Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 262016
 

mevsimBu gece yine elimde kalemim içimdeki her şeyi umursamadan yazmak istiyorum. Yazmak daha önce yapmadığım bir şey değil ama zorlanıyorum bu gece. Zorlanma sebebim duygularımın kelimelere nasıl yansıyacak olduğunu düşünmem belki de. Kendim için yazıyorum ya kelimelerim kötü ne olsa diyorum ve camdan dışarı bakıyorum.

Lapa lapa kar yağıyor kışın en güzel zamanını yaşıyoruz belki de. Mevsimlerden kış olabilir. Benim şuan yaşadığım mevsim önemli değil. Çünkü kalbimde ilkbaharı, avuç içlerimde yaz sıcaklığı, beynimde yaprak dökümüne hazır düşünceler ile sonbaharı yaşıyorum.

Düşüncelere dalmışken bir sigara yakıp kar tanelerinin birbirine değmeden yere düşüp her yeri o muhteşem bembeyaz örtüye çevirmesini izlemek tarifsiz. Çünkü bu duygunun tarifini gerçekleştirecek bir kelime bulamıyorum.

Tarifini gerçekleştirebileceğim şeyler düşünmeye çalışıyorum. Beni mutlu eden ve belki de kalbimin ilkbaharı yaşamasını sağlayan bir gülümseme var şu aralar. Her gün gördüğüm ve o gülümsemeyi gördükçe bir elmanın yarısı gibi acaba ruh eşim bu mu diyebileceğim biri.  Aman ne kadar hoş!


Bu ruh ikizi durumunu düşündükçe kalbimin içindeki ilkbaharda açan ağaç ve çiçeklerin tomurcuklarının yanında avuç içlerimde yazın güneşin tepemizden kızdırıp nefes alamayacak derecede verdiği sıcaklığı hissediyorum.

Zaman ilerledikçe beynimin içinde sonbahar oluşuyor. Bütün ağaçların ve bitkilerin yaprakları sararıp dökülmeye başlıyor. Çünkü her düşüncem bir ağaç veya bitki gibi. Önce düşünüyorum gerçekten ruh ikizim olabilir mi? O yüzündeki gülümseme kalbimde hissettiğim sıcaklığın devamını getirebilecek bir ruha mı ait.

Hadi diyelim o gülümsemeye sahip olan ruh gerçekten ikizim olsun. Ben ne kadar hazırım ikizim ile bir şeyler paylaşmaya. En son sevgilim ne zaman olmuştu? Sevgili ile neler paylaşılıyordu? Bunları hatırlayabiliyor muyum ki. Al işte bir yaprak düştü toprağa gömüldü bile.

Diyelim ki o gülümsemeye ait ruh arkadaş olarak iyi birisi eş olarak sevgili olarak iyi biri değil. Ya onu kaybedersem. Sanırım bir yandan daha fazla kaybetme korkusu var. Kaybetsem ne olacak ki? O yokken de yaşıyordum o varken de yaşıyorum diyorum ama yok ya değerli birine benziyor deyip değer verdiğim noktada herhangi bir insanı veya arkadaşımı kaybetmek istemem.

Deli dolu düşüncelerimin bitmesi önemli. Biraz huzur almak gerek sanırım. Mevsimlerin önemi yok benim için. İlkbahar, yaz, sonbahar veya kış. Önemli olan beynimin, kalbimin ve avuç içlerimin aynı anda aynı mevsimi yaşaması. Şuan olduğu gibi farklı farklı mevsimlerde olmamalılar.

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Sinan Faydalıtürk

Sıradan değil ama özelde değil. Sonuçta herkes gibi bir insan. Zaten bu sıradanlık ve özellik kime göre? Sadece sorgulamayı, araştırmayı seven birisi. Zaman zaman detaylara takılan yeri geldiğinde duygusal. Güven arayan ve aradığını bulamayan tipik boğa burcu erkeği


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)