Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Tem 202016
 

pokeman goSon günlerde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye`de de Pokemon Go çılgınlığı başladı.. Henüz Türkiye`de resmen yayınlanmadı ama daha gelmeden bol bol heryerde görür olduk.. Peki bu Pokemon Go dedikleri oyun ne menem birşeydir? İnsanlar neden bu kadar heyecan yaptı?

Enine boyuna Pokemon Go olayını anlatalım hemen..

Buyrunuz efenim..

1990’lı yılların en dikkat çekici çizgi filmlerinden biri olan ve o dönemde milyonarca hayran edinenPokemon artık akıllı telefonlarda. Akıllı telefonlar üzerinden oynanabilen mobil oyun Pokemon GO, kısa sürede milyonların ‘cep’ine girdi.

İşte yayınlandıktan bir hafta sonra global bir çılgınlığa dönüşen Pokemon GO hakkında merak edilen her şey.

Kullanıcıların bulunduğu bölgede GPS aracılığı ile Pokemon yakalamasına, yakalanan Pokemonlar’ın diğer oyuncuların canavarları ile dövüştürmeye ve takas etmeye izin veren Pokemon GO, akıllı cihazlar için tasarlanmış mobil bir oyundur.

Yani sizin anlıyacağınız oyun sizde yüklü iken ve bir yerlere giderken birden bir bildirim verebilir ve “Şu kadar mesafede” diye uyarabilir.. İsterseniz sizin gibi aynı oyunu oynayanlarla birlikte o noktaya doğru hareket edip o Pokemonu yakalayabilir yada beğenmezsiniz onu, gitmezsiniz.. İşte oyunu çekici yapan ve cazip hale getirip milleti heyecanlandıran yanıda bu.. Etrafınızda sizin gibi pokemon yakalamaya çalışan bir kitle olduğunu düşünün.. Bir nevi sosyal ağ kıvamında ama hem oynayarak eğlen, hemde sen gibi Pokemon oyuncuları ile kıyasıya rekabete gir.. Üstelik hem reel hayatta, hemde sanal dünyada..

Pokemon Go aslında bir nevi devrim niteliğinde bir oyun.. Benzerleri zaman içinde çıkacaktır mutlaka.. Ancak Pokemon Go ilk olmanın avantajını herzaman kullanacaktır diye düşünüyorum ben..

Pokemon GO‘nun aksesuarlarını da kısa süre içinde görebiliriz. Bu aksesuarlardan en dikkat çekeni ise kuşkusuz Pokemon GO olacak. Basit bir bileklik gibi görünse de Pokemon Go ‘poke topu‘ ile aynı işlevi sağlayacak ve kullanıcıların oyunu bu bileklikle oynamasına izin verecek.

Ürünün fiyatı henüz bilinmese de şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Pokemon GO 30 ila 50 dolar arasında değişen fiyatla raflardaki yerini alacak.


Pokemon GO bir mobil oyun. Ancak oyunu akıllı telefonlar dışında bir cihazla oynamak şu an için mümkün değil. Zira Pokemon GO şimdilik, akıllı telefonlar üzerinden oynanabiliyor. Oyunun tablet versiyonu ise bulunmuyor.

Türkiye`de henüz yayınlanmadı.. Çok yakında yayınlanacağını düşünüyorum.. Bedava bir oyun ama oyun içi satın alımlarıda mevcut..

Bir haftadan kısa bir sürede milyonlara ulaşan Pokemon GO bir de skandala imza atmış olabilir. Pokemon GO’daki bir güvenlik açığını keşfeden siber güvenlik uzamanı Adam Reeve, Pokemon GO’yu akıllı telefonlarına indiren kullanıcıların Google hesaplarının şirketin kullanımına açıldığını belirtiyor.

Oyunu oynamak için Google hesabınızı kullanırken, e-mail’lerinizin okunması da dahil olmak üzere verilen kapsamlı yetki, oyuncuları tedirgin etti.

Oyunun yapımcısı Niantic bunu bir kodlama hatası olarak duyururken, Google’ın da önümüzdeki günleri bu yetkilendirmeyi daha basit bir hale getirerek kullanıcıların endişelerini ortadan kaldırması bekleniyor.

Pokemon Go insanları sokaklara dökecek gibi duruyor.. Yeni pokemonlar yakalamak için böyle olmanızda gerekiyor.. Bence iyide olur.. Anti Sosyal eğilimler gösteren insanların çoğaldığı bir dönemde böylesi bir girişim alkışıda hak ediyor tabiki..

Buyrun oyun hakkında fikir sahibi olmanız için bir kaç video.. Oyunun zaman içinde grafiklerinin dahada gelişeceğine ve çok daha üst düzeylere taşınacağına inanıyorum..

 

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)