Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 262016
 

Kısık Ateş

Kısık Ateşte 15 Dakika” filmini izlemedim. Ama nedense ismi bana hep çekici gelmiştir. Arada bir bu tümce gelir aklıma.. Bu isme duyulan merak varken neden filmini seyretmem oda ayrı bir durum. Bir ara seyredip meraklarımı doyurmam gerek sanırım.. İsmi gibi kendide çekicimi bakalım.

Islak geceler yaşarken bu filmin adı gibi değilmidir hayatımız çok zaman? “Kısık Ateşte” duygular yokmudur içimizde? Kor gibi ateşler yanarken içimizde, hiçbirşey yokmuş gibi davranıp, maskelerimize bürünmezmiyiz? Sahne aldığımız her hayat oyunu parçamızda; kendi rolümüzü en iyi oynama çabası.. Kiminde başarılı, kiminde yapmacık, kiminde dibe vurma.. Kolay değil hiçbirşey..


Soğuk bir ateş var içimde.. Birgün beni ısıtacağını düşünüp üfleyerek körüklediğim.. Sönmemesi için çabaladığım.. Söndüğünde biteceğimi bildiğim buzdan ateş.. Ne kendini ısıtan, ne bana faydası olan.. Ama var olduğunu bilmenin bile bana hayata tutunma azmi verdiğini bildiğim..

Islık çalmak istiyorum umarsızca.. İçimde sonsuz maviliklerin huzuru dolucasına.. Sığamıyorum bu dünyaya… Dar geliyor bana.. Sanki bedenimi sıkan giysilerimin hareket etmemi engelemmesi gibi bir duygu yaşıyorum.. Gözlerim bile yabancı geliyor bana. Sanki pencereden dışarı bakan biri gibi hissediyorum kendimi.. Gözlerimi göz yuvalarımın etrafında çevirdiğimde penceremi görüyor gibiyim.. Tekli delilik belkide yaşadığım..

Kaderimin gösterdiği rotada yol alıyorum hayatımın haritasında.. Konakladığım şehirlerden canım yanarak ayrılıyorum.. Sırtımda yırtık pırtık torbada tecrübelerim hergün biraz daha ağırlaşıyor.. İlerledikçe yoruluyorum.. Dizlerim her metrede biraz daha bükülüyor.. Adımlarımın mesafesi darlaşıyor.. Yolun sonundaki gitmek istediğim nokta hergün biraz daha uzaklaşıyor benden.. Oturmak gerek artık.. Gelen geçeni seyretmek gerek.. İçimdeki o soğuk ateşin beni ısıtacağı zamana dek..

Yazar: Adnan DAN
Yazım Tarihi: 23 Kasım 2012

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)