Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 132016
 

dost-300x193

Dost dediğimiz insanlar var ya hani onlardan sanırım benim hayatımda yok. Veya iyi durumda iken yanımda duran dost görünen kişiler hepinize gülümsüyorum şimdi. 🙂

Hani son 2-3 ay içerisinde yaşadığım bir kaç olay var ve hayatımdaki en büyük şokları yaşadım. O olayları daha detaylı yazacağım. Şuan sadece kendime olan kızgınlığım belki de bugüne kadar yaptığım hatalar için yüzleşme yazısı olacak bu.

Bugüne kadar çevremde kim x konuda ihtiyacım var dediyse koştum hemde karşılık beklemeden. Biri dedi gecenin ikisinde Sinan sigaram yok getirir misin? Koşa koşa gittim gidip açık petrol ofisi bulup cebimdeki son parayı sigaraya verip yürüyerek evine gidip götürdüm. Amaç ne? Sadece arkadaşım dostum mutlu olsun. Peki bugün bakıyorum ona değdi mi?

Biri aradı Sinan bardayım kız arkadaşımla yemek yedi alkol aldık hesap ödeyeceğim cebimdeki para yetmedi 150 tl eksik verebilir misin? Kredi kartımı ödemem gerek geri vereceksen x tarihinde vereyim dedim. Tamam dedi gittim verdim 150 tl. O tarih geldiğinde geri alabildim mi? Tabiki hayır. Arkadaşım, dostum kız arkadaşına rezil olmasın amaç onun mutluluğu değil mi? Ha bu arada ben başka şekilde borç bulup kredi kartımı ödedim borç bulduğum kişiye zamanında ödememi yaptım.


Bir arkadaşım hatta kardeşim olarak gördüğüm birisi bir gün ağlayarak aradı babasının vefat ettiğini paylaşmak için. Başı sağolsun babasının mekanı cennet olsun. O aradığı gün akrabalarına haber verebilmek için telefon faturalarını ödemesi gerektiğini paylaştı zor durumda ya çıkardım ödedim. Sonuçta yapılacak iyilik karşılık beklenmeden yapılıyor.

Bu şekilde saymaya kalksam daha tonla şey yazabilirim. Belki bana Sinan sen çok salakmışsın, safmışssın v.s. diyebilirsiniz. Arkadaşlık, dostluk iyi günde yakında olmak değildir en zor günde yanında olmaktır. Benim hayat felsefem bu!

İşte daha farklı yazıda dile getireceğim olaylar nedeni ile İstanbul gibi kocaman şehirde gurbetçi olmanın zorluklarını yaşarken cebimde kuruş para olmadan kaldım. Maaş yok avans yok cebimde kuruş yok. 25 Ocaktan 10 Şubata kadar idare edeceğim dedim. Azim ettim. Borcu olan kişileri tek tek aradım açan var mı yok? Onlar gerçekten dostmuydu bilemedim şimdi.

Sadece bildiğim maddiyat olmadan gelecek dostlar ve bu şekilde sadece 2-3 tane dost yeterli onlara sadece manevi destekleri için teşekkür ederim.

Kötü günümde maddi değil manevi olarak yoksa benim için tanıdıktan öte değilsin! Bırakın ben zorluklarla mücadele etmeye devam edeyim ama hayatımı mafetmenize izin vermem 😉 Hani zorda olan kişinin yanında Allah bir şekilde bulunuyor.

Bütün yalancı dostlarıma son söz kocaman gülücük :)) Hayatınızda yolunuz açık olsun bundan sonra ben dost ve arkadaş olarak yanınızda yokum.

Yazım Tarihi: 08 Şubat 2015

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Sinan Faydalıtürk

Sıradan değil ama özelde değil. Sonuçta herkes gibi bir insan. Zaten bu sıradanlık ve özellik kime göre? Sadece sorgulamayı, araştırmayı seven birisi. Zaman zaman detaylara takılan yeri geldiğinde duygusal. Güven arayan ve aradığını bulamayan tipik boğa burcu erkeği


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)