Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

May 302016
 

Responsive-web-sitesi-tasarımıGoogle amcanın web sitelerinin Mobil uyumlu hale getirilmesini zorunlu kıldığı günümüzde mobil uyumlu olmayan siteler pekte iş yapmıyor artık.. Herkezin elinde cep telefonu, tablet varken; cep telefonlarında gittikçe artan kapasite ile internet varken, sitelerin mobil uyumlu olmaması büyük eksiklik zaten..

Web sitesi olanlar eklentiler, mobil cihazlara uygun temelar yada bir şekilde sitelerini mobil uyumlu hale getiriyor zaten..

Sitelerin mobil görünümünü cep telefonları, programlar yada bu hizmeti veren bazı web siteleri ile test ediyorlar.. Oysa Google Crome kullananlar sitelerini kolayca mobil görünümü test edebilirler..

Hemen anlatayım nasıl yapacaklarını..

Bu işlemi yapabilmeniz için Google Crome Browser kullanıyor olmanız gerekiyor..

1

İncelemek istediğiniz web sitesini açın ve sitenin üstünde boş bir alanda mouse ile sağ tıklayın.. Ok işareti ile gösteriğim şekilde bir menü çıkacak.. Bu menüde “İncele” sekmesine tıklayın.. Yada siteyi açtıktan sonra klawyenizden F12 tuşuna tıklayın.. Aynı işlemi görecektir.


1

Üstteki gibi olacaktır görüntü.. Yani browserin yarısında site diğer yarısında kodlama konsulu görüncektir.. Kodlama kısmında ok işareti ile gösterdiğim yere tıklayın… Böylece sitenin mobil görünümü ortaya çıkacaktır.. Bu kadar basit..

1

Üstteki resimde gördüğünüz gibi horozz.net sitemizin mobil görünümü görünüyor burada..

Ok işaretli yere tıkladığınızda ise hangi cihazda nasıl görünür onu seçebilir ve bakabilirsiniz..

Alltaki resimdeki gibi..

1

Alttaki videodada videolu nasıl yapılır gösterilmiştir..

Gördüğünüz gibi gayet kolay ve güzel..

Kolay gelsin..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir