Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

May 122016
 

“Bir gün sana dair yazacak yer olursa, o yerde ilk karşılaşmamızı anlatırım; bu, bir şey ifade etmeyen boş bir hikayedir. Ama ben ondan tam bir piramit yaptım.”Dostoyevski

10518662_542755655831183_3308999164260996370_nHer zaman bir şeylerin başlangıcında karar kılmışsındır da sanki kalan her şey bitmek üzere olmuştur. Elinde hep bir oyuncak, gözlerinse uzaklarda takılı kalakalmıştır. O takılı kalan iki göz bebeğini indiriversen biraz aşağıya, elindekiyle az oyalansan hayat yine geçecek, yine geçecek..

Fakat bizim gibi karakterler, izin vermezler bünyelerinin ellerine takılı kalmasına; gözlerini yollarlar uzaklara, akılda hep bir düşünce..


Bu düşünce meşgul ettikçe gözlerimizi, kayıp gider avuçlarımızın içindeki tüm servetimiz; ki zaten neyimiz vardı?

Zamanı geldiğinde insan, sahip olup da avuçlarından akıttığı tüm varolmayan bu servetinden koskocaman bir piramit inşa ediverir aynı avuçlarında. Uzaklara dalan o göz bebekleri, biraz daha aşağı iniverir, o akıp giden avuca..

Yitip giden, gitmekte olan tüm o insanlar, yaşanmışlıklar; teker teker dönüverir avuçlarına. Bir üfleyişle yıkılabilecek piramidi iki avucuyla korur insan, ki bazen kendi bile kapatır avuçlarını şiddetle.

Bu piramit taştan değil de birikmişliklerden yapıldığında nasıl yıkabilirsin onu? Kendi kendini inşa eden, bir avuç içinden kayıp toz olabilen bir takım yığınlarken üstelik. Nasıl da gözlerini koparıp çıkarmayı başarabildi uzaklardan, sırf bir avuç birikmiş piramit için?

Yaşanmışlıklar avuç içinde toz edildi, biriktirildi. Kapattık bunca saatler üstünü, ansızın yükseliverdi terleyen bu yorgun avuçlarında. Zamanında söylenen tüm o kelimeler toplaştılar, sanki tekrar cümle olmaya niyet ettiler de sen silmeye çabaladın, yapamadın.

Bir şey gerekti, bir şey.. Kapatmak için o terli avuçlarını piramitlerin suratına, kapamadın. Gözlerin uzaklarda kalakalmak istedi, sen ise bakakaldın geçip gidene.

İnsan avuç içini nasıl şiddetle kapar……

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Ambriel

delirememek. //


  One Response to “Piramit”

  1. “Yaşanmışlıklar avuç içinde toz edildi, biriktirildi. Kapattık bunca saatler üstünü, ansızın yükseliverdi terleyen bu yorgun avuçlarında. Zamanında söylenen tüm o kelimeler toplaştılar, sanki tekrar cümle olmaya niyet ettiler de sen silmeye çabaladın, yapamadın.”


    Şuriş.. Vuuu döktürmüşün be..

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: