Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 062016
 

Kendini-KandırmakBir sonbahar akşamı başlayan hikâyede başrol kahramanı olmaktı amacın. Ve buna o kadar kısa sürede ulaştın ki gözünü hırs ve sahte mutluluk doldurmuş yüzünde sahte gülücükler vardı. Bunları fark etmem kolay olmadı biliyorum ama başardım.

Bugün oturup hikâyeyi tekrar gözden geçirdiğimde ne kin ne başka bir duygu hiçbir şey yok içimde. Yüzümde sadece kocaman bir tebessüm var beni ben yapan şeyleri yaşattığın için. Bunlar için sana teşekkür etmeli miyim onu bile bilmiyorum.

Sen çok iyi rol yapıyordun seviyormuş rolü bunun için seni tebrik ediyorum. Çok kısa bir süre içinde deliler gibi seven ve karşındaki seni sevmiyormuş gibi davranıp karşındaki insanın duygularını bencilce almayı iyi yapıyordun. Madem seviliyorum bende fedakârlık yapmalıyım dedim çünkü o zamanlar karşında daha saf duygularda biri vardı.


Dedim ya rol yapıyordun diye. Hadi ben erkeğim evlenmeyi düşündüğüm insanı ailemle tanıştırırım normal. Senin içinde normal sevdiğin bir erkeği ailen ile tanıştırıp evlenmeyi düşünüyoruz demek. Ailelerin bilmesi ile yazdığın hikâye mutlu son olan evlilik ile sonlanacaktı. Aileler ile tanıştırma konusunda rol yok fakat olmadı bitti bu hikâye istediğin gibi gitmedi orada kendi suçunu bana atıp ailenin sevimli kızı rolünü yapmaya yine devam ettin. Sesimi çıkarmadım.

Hikâyenin başrol kahramanı olarak sadece kendi duygularını tatmin etme üzerine yazdığın hikâyede hep kendini kandırdın aslında. Çok sevdiğin adamı bir başka adamın yatağına girip aldattığında hiçbir şey fark edilmez diye düşündün. İşte bu noktada kendini kandırdığını fark etmedin.

Hikâye noktalandığında ettiğin küfürler beni yaraladı fakat önemli değil, aileme söyler mi acaba korkuları ile yaşadın. Ama ben ne kadar kötü bir şekilde aldatsan dahi kendi kişiliğimden ödün vermedim, vermemde. Sen en güzelini yaptın. Kendine yakışır şekilde rolünü yaptın hikâye bitti.

Şimdi ise kendimi daha iyi tanıyorum. Sevgiden, arkadaşlıktan, dostluktan beklentilerim net kırmızıçizgi halinde belirli. Bunlar çok iyi özellikler. Fakat tek eksi veya artı insanlara göre değişir ama insanlara güvenemiyorum. Güven denilen duygu yok oldu. Yine karşımdakine saf şekilde iyi niyetle yardım ediyorum ama güveniyor musun sorusuna cevabım kesinlikle hayır.

Sen beni değil kendini kandırdın! Ben belki sağlam kazık yedim fakat kırmızı çizgilerim belirdi. Şimdi yaşadığın hayatta daha fazla mutlu ol…

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Sinan Faydalıtürk

Sıradan değil ama özelde değil. Sonuçta herkes gibi bir insan. Zaten bu sıradanlık ve özellik kime göre? Sadece sorgulamayı, araştırmayı seven birisi. Zaman zaman detaylara takılan yeri geldiğinde duygusal. Güven arayan ve aradığını bulamayan tipik boğa burcu erkeği


  One Response to “sen beni değil kendini kandırdın!”

  1. vuuuu tam benlik bir yazı..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: