Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 172016
 

ADoldurdum kafama onlarca düşünceyi, oturdum tabletin başına.. Bir sürü kelime uçuyor beynimde, düzene sokulmayı bekleyen.. Yazı bittiğinde kelimeler sıraya girmiş, tüketilmiş olacak.. Aslında bende merak ediyorum neler çıkacak diye.. Çok şey yazmak istiyorum, ama suya sabuna dokunmakta istemiyorum bugün.. İçimden geldiği gibi yazayım gitsin en iyisi..

Anlıktır aslında hayatın bütünü.. Anlar birikir anılar olur, onlar birikir yaşadıklarımız olur.. Hesaplar yaparken kendimizce anları kaçırırız çok zaman.. Oysa hayatımız o kadar uzun değil.. Hiç ölmeyecekmiş gibi kaçırırken bu anları koca bir ömür tüketiriz.. Sonra geriye bakıp “keşke” lerle hayıflanırız.. Kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın aslında hep cepten yeriz ömür denen törpüde.. Öylesine basit sebeblerle, öylesine önemli anları kaçırırızki “öküzün trene baktığı” gibi kalıveririz..

Değer bilmeyen bir canlıyız.. Biri bizi önemsediğinde sanırızki mükemmeliz.. Hayatımız dört dörtlüktüde o önemseyen kişi bu mükemmelliğimize geliyor.. Oysa hiç birimiz dört dörtlük değiliz.. Önem görüyorsak biri tarafından bilmemiz gerekki mükemmel olmayan yanlarınızda güzel olan yanları görüyor.. Ve bilmeliyizki bu bakış açısı tanıdığımız herkezde yok.. Sadece o kişi özeldir ve o kişi sizi özel görür.. Bu yüzden “göt kalkması” denen olaya girmemek lazım.. Zira o kişi hayatınızdan gittiğinde eski sıradanlığınıza dönersiniz.. Etrafta görebileceğiniz binlerce insandan biri olursunuz.. Unutmamak lazımki koca bir meydanda ki onlarca insan arasında sadece tek bir kişi size o özel gözlerle bakar ve diğerleri arasında sizi farkeder.. Ve yine unutmamak lazımki o gözleri kaybettiğinizde sizde o meydandaki sıradan insanlardan olur akıntıyla yol alırsınız..


Her insan bir çiçektir.. Kimi hoyratça yolunarak koparılır, kimi sevgi ile dokunularak sevilir.. İşte sevgi ile dokunacak eli bulmak lazım güzel günler yaşamak için.. Çoğu zaman yanlış seçimler yapar, sonrada pişman oluruz.. Kimseye suç bulmamak lazım.. Sonuçta son kararı veren, seçimi yapan kendimiziz.. Başımızı iki elimizin arasına alıp iyi düşünmek lazım.. Kimin ne dediğine bakmadan, yüreğinin tiktakları eşliğinde.. Kararsız kaldığımızda o tik takların ne dediğini çözmemiz gerek.. Yürek yalan söylemeyi bilmez çünkü.. Tik taklarının daha canlı, daha mutlu atmasını kim sağlıyorsa sıkı sıkı sarılmak lazım ona.. Elinden geleni yapmalı ve cevapları ona bırakmalısın.. Bırakmalısın ki gelecekte “keşkelerin” olmasın.. Yoksa kocaman, dağ gibi birikmiş keşkelerin ile başbaşa kalırsın.. Çünkü bu duruma gelmişsen o “keşke” dediğin tren kalkmış, ufukta kaybolmuş olur..

Bak bak bak.. Ne yazacağım diye düşünürkene baya baya bişiler yazmışım baktığımda.. Hep şaşırmışımdır kendime.. Neyi nasıl yazıya dökeyim derken, yazı bittiğinde “vay arkadaş bunu benmi yazdım” moduna girmişimdir.. Hani çok mükemmel şeyler dökmüyorum.. Dökmüyor olsamda en azından içimdekileri şu kelimeler yardımı ile okunur hale getiriyorum.. Afferim bana..

Fatsa çok iyi geldi bana.. Bayağı oksijen gitti beynime.. Aklım başıma geliyor ufak ufak.. Durmam gereken yerleri belirledim hayatımda.. Benim durmam gereken yere kendisi gelmesi gerekenleride belirledim.. Yeterince hatta fazlası ile ben yürümüşüm çünkü.. Farkettimki ben fazlası ile yürüyünce bulunduğum levelden bir alt levele düşürüyor karşımdaki beni kendi gözünde.. Ait olduğum level beni ben yapan değerlerle dolu, kolay elde etmediğim.. Burdayım, bulunduğum yerde.. Gözün kesiyorsa gelirsin, kesmiyorsa sorun bende değil sendedir olayıdır durum.. Vuuu ne yazdım be.. Kendimden bir makas alayım hemen yanaktan..

Ne diyor başlık.. Salladım gitti varmı tutan” ..

Varmı hı varmı?

Bu günlükte bu ka.. Yarına biraz daha oksijen, tekrar yazı belkimde..

See you..

 

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)