Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Ara 172016
 

Bu kitabın yazarı Buharalı Bir Türk’tür. 17 Mayıs 1946 yılında Elazığ Maden’de doğmuştur. Üç yaşlarında babası Buharalı Ali Rıza Oğlu İbrahim beyi kaybedince sakat anacığı ile yaşamaya başlamış. Annesi birkaç yıl sonra tekrar evlenmek zorunda kaldığında ise dedesi ve ninesi tarafından büyütülmüş.

Yazar ilkokul çağlarında iken su dolu havuzlarda yaptığı deneylerde, su üstündeki yaprakların bir yere gitmediğinin farkına varıp; öylesine kötü alışkanlıklar edinmiş ki; çoğu kez suyun içinde fazlaca kalmaktan dolayı vücudu keçeleşip yatalak hasta olmuş. Kendisi anımsadığı o günleri anlatırken ” ağzıma aldığım hortumla suya göz hizasına kadar girip, saatlerce dışarıdan iplerle kontrol ettiğim taşları havuza atıp oluşan dalgaları, suyun altından izlemek için, fazlaca kalmaktan dolayı,  suyun deride yaptığı ıstıraba katlanmak zorundaydım” diyor.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi yaptığı özel düzeneklerle havuzun içinden dışarıya taş attırıp, dalgalardaki farklılıkları ters yönde inceleyecek kadar dalga tutkusu gece gündüz tek amacı olmuş. Yazar öylesine ileri gidiyor ki; bakır cevheri çıkarılan Madende dinamit fitillerinden artan ar tık fitillerin barutları ile patlayıcılar yapıp, renkli boyaları durgun havuz suyuna bırakıp – kendisi de suyun için de olmak koşulu ile- patlatırmış!  Amacı dalga hareketini renkli boyaların izlerini dalgalardan izlemek! Çoğu kez hayati tehlikeler atlatmasına rağmen bu çılgınca deneylere devam etmiş.

Anlamanın biricik, sade, en mütevazı ve AKILLI bir yöntemi vardı; anlamak için okumak gerekmekteydi, cennet talebi veya cehennem korkusuyla değil. Çocukluğumuzdan gelen bastırılmış, kalıplaşarak limitlenmiş, sorgusuz, soru sormaya kapalı tekerlemelerle değil….


Gerçeğe ulaşabilmenin, Yüce ALLAH’I samimiyetle ve bilerek sevmekten, olabildiğince sevmekten başladığını gördüm, yaşadım ve hissettim. Etrafımda, yaşadığım her ortamda ALLAHI hissettim, ALLAHI yaşadım.

Emevi, Abbasî zırvalarıyla, şahsa mahsus tefsirlerle, uydurma hadislerle değil; Yüce ALLAH’IN yine KURAN’da öğrettiği yöntemle anlamak gerektiğini gördüm. KURAN’IN kendi içinde kendini açıkladığını gördüm. Dışarıdan yapılmış tefsirlerin KURAN`ı örttüğünü gördüm.

Boşluklar içinde olan saf ve AKLINI kullanmayan cahil insanların ALLAH’I bırakıp, Allah’ın makamına Resulleri, Nebileri oturttuğunu, Nebilik makamlarına da kendi şeyhlerini, dervişlerini oturttuğunu ve kendilerini de bu maskaralara köle ettiğini gördüm. Bu maskaraları yaratanın aslında cahil insanlar olduğunu, Cehaletlerinden çıkar sağlayacağını gören şeytani düşünceli hokkabazlar da, bu insanları bir şekilde esir ettiklerini gördüm…

Eskiden taşlara putlara tapardı AKLINI kullanamayan insanlar, çağımızda gördüm ki canlı-kanlı şeyhlere tapıyorlar, ALLAH’A değil.

Kitabı alttan okuyabilirsiniz

Kitabı alttaki butonlardan indirebilirsiniz

   PDF Olarak İndirin     Epub Olarak İndirin

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir