Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Eki 082016
 

İp cambazları hep dikkatimi çekmiştir.. İnsanları heycanlandıran nedir onlar gösteri yaparken? Yaşamla ölüm arasında dans ederken ölümün cambazı yakalıyabileceği anı yakalama şanslarının olduğunu bilmekmidir heycanları?

Eğer bu ise o zaman eski gladyatör devirlerindeki vahşi gördüğümüz eski uygarlık insanlarından ne farkımız varki? Ambalaj farklı sunulmuş, ama içindeki verilen yine aynı demekki.. Birinde eline kılıç verip, ölümle yaşam arasında dans etmesi sağlanmış insanın diğerinde bir ip, bir cubuk birde garibim cambazın marifeti..

Papatya fallarıda hep garibime gitmiştir. “Seviyor – Sevmiyor..” Sen kendinden emin değilsen, ne yapman gerektiğini bilmiyorsan garibim papatyanın günahı neyki? Bir bahar günü 3 günlük ömür için açar oysa. O 3 gününü tamamlamadanda dengesiz insanoğlunun tuhaf zevkine heba olmuş olur..Geriye kalan bir sap ve ucunda yolunmuş çiçek tacı.. Tuhaf..

Caz müziğini oldum olası beğenirim.. Tuhaf bir acı çığlığı vardır sanki içinde.. Bir film seyretmiştim caz ile ilgili. Ünlü bir saksafoncunun hayatını anlatıyordu. Ünlü olması bir yanada saksafoncu gerçekten iyi idi. Saksafondaki üç düğmede hiç bulunmadık, bilinmedik bir notayı arıyordu.. Bu arayışlarındada onu ünlü yapan inanılmaz güzel besteler çıkıyordu. Belkide caz müziğini o sevdirdi bana kimbilir?

Aldığım ilk ders hayattan “düşmeden ve yalpalamadan yürümesini” bilmem gerektiği idi çocuk kafamda.. E önemli idi o zamanlar.. Şimdi değilmi peki? Çok önemli.. Yanlızca bu düşmeden ve yalpalamadan yürüyüşlerin içerik olarak genişlemesi değişen.. İlk aldığımda dersi sadece söylendiği şekli ile idi uygulama.. Şimdilerde ise yaşadığım herşeyde öyle olmam gerektiği.. Ders derse ekleniyor, yol o şekilde ilerleniyor.. Arada tökezlediğinde ise sızlanmaya zaman kalmıyor.. Sızlanırsan yol bitmiyor çünkü.. Eğer yolunun üstüne bir engel cıkarsa, atıver tekmeyi geç git modunda olmak gerekiyor.. Eh o tekmede engel sertse, az canın yanıyor.. Ama ilerledikçe o can acısıda geçip gidiyor..


Muratti sigarasını severdim… Halada severim.. Kankam gibidir.. Dertlendiğimde yanımdadır.. Sevindiğimdede öyle.. Ne yaparsam yapayım, hangi ruh halinde olursam olayım bir o sorgusuz ayrılmadan duruyor yanımda.. Ama anladımki o suskunluğunun arkasında, planlar yapıyormuş aleyhimde.. İçten içe haince kemiriyormuş beni.. Gelecekte kanser yada pekçok sağlık sorunlarına sürüklüyormuş beni.. Ama dedim ya.. Sorgusuz yanımda olan birtek o.. Vazgeçmek zor böyle bir dosttan.. Her ne kadar geleceğimi temlik altına almaya çalışsada.. Sevilmek yetmiyor demek bu beyaz on santimlik tütün çubuğuna.. Kimbilir daha ne hesapları var kendince..

Beş uğurlu sayım.. Gerçi hiç uğurunu görmedim ama, öyle dedim öyle kaldı çok önce.. Ne faydasını gördüm ne zararını.. Kendiside keşfedildiği zamandan beri ne artıyor ne eksiliyor.. Demek kendine bile ne faydası var ne zararı.. Beş gelmiş beş gidicek.. Ne medet umuyorsak böyle şeylerden onuda çözebilmiş değilim.. Bir elimde 5 parmak var.. Diğerindede aynı şekilde. Ayaklarımın herbiride 5 parmaklı. Birtek bu işe yarıyor demekki.. Peh!

Azı dişimde bir çürükmü var nedir? Dilimle dokundukça hissediyorum.. Doktora gidim diyorum “Sökmek lazım” der diye korkuyorum. E kolaymı bunca yıllık beraberliğimizden ayrılmak.. Etle kemik gibi olmuşuz kaynamışız birbirimize.. Söküldüğünde biliyorumki çok canım yanacak. Öyle uyuşturucu iğne filanda kar etmez. Kimse kandıramaz beni.. Arada dilimle dokunup “ ” diyorum. Anlıyor sanırsam beni.. Öylee sakin sakin duruyor.. Biliyor belkide canım yanarsa acımam ona söktürür attırırım Allahıma..

Zaman geçiyor, ömür doluyor.. Ne çok boş işlerle uğraşıyoruz aslında.. Keşke gerçekten önemli olan şeyleri gösteren bir gözlük olsaydıda takıverseydik herkezin gözünede olduğu gibi görse idiler herşeyi.. İnsanlık tarihinin buluşu olurdu herhalde bu.. Belkide bigun görürüz gerçekleri tüm çıplaklığı ile.. Geç olur ama napalım.. Anlamadan, görmeden gidenlerden daha iyiyiz diyip kendimizi teselli ederiz artık..

Islık çalarak gidiyorum.. Etrafımda olup biten nedir biliyorum.. Ama umurumda değil.. Nasılsa olan biten, herkezin kendi sorunu.. Ben ıslığımın sesiyle, sevdiğim şarkının teranesini duyup mutluyum.. Mutluysam bundan gerisi detay.. Hani son zamanların moda cümlesinden bir kelime ama sanırım bana en uygunuda bu idi.. Ders alıp ders veririm, dersini alamayana sınıfın kapısını gösteririm.. Kimsenin aynadaki görüntümü benden alcak hali yokya demi adocum..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)