Sitemizde 15 kategori'de 733 adet yazı yazılmış ve 226 yorum bulunmaktadır.

Eki 202016
 

nutuk-pdf-okuKurtuluş Savaşı’nın öyküsünü bir de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleminden dinlemek ister misiniz ? Temel ilke elbette ki Türrk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır.

Öyle ki Mustafa Kemal Atatürk Nutuk e kitap indir eserinde de önderimiz bu ilkenin ancak tam istiklale sahip olmakla gerçekleştirileceğini belirtmektedir. Miletimi ne kadar zengin ve bollu içerisinde olursa olsun, bağımsızlığından yoksun ise, medeni insanlık dünyası karşısında uşak olmasıdır.

Atattürk, yabancı bir devletin koruyup kollamasını kabul etmeyeceğimizi özellikle belirtmiştir.Öyle ki bunu kabul etmek insanlık vasıflarından yoksun olduğumuzu göstermekedir. Güçsüzlüj ve miskinliğine itirafından başka bir şey değildir. Eminiz ki sizlerde bu eseri çok ama çok seveceksiniz.


Nutuk, yazıldığı dönemde Cumhuriyet Halk Fırkası Genel başkanı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 – 20 Ekim 1927 tarihlerinde, yerli ve yabancı basın mensuplarının da katıldığı partisinin 2. yılı olan 15-20 Ekim 1927 yılları arasında Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının faaliyetlerini özetleyen konuşma, Kültür Bakanlığı Yayınevi tarafından (belgeler bölümü dışında) yaklaşık 900 sayfalık bir kitap olarak yayımlanmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bu dönemle ilgili en temel resmi tarih kaynağı olmak niteliğindedir.

Alttan Okuyabilirsiniz

Alttaki Butonlardan indirebilirsiniz

   PDF Olarak İndiriniz     Epub Olarak İndiriniz

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir