Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Oca 072017
 

Meyveleri kabukları ile tüketmek çok faydalı. Birçok hastalığa iyi geliyor ve yaşlanmayı geciktiriyor. Ancak üzerindeki kimyasallar yüzünden yemeden önce sirkeli suyla yıkayın

Meyve kabuklarının soyularak mı, yoksa soyulmadan mı tüketilmesi halen tartışmalı bir konudur. Büyük marketlerde satılan meyvelerin üzerindeki çeşitli püskürtme kimyasallar ve mumsu maddeler, meyvenin çabuk bozulmasını önlediği gibi, cezbedici rolünü de artırır. Böylece meyve parlak ve canlı gözükür. Bunun dışında meyvelerin yetiştirildiği zaman üzerine sıkılan böcek ilaçları çok büyük bir tehlike arz eder. Gerek kanser yapıcı etkisi, gerekse aşırı miktarda atılması gerekenden fazla zehirler. Meyve eğer kabukları ile tüketilecekse, kesinlikle elma sirkeli suyla ovuşturarak yıkanmalıdır. Eğer ilaçlı ve mumlu olduğu kabul ediliyorsa kabukları soyulmalıdır. Ancak meyveler, kabukları ile tüketilirse çok büyük yararları vardır.

∴ MANDALİNA KABUĞU Mandalina kabuğunun, kötü kolesterolü düşürücü etkisi, hazımsızlığı azaltılması, bağırsakları çalıştırması ve yüksek dozda C vitamini içerdiğinden bağışıklık sistemini güçlendirdiği tartışılmaz. Yapılan çalışmalarda, mandalina kabuğunda bulunan tangeretin denilen maddenin beyin tümörlerinin en tehlikesi olan Glioblastomada tümörünü küçülttüğü gösterilmiştir. Beyin tümörü olan hastalarda günde beş mandalina, bir portakal, bir limon kabuğnun beraber çekilerek, içine çok az bir tatlandırıcı konup tüketilmesinin beyin tümöründeki ödemin azalmasını sağladığı gösterilmiştir.

∴ KARPUZ KABUĞU Karpuzun, resrevetrol içerdiğinden kanserde yararlı olduğunu eskiden beri bilmekteyiz. Karpuzun kabuğundaki sitrülinin, kan dolaşımını rahatlattığı ve yüksek antioksitan etkisiyle yaşlanmaya karşı ve kanser savaşçısı olduğunu bilmemiz gerekir.

∴ SOĞAN KABUĞU Soğanın dışındaki koyu renkli tabaka koarsetin ihtiva eder. Özellikle kalp hastalığında, damar sertliğinde büyük faydası vardır. Aynı zamanda kanserden korunmada ve kanser tedavisinde faydası vardır.

∴ ELMA KABUĞU Dünyanın en mucizevi bitkisidir. Yüksek dozda koarsetin ihtiva eder. Elma, cilt yaşlanmasını önler ve bağırsaklara çok yararlıdır. Bağırsak kanserinin oluşmasını engeller. Ayrıca elma kabuğu, mide kanserinin oluşmasını da engeller. Yaşlı kanserli farelere üç ay sürekli olarak elma verildiği zaman farenin kanserojen genetiğine bağlı olan faktörleri dört bine karşı iki bine indirmiştir.

∴ HAVUÇ KABUĞU Havucun içerdiği kırmızı renk zaten ne kadar yararlı olduğunun bir göstergesidir. Özellikle yüksek dozda betakroten içerdiğinden (diyabeti olmayan hastaların) bütün kanser türlerinde faydası tartışılmazdır.


∴ NAR KABUĞU Narın elmayla beraber kanser tedavisinde ve kanserden korunmada ne kadar faydalı olduğu pek çok yazılarımda anlatılmıştır. Nar kabuğunun, kanser hastalarında geçmeyen ishalleri durdurucu etkisi son derece önemli.

∴ CEVİZ KABUĞU Cevizin faydalarını anlatmakla bitmez, ancak ceviz kabuğu alkol ekstresinde bekletilerek veya kaynatılarak kanser hastalarının geçmeyen ishallerinde kullanılmıştır. Ceviz kabuğu, eskiden kolera salgınlarında kullanılan bir tedavi ilacıydı.

∴ DOMATES Domatesi genellikle kabuğuyla tüketmek çok yararlıdır. Yüksek dozda likopen içerdiğinden öncelikle prostat kanserinde PSA’yı düşürdüğü ve tedavisinde halen kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Ayrıca Amerika’da yapılan ve yayınlanan bir çalışmada, adet görmeyen kadınlarda günde iki bardak domates suyu tüketmenin meme kanseri riskini düşürdüğü gösterilmiştir.

∴ ANANAS Ananasın kabuğundaki vromelain isimli madde özellikle beyin tümörlerinde beyin ödemini azaltıyor. Ananas; iyice çekilerek lapa haline getirilip bir kavonozda toplanmalı, üzerine kaynar su dökülüp bir saat bekledikten sonra üzerine zeytinyağ ve limon dökerek tüketilmelidir. Beyin ödemini azaltmada çok faydası vardır.

∴ MUZ Ciltte oluşan kızarıklık ve akneler için doğrudan iç kısmı cilde uygulanan muz kabukları, kaşıntılar için de kullanılıyor. Siz, siz olun, muzu yedikten sonra kabuğunu öylece çöpe atmayın. Önce bir cildinizde gezdirin, zamanla işe yaradığını göreceksiniz.

∴ GREYFURT İçerdiği bromelain adlı doğal enzimle ciltteki ölü deri katmanını atmanıza da yardım edecektir. Tek yapmanız gereken, kabuklarla cildinizi çok bastırmadan ovalamak.

∴ ŞEFTALİ: Yüze sürüldüğünde toksinlerden arınmanızı sağlayan şeftali kabuklarını, günlük cilt bakımı için de kullanabilirsiniz. Bol miktarda içerdiği potasyum ve A vitamini daha parlak bir cilt verir ve nem miktarını korur.

∴ KİVİ Hibrit meyvelerin sultanı kivinin kabukları gıda zehirlenmelerine iyi gelir. Eğer vücudunuzda mide bulantısı, ağrısı ya da zehirlenmeye dair başka ip uçları hissediyorsanız kivileri kabuklarını soymadan katı meyve sıkacağından geçirerek çıkan meyve suyunu içebilirsiniz.

∴ ARMUT  Kanser hücrelerinin büyümesini engellediği gibi sahip olduğu güçlü antioksidanlarla vücudunuza iyi gelecek meyve kabuklarındandır. Siz iyisi mi armutları soymadan yiyin.

∴ PATATES Taze soyulmuş patates kabuklarını yüzünüze sürerek göz altı torbalarınızı indirebilirsiniz.

∴ PATLICAN İçeriğinde bol miktarda beyin hücrelerinin hasar görmesini engelleyen antioksidanlar bulunuyor. İçindeki potasyum sayesinde de bağışıklığı güçlendirici magnezyum ve lif bulunuyor.

∴ KIZILCIK Ateş düşürücü ve güçlü bir ishal kesicidir. İdrar yolu enfeksiyonu geçiren bayanların bu sorununa yardımcı oluyor. İdrardaki asit miktarını artırıyor, böbrek taşlarının tedavisinde kullanılıyor ve idrardaki ağır kokuları gideriyor.

∴ PORTAKAL Selülitlerin giderilmesine önemli ölçüde yardımcı oluyor. Vücuttaki sarkma ve kırışma problemlerinin giderilmesinde kullanılıyor. UV ışınlarının bir numaralı düşmanı, bu yüzden kozmetik sanayiinde sıklıkla kullanılıyor.

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir