Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Tem 082016
 

Pezevenkliğin Modernize Edilmiş HaliÇok saygıdeğer möhüm insan Bilogum,

Tivit manyaa oldum resmen bugün. Feyz’de de olmadık şeye yorum yaptım, fena ileti salladım. Eferin kendime. Nası da kendimle cebelleşiyorum, kafayı dağıtmaya çalışıyorum. Bi yatağa atıyorum elimde bi kitap, bi kalkıp kahvenin sigarayla sevişmesini izliyorum, bi telefon elimde mikmik Nagu’ya texting yapıyorum.

Ben de ne yaptığımı bilmiyorum falan filan. Resmen ev kızı mode :on şeklinde tatilin bi an önce bitmesini ve mesainin başlamasını istiyorum. Ayol bize tatil verseler suç, tatil vermeseler de suç. Herşeye laf ediyoruz, insanız işte aman ne nankörüz ayol. Sıkıldım ama fena sıkıldım.

Aslında canım sıkkın bu son bikaç gündür, nedenlerini anlatacak değilim, anlatmaya da mecalim yok. Ama sinir oldum, uyuz oldum, kurtlandım, kudurdum. Blog’ları okuyorum, feys’te orda burda bakıyorum, millet yine nişanlanmış, evlenmiş, çoluk çocuğa karışmış o matha faka. Denyo dediğim hatunlar bile kocasının kolunda mik mik pozlar. Ayol bayılacağım sanki. Nedir bu ya. Hayır taam mı yaram falan yog, canım falan da acımıyo da nedir bu la!

Esra Erol izliyorum. Evet izliyorum ne var yane. Gelmeyin üstüme ayol. O yeah babe, 2 tane İlker çıktı, Allaaam sana geliyorum dedim, sana akıyorum, nası bişi bunnar. Hayır bunnar nerdeyse Allaaam beni oraya ışınla O yeah içim aktı. Resmen aktı aktı. Arasam bi çay içsek desem.3’lü de içebiliriz. Sizi tanımak istiyorum desem. Brrr kendine gel ÜY.N’oluyoz la.

Evet bebeeeğim, saçma sapan anlar yaşıyorum. Ansızın hıçkırıklara kendimi yatağa atıyorum Türkan Şoray edasıyla. An geçmiyo, bu halden de sıkılıp kalkıp tivi başına geçiyorum, pof pof terliklerimi sehbaya koyup mısır patlağı yiyorum. Bayram diye gelenin gidenin arkası da kesilmiyo. Kesilmesin zati. Zamanında bizim baba bizi terkettiğinde, bayramlar tuhaf olmaya başlamıştı, kapımızı çalan kimse yoktu, ben kimseye kolonya şeker ikramı yapmıyodum, misafir candır can, laf edenin amk! Sonrasında işte bulaşığa girişiyorum halsiz bünyeme aldırmadan. Bööle tuhaf bi durum.


Creep biraz ara vermemi istiyo ama vermesem daha iyi sanırım. Saçmalasam da ööle iyi geliyo falan. Kolalı nam-ı diğer Vişne Çürüğü de saolsun psikiyatr tadında mesajlar atıyo. Şimdi hakkını yemeyelim kimsenin sonra çüküm yok ama şişer falan. Çük deyince aklıma nedense küçükken başıma gelen bişi geldi. Anlatayım dur ıım.

Şimdi bizim zamanımızda M.Ö bilmem kaç yılı, 90’ların başı işte,o vakitlerde, Trafik dersi vardı ilkokulda, o vakitler ilkokuldu tabi ööle zorunlu eğitim bilmem kaç sene değildi, bu zorunlu eğitim mevzusunu da bilare şey edicem. Nesse işte,öğretmenim bana dedi ki, “Üsturupsuz kızım şu sayfadaki yazıyı oku bakem evladım“.  Zaten o vakitler aşırı utangaç olan bünyem adımın zikredilmesiyle sıtma krizine girdi resmen. Nası yanaklar al al. Hani bööle resmen yanıyorum falan. E o zamanlar yırtılmamışım, sesim de ergen öncesi halinde aşırı tiz, şimdi resmen bas bas bas yane. Nesse işte, yazıyı okuyo muyum yogsa yutuyo muyum bilemicem o kadar yane. Hani bööle çocuklar andımız okurken hızlanır da nefes alamaz olur falan bööle sonrasında hoooo diye derin nefes alırlar işte ööle bi durum benimkisi. Ders trafik ama konusu Yaşlılar Haftası. İşte okuyorum okuyorum derken, “Büyüklerimizi sayalım,kü- çüüüüük’lerimizi koruyalım” dedim ama o çüüüüük kesme işareti ile alt satırda olduğu için ben de bööle çüüüüüüüüüük diye okudum. Sonrasında kıpkırmızı oldum. Herkes kıkırdıyo falan. Öğretmenim toparlıyo, şştt falan diye kızıyo. Yahu ne akıllı adamdır benim öğretmenim, ölürüm ölürüm. Zil çaldı, ders bitti ama ben de bittim. İşte ne zaman çüüük desem aklıma bu anı gelir de vay arkadaş diye içlenirim. Evet, işte ben ööle masumdum falan. Ööle şirin yanakları sıkılası. Oyyy yirim kendimi!

Esra Erol halen devam ediyo. 60’lı yaşlarda, belki daha fazla, bu yaşlardaki insanları evlendiriyo. Oy ben bu olayı seviyom abi. Gençlerin çıkıp da oraya evlenmek istiyom ayaklarında kendini pazarlamaları beni tilt etse de, orta yaşı çooooktan aşmış dedelerin, nenelerin çıkıp hayatlarının kalanını huzurla geçirme istekleri bana hep saygı duyulası geliyo. Yirim la!

Blogda Oku

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Üsturupsuz Yazar

Ağzının ayarı yok, her telden çalıp oynar. Kalemini kırdığı günden beri yazar babam yazar. Kimseden çekinmez, hesap verecekse kendine verir, ona buna boyun eğmez.


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)