Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Tem 122016
 

Ortaya-KarışıkBiraz kafamdaki düşünceleri dinledim az evvelde nan ne kalabalık beynin var ado dedim kendi kendime.. Hani hep böyle konulu yazılar, tantımlar filan ekliyorumda; acaba dedim, acaba şu beynimdeki kalabalığı yazıya dökebilirmiyim. Sonra denemekten zarar gelmez deyip oturdum klawyenin başına..

– Şu internette kullanılan smileyleri görünce ne şirin lan ado bunlar dedim önce.. Sonra acaba bunlar canlı olsa, ortalıkta zıp zıp dolansa, dişisi erkeği olsa, kıskançlıkları olsa bizler gibi, uyuz olup birilerine, dierini öldürse nasıl olurdu acaba diye düşündüm.. Aşık olsalar zaten gözlerinden belli nasıl olcakları.. İşe filan gitseler ne karmaşa olur çalıştıkları yer..

– İş dedimde aklıma gene bi tuhaflık geldi.. Aslında sık düşünürüm bunu.. Bu dünyadaki insanlar ikiye ayrılır.. Öyle kadın erkek dil kardeşim.. Kötü iyi diyede değil.. Olay standartta.. Bazı insanlar bu dünyaya sanki sadece yaşamaya, keyif yapmaya gelmiş, diğer büyük bir kesimde onların rahat etmesi için çalışırlar.. Mesela birileri süper lüx evlerde yaşar, o lüx evde yaşayanlardan daha fazlasıda hizmetçi, temizlikçi, muslukçu, bakkal, panjurcu, elektirikçi gibi bilumum türlerde onlar rahat etsin die; ellerine para denen icatla kağıt parçaları tutuşturulup modern köleler olarak kullanılır.. Peh!..

– Sosyal siteler var etrafta.. Facebook, twitter, forum, sözlük derken etrafta sosyal olduğunu sanan milyonlarca insan var.. Sonuçta herkez evinde oturduğu yerden sosyal olduğunu sanıyor.. Aşklar bile ilişkisi var şeklinde yaşanıyor.. Eskiden sosyal demek sinemaya/tiyatroya gitmek, pazar günleri toplanıp yaz ise aylardan denize gitmek (biz adalara giderdik), cafelere gitmek filandı.. İnsanlar birebir, göz teması ile bir arada olurdu.. Sosyal ağ filan bahane.. İnsanları ot gibi yapmanın yolu bunlar.. Dünyadan bi haber bir gelecek geliyor koştura koştura.. Yazık!..

– Aşk yeniden diye bir dizi var show tv de.. Dizi izlemeye, özelliklede kaçırmadan izlemeye hep karşı olmuşumdur.. Bir insanın hayatındaki en değerli olan şey olan zamanı böylesine kolayca harcamasını nedense doğru bulmuyorum.. Amma velakin bu suskunlar dizisini ne zamanki ilk bölümü izledim, şu anda bu yazıyı izlerken arada ona bakmam gibi kaçırmamaya çalışarak izliyorum.. Demek böyle birşey dizi tutkunu olmak.. Yazık bize be..

– Ahmet Kaya”yı eskiden severdim.. Sonra bir Almanya konserinde Apoyu çok özledik filan diye şarkı söylediğini görünce adamdan resmen nefret eder oldum.. Ne müziklerini dinliyorum, nede kendisini görmeye dayanabiliyorum.. Tuhaf bişiyim sanırım ben..

– Birini çok seviyorum ama imkansız bir olay.. E bu imkansızlıkta insanda tutku yaratıyor.. Bazan kulağımı çekip nan ado iki dakka akıllı ol, selekmisin sen cocum.. diyorum ama ne fayda..Gönül ferman dinlemiyor şarkısı gibi bir durum.. İlerde yaşlandıkça senede bir gün şarkısı olacağız sanırım onunla.. Onunda bunu bilip durumun keyfini çıkarmasıda işin cabası.. Sanırım bu dünyadaki tek zaafım bu durum.. Kimbilir belki birgün kurtulurum bundan..

– Bazı reklamlara uyuz oluyorum.. Paraşütle bir adaya düşen bi hatunun orkid reklamı, 5 kilo bal 100 lira, çin işi en adi telefonların reklamları gibi.. Bu reklamları gördüğüm anda zaplama moduna geçiyorum.. Merak ediyorum, acaba sadece bu reklamlara bakıp bunları alanlar varmı? Eğer varsa ciddi anlamda akıl sağlıklarını hızla kontrol ettirmeleri lazım bence..


– Sigarayı hiç sevmiyorum.. Hatta lise yıllarımda yeşilay kolunda idim.. Askerden geldikten sonra sigaraya başladım.. Nasıl başladığımda ayrı bir hikaye gerçi.. Bu mereti hiç sevmiyorum ama nedense bırakamıyorumda.. Birinden nefret edersin ama bir türlüde onla olmaktan vazgeçmezsin durumu.. İçmeyin kardeşim sigara.. İçmeyenlerde asla başlamasın.. Zaman içinde kıl olcaksınız nasılsa bu duruma.. Sigaraya Hayır! deyip birde toplumsal mesaj vereyim bari..

– Bazı evli erkeklerin eşlerini aldatmalarına, hatta aldattıktan sonra yakalanınca eşlerine izah etmeye çalışıp, yalvar yakar olmalarına anlam veremiyorum.. Eşinin 2 memesi varda diğer kadının 15 memesimi var kardeşim.. Cinsel anlamda her birinden aynı modda olaya dahil oluyorsun.. Gözünün rengi bilmem ne, vucudunun sekli şöyle böyle yada daha akıllı gibi martavallara girilmeside ayrı vaka.. Adam gibi adam olacaksın, eşinden ne bekliyorsan sende öyle olacaksın.. Gerisi boş kardeşim..

– Cumhurbaşkanımız tayyip efendi konusunda bir türlü tam fikir sahibi olamıyorum.. Bazı hareketleri sanki bu ülkeyi satıyormuş gibi; diğer yandan etrafa baktığımda çok güzel, modernleşme adına güzel olaylar oluyor.. Mesela her köşe başında bir trafik polisi yok artık.. Eskiden onlara para vermekten gına gelirdik.. Süper binalar yapılıyor modernleşme ve hayat standardını yükseltme adına.. Aslan gibi yollar yapılıyor, her biri çiçek gibi.. Bu iyi, güzel yanlar yanında şu kürt vakası, 10 yıllık iktidar döneminde özelleştirme adı altında tüm kurumların yabancı ellere geçmesi, ben yaptım oldu şeklindeki kasımpaşa tavrı bende negatif düşüncelere sebep oluyor.. Tuhaf bir durum..

– Hatun kısmın bazı hallerini çözmek, pi sayısının karekökünü bulmaktan daha zor.. Mesela ayaklarına çizme giydikleri halde neden satlerce uğraşıp tırnaklarına oje sürerler.. Alışverişte birşey aldıklarında zaten satlerce bakarlar alırken.. Peki eve geldiklerinde neden tekrardan bakıp ay ne güzel dimii gibi laflar ederler.. Her ayna gördüklerinde illa gidip kendilerine bakmak zorundalarmı? Bir yere gidildiğinde illa wc ye yanında biri ile gitmek zorundamılar? Önce dekolte giyinip sonrasında üff yavrum vari laflar olduğunda neden sinirlenirler? Belkide sinirlenmiyorlarda hava civa yapıyorlar.. Ayrıca o lafları duymak istemiyorsan giyinme kardeşim sende öyle.. Giyiyorsanda biliceksin böyle laflar edilebileceğini.. Hatun denen canlı türü farklı bir tür anladım ben..

– Kırmızı ışıkta durduğumda, yeşil ışık yandığı anda bazı elemanların eli kornanın üstünde hazır bekliyormuş gibi anında kornaya basmasına sinir oluyorum.. O anlarda canavar yanım tutuyor.. Arabadan inip o kişinin ağzını burnunu kırasım geliyor.. Birde bununla ilgili hayaller kuruyorum arada.. Piskopat oluyorum sanırım böyle durumlarda..

– Google`da arama yaptığında televizyon kanallarını izleyebileceğin binlerce sonuç çıkıyor.. Çıkıyorda Yıldız tv diyede bir sayfa var bu işi paralı yapıyor.. Kardeşim malmısınız siz.. Zaten televizyonların kendi sayfalarında bile canlı izleme veriliyor.. Neyin peşindesiniz siz.. Yanlız arada birde taktir etmek lazım arkadaşları.. Hayal güçleri baya geniş.. Bu işten para kazana bileceklerini düşünebilcek kadar hemde..

– Şu web sayfalarındaki facebook sayfamıza katılın, twitterde bizi takip edin gibi butonları anlamıyorum.. E bunları sitesine koyan arkadaş.. Seni bunlardan izlesem nolur izlemesem ne olur? Sanki herşeyi bırakıp seni takip edecek bu millet.. Hani şu paylaş butonlarını koy tamamdır.. İyi bir şeyler koymuşundur, millette paylaşsın bari.. Gerisi kuru kalabalık aklına sok..

– Face twit filan derken gene aklıma gelmişken söyliyeyim birşey daha.. Televizyon kanallarına dikkat ettinizmi? Koca koca kanallar www.twitter.com/zartzurfilanfalan diye altyazı geçip bizi takip edin reklamları yapıyor.. Basite iniyorsunuz kardescazlarım.. Elinizde her tür imkan var.. Kurun benzer bir sayfa ordan takip etsin sizi millet.. Hemde bir türk sayfası çıksın ortaya şöyle en kalitelisinden.. Belkide kendinize güveniniz yok yada elin yaptığını kullanıp boşa para harcamak istemiyorsunuz..

İşte olay budur.. Aslında değilde şimdilik bu kadar yeter..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


  2 Responses to “Ortaya Karışık 1”

  1. Ne biçim beynin varmış arkadaş, beynim döndü.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: