sağlayacağı belirtiliyor.

İndirmek için Tıklayınız

İndirmek için Tıklayınız

İlgili Videolar

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)