Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Eki 122016
 

sen-yine-de-bana-nasilsin-diye-sor-kotuysem-iyi-olurum-3810Son günlerde Teoman`ın N’apim Tabiatım Böyle parçasına taktım.. Nedense dinlerken kendimi buluyorum.. Ara ara takıyorum bazı parçalara böyle.. Sanki o dönemdeki ruh halimi anlatıyor bana.. Hani son günlerde kişiliğim hakkında laf eden birileri çıkıyor ya, işte buna cevap sanırım bu parçanın adı..

N’apim Tabiatım Böyle tam benlik bir cümle.. Tamda Teoman`ın söylediği şekilde söylencek tarzda.. Bir şekilde tavrımı, davranışlarımı sorgulayanlara sözüm bu “N’apim Tabiatım Böyle“..

Yazasım var bugün.. Yukarıdaki tümceler ile giriş yaptım.. Nerden nasıl devam etsem hala karar veremedim.. Oysa öyle çok söylenecek sözüm varki.. Ama hangi sözlerimi kim nereden üzerine alınır diye takıyorum.. Sevmiyorum böyle yazmayı.. Çünkü yazma özgürlüğümü kısıtlıyor ve buda beni rahatsız ediyor.. Yazdığımda birilerinin bişileri üstüne alınıp bana gelmeside az yaşadığım bir durum değil.. Sıkıyorsunuz beni böyle durumlarda.. Burdan belirtmiş olayım.. Üzerinize alındığınız bölüm olursa yazımda evet alının.. Alının çünkü size gelmiştir o sözler.. Alının ama gelip bana bu neden diye sormayın.. Özgür olacağım siz ne düşünürseniz düşünün.. Yazacağım istediğim gibi ve bundan vazgeçmiyeceğim..

Son günlerde yaşadıklarım tabiri yerinde ise bende travma etkisi yarattı.. Dengesiz bir hal aldım.. Sebepsiz olmadı tabiki.. Neden böyle olduğumu düşünmeden sadece o dengesiz tavırlarım ile beni yargılayanları gördükçe hayal kırıklıklarım arttı.. Cam kırıkları ile doldu yüreğime.. Öylesine canımı, yüreğimi yaktıki bu kırıklar baş etmekte zorluk çektim kendi kendimle.. Yaşadıklarımın her biri yüreğime vurulan örs çekici etkisi yarattı.. İçimdeki saf çocuk ağlamaktan, yaralar almaktan, tükenmekten kurtulamadı.. Onu koruyamadım..  Onunla birlikte bende ağladım.. Benimle birlikte oda dağıldı..

Alttaki şarkıyı açıp öle devam edelim..

Devam edelim yazmaya Ado.. Ne kadar canın yansada yaşamaya devam ettiğin gibi..


Kimdir insanın hayatında değerli olan, insana değer katan.. Kendini önemli olduğunu, bu dünyada bir yer kapladığını, var olduğunu hissettirenmi; yoksa tutkularla bağlı olduğun, seni adım adım bitirenmi? Cevabının kolay olduğu bir soru.. Doğru düzgün düşünen bir beyinin, karmaşa içinde kaybolmuş yüreğin savaşıdır bu soru.. Bu savaşta yitiren, yenilen insanın benliğidir hep.. Seçimi yapamazsan adam gibi, kaybetmelerine ağlamayacaksın.. Acılarını kucaklayıp onlarla koyun koyuna uykularına dalacaksın.. Bazende dalamayacaksın, gecelerin acılarının kitabı olacak ve okuyacaksın aynı cümleleri her gece..

Hep seçimlerimi iyi yaptığımı düşündüm bugüne kadar.. Yanlızlığım ondan belkide.. Yüreğimin derinliklerindeki raflara astığım terkedişlerin tozlu hale gelmesi bundandır.. Her aşkta terkedişlerim yüreğimi dinlemememdendi.. Hiç arkama bakmadım.. Olmayınca olmuyor rahatlığı ile sardım kendimi.. Sıcacık tuttu beni.. Raflara koyduğum sevgilerim kurudu gitti zaman içinde yüreğimde… O ılık ılık akan heyecan dereleri terkedilmişliğin haraplığına erdi.. Yine olacak… Yine biri daha yüreğimin raflarındaki yerini alacak.. Zaman toz kalıntısı oluşturacak üstünde.. Heyecanla akan o dere kuruyacak ve harabe haline gelecek.. Çiçekler solacak, kelebekler kanat çırpmıyacak artık.. Sessizliğin o derin anlamsız, ama huzur veren yanı çökecek üzerime bir süre sonra.. Ado dik duracak.. Ado unutacak.. Ado yaşamaya devam edecek.. Ado susacak.. Ado ado olacak…

Derlerki insanı hayvandan ayıran en büyük özellik konuşması ve aklıdır.. Yanlış.. İnsanı diğer canlılardan ayıran en büyük özellik aşktır.. Üremek için değil, sevdiği için olur eşi ile.. Her ne kadar bunu unutmuş olup, hayvansal dürtüler ile hareket eder hale gelsekte aslı budur.. Tutkularımız yön verir çok zaman bize.. Durmamız gereken yeri anlamamız hemen hemen her seferinde geç olur.. Durduğumuzda anlarız ne kadar bozuk bir yolda ilerlediğimizi.. Durduğumuzda, kendimizi dinlemeye başladığımızda anlarız nasıl yaralarımız olduğunu.. Bulanık suda, nereye gittiğini bilmeden yol alan balık misali ilerlediğimizi ancak durduğumuzda farkederiz.. Gözlerimiz ancak durduğumuzda görür gerçekleri.. Oysa yol almak nede mutluluk vermiştir.. farketmemişizdir olanları yol boyunca..

Elvedalar hep acı vermiştir.. Hüzün yüklüdür her bir harfi.. Sadece elveda değildir söylenen.. Bir parçanı göndermektir belirsizliğe.. O parça sende yoklukların doluşmasına sebep olur.. Sadece zamandır sızıların bitmesine çare.. Kabuk bağlar elveda ile yolladığın o parçanın yeri yüreğindeki.. Daha bir korku dolarsın bir sonraki elvedaya.. Yeni bir elveda yaşamamak için becebildiğince kabuğuna çekilir, uzak durursun herkesten, herşeyden.. Duvarlar örersin yüreğinin sınırlarına.. Biri gelip onu yıkana kadarda o duvarı sağlam tutmaya çalışırsın.. Her bir elveda o duvarı dahada kalınlaştırır.. Sonraki her gelenin o duvarı yıkması dahada zorlaşır..

Dedim ya insanın hayatında değerli olan kimdir diye?

Ben kararımı verdim..

Kendini önemli olduğunu, bu dünyada bir yer kapladığını, var olduğunu hissettirenin değerli olduğuna.. Yolum buna göre çizildi.. Rotam bencillikten yana çizildi sanırım..

Üzerine alınanlar alındımı? O zaman oturun sakin bir köşeye ve kendi kendinizi sorgulayın.. Bu yazının neresindesiniz.. Sakın ola bana bu yazı ile ilgili gelmeyin.. Sormayın bir şey.. Nasılsa ben ne dersem diyeyim siz inandığınızı algılayacaksınız her zaman olduğu gibi..

Allah hepimizin yolunu açık etsin..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir