Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 242016
 

Kürtaj Yasak, Tüm Yumurtalar Civciv Olacakİzlanda Belediyesi Başkanı’nı dün televizyonda izledim ve İzlandaca diyor ki; “Bebeğin ne suçu var, annesi kendini öldürsün” diyor. İyi hoş ve düşünceli bir konuşma yaptı kendileri ama ben İzlandaca ya da o nerenin dili ise pek anlam veremedim.


Şu şekilde, toplumda bu kürtaj meselesi, kamuoyunun tutumuyla daha görünür kılındı. İnsanlar üzerine düşündüler, bedenlerine yazılar yazdılar ve bunun insani bir hak olduğunu söylerdiler. Katil olmak, sadece bir insanı bir metal parçasıyla yok etmek değil, bunca insanın işsizliği, açlık sınırının fark edilmeyişi, muhafazakar burjuva kafası yaşayanlarla düşünce platformunda ortak çalışmalar yapılmayışı ve pek çok hakların umursanmayışı da kürtajdır, insanın ruhuna, insanın duygularına olan kürtajdır. Bunun için devlet neden yıllardır herhangi bir yol izlemiyor, bunu cevabını belediyenin derebeyleri cevap verebiliyorlar mı ki?

Suç dönem iktidarının, yeni doğan, gelişen çocukların, işçilerin, memurların ne suçu var? Bırakalım da iktidar kendini mi öldürsün?

Onun dışında, insan algısından o kadar uzaklaşılmış ki. Bu durumda olan bir kadın, ilk önce çocuğum doğsun, sonra ben kendimi bir öldüreyim der mi? Ya da sayın derebeyi, bir anne kendini öldürürse, anne karnındaki çocuk ölmez mi?

Yumurtayla terbiye edilen İzlanda derebeyi, tüm tavukların ya kendini yok etmesini ya da civciv olarak çocuklara Mudurnu Esirgeme Kurumu’nun bakacağına işaret etti. Ve altın yumurtlayan tavuk, tüm borsaları altı üst etti.

Blogda Oku

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Yazabilen Yaratık

Merhabalar, uzun zamandır yazabilen yaratık olarak kurguladığım hayali karakterimin yazdığı yazılar ve ben arasındaki fark üzerine yazmayı istiyordum. Bunu zamanla reddettim sonra fark ettiğimde (şu an) tüm hayatımın, hayali bir şey tarafından tüketildiğini görme durumunu yaşadım.


İlk başlarda sadece, yazmak planıyla başlamıştım. Yazan kişinin dini, cinsiyeti, bedeni önemli olmamalı, insanlar düşüncelerim açısından sevmeli ve birkaç dostum olsun istemiştim. Tahmini bu süre, 2010 yılına dayanıyor. O zaman sevgilimden ayrılmış biri olarak yazmanın verdiği güdüyü iyi kullanıyordum. Daha önce de yazdığım için arkadaşımın bana “Sen yazabilen, ben çizebilen yaratığız” demesi ile aklıma gelmişti. Bu süreçte ne kadar çok insan tanıdım bilemiyorum. Çoğu beni kirletti.


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)