Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Ağu 032016
 

kullan atUzun zaman oldu bir şeyler karalamayalı. Bir süre kendimi sessiz moda alıp hem kendimi dinlemeye hem de çevremi gözlemlemeye karar vermiştim. İnsanları gördükçe yeter artık deyip yazmak istiyor parmaklarım.

Dedim ya çevremi gözlemleme olayına daldım diye. İşte olayların başlangıcı gittiğim çoğu kafe vb. yerlerde sevgilisi ile gelen erkeklerin tavırları çok ilginç. Hesabı kız arkadaşı ödüyorsa zafer kazanmış bir eda ile yüzünde tebessüm oluşan kişiler var. Yaşasın devir değişti artık görüşmelerde erkek olarak hesabı ben ödemek zorunda değilim kız arkadaşımda ödeyebiliyor hatta çoğunlukla o ödüyor bende bunu kabul ediyorum diyen tipler.

Bana göre gerçekten itici bir davranış sürekli kadının hesap ödemesini kabullenmek. Tamam, günümüz şartlarında kadınların ekonomik özgürlüğü olması gerekiyor. Bir erkeğe muhtaç olmaması kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi süper bir şey. Fakat bazı erkeklerin bu durumu kullanması ve ilişki bitiminde kadının gözünde diğer erkeklerin saygınlığını ne derece etkiliyor yorum yapamıyorum. Kadınların bu konudaki görüşüne saygı duymak gerekir.


Kadınlardan da bazıları karşısındaki insanın kendisine verdiği değeri kullanıp atmaya meyilli. Anlık olarak gelişen maddi ve manevi ihtiyaçları karşılandığında mutlu olup, ihtiyaçların bitiminde yoluna yüzünde kocaman tebessüm ile devam edenler var.

Evet, Sinan hem erkeklerin hem de kadınların maddi ve manevi ihtiyaçları uğrunda kullanıp atma alışkanlığı var biliyoruz diyorsunuzdur.

Doğru bu tarz kişiler var ve ne kadar yazarsak yazalım, ne kadar anlatırsak anlatalım bu tarz kişiler çevremizde olmaya devam edecekler. İnsan doğasının kanunu gibi bir şey. Fakat önemli olan nokta şu bence; Bir insan size değer veriyor, sizi seviyor veya isim veremeyeceğimiz bir nedenden dolayı sizin mutluluğunuz için elinden geleni yapıyorken siz o kişiyi kullandığınızı düşünüyorsanız eğer birde olayı ilahi adalet olarak düşünmeyi deneyin. Hani biri herhangi bir nedenden dolayı benim mutluluğum için bir şeyler yapıyorken,  mutlu olduğum anda o kişiyi kullandım yaşasın diyerek bir şekilde yoluma farklı şekilde devam ediyorsam o insanın hakkını ilahi olarak nasıl ödeyeceğim? Bunu hiç düşündünüz mü?

Ben onu kullandım ve kullanıyorum diye düşünüp mutlu olurken ya başka birileri beni kullanıyorsa? Size değer veren birisi karşılık beklemeden bir şey yapıyorken egolarınızın kurbanı olup kullandım veya kullanıyorum demeyin.

Sevginin ve emeğin tek kullanımlık olması uzun vadede mutluluk getirmiyor. Tek kullanımlık sevgiler ile mutlu olunan bir dünya maalesef yok. Kullan at kelimesini tek kullanımlık bardak, yağmurluk vb. eşyalara yakıştırın.

Ve sizi maddi veya manevi olarak kullandığını düşünen her kim var ise onların yüzünde tebessüm var iken siz kahkaha atın. Çünkü ilahi adalet o kişilerin sizin saf ve temiz duygularınızı harcadığını düşünmesine çok güzel cevap veriyor.

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Sinan Faydalıtürk

Sıradan değil ama özelde değil. Sonuçta herkes gibi bir insan. Zaten bu sıradanlık ve özellik kime göre? Sadece sorgulamayı, araştırmayı seven birisi. Zaman zaman detaylara takılan yeri geldiğinde duygusal. Güven arayan ve aradığını bulamayan tipik boğa burcu erkeği


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)