Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 102016
 

Kimsenin Bilemediği Benliğim

Kimsenin bilemediği bir ben var benden öte.. “Görünen köy kılavuz istemez” diyenlere bakmayın.. “Hiç birşey göründüğü gibi değildir” i yaşıyorum kendimde.. Seviyor gibi göründüğüm çok şeyden nefret eden ben.. “Nefret” kelimesinide sevmem aslında.. Ama görünen ben arada bir kullanır işte bunuda.. Görünmeyen yanımsa “Var olan herşey güzeldir.. Nefret kelimesini haketmez” der bana..


Orda bir köy var uzakta” denmesini anlarımda “Gitmesekte gelmesekte, o köy bizim köyümüzdür..” kandırmacasını anlayamaz birde mantığım var. Tıpkı insanın bir sevgilisi olması, ama onu sürekli ihmal edip arada bir ortaya çıkıp “Seni Seviyorum..” demesine benziyor bu.. Seviyorsan yanında olursun.. Öyle lafla peynir gemisi yürüse avcılar tek mermi ile 10- 15 avı bir arada vururdu. Yok böyle bir durum.. Gitmesekde gelmesekte falan filan.. “Canım seni çok seviyorum.. Bla bla..” ee gerisi nerde.. Gerisi Şamda kayısı oda ithal edilirse buluruz.. Uzat bacağını, aç televizyonu, zapla anam zapla.. Bir köye denk gelince oturduğun yerden “aha gitmediğimiz gelmediğimiz ama bizim olan köyümüz..” Peh..

Paket ettiler ruhlarımızı, duygularımızı bu ülkede.. Ettilerde ne gönderecek adres var nede paketin üstüne yapıştırılacak posta pulları var. Zaten bizi kabul edecek bir adreste yok. Neyimizi kabul edeceklerki? Neremizden tutsalar ellerinde kalır bir parçamız.. Oda işlerine yaramaz zaten.. Başlarına bela olur ancak..

Umarsız, anlamsız konuşmalar dönüyor etrafımızda.. Kelimelerin bu kadar ucuz olduğu dönem daha önce olmuşmuydu acaba? Dostlarımız, gittiğimiz yerlerde gördüğümüz kişiler, sevgililerimiz, televizonlar, gazeteler.. Ağzı olan, klawyeyi önüne alan, boş bir kağıt bulan atlıyor kelimelerin üstüne.. Bunu yapanların acaba yüzde kaçı kendi söylediğine inanıyor? Yoksa biz dinleyenlermi çok safız?

Keskin sirke küpüne zarar(-mış)“.. Çekil kenara ado.. “Elalemin derdi senimi gerdi” diyeceğimde bende o grubun içinde akıp gidiyorum.. Gerile gerile orasını burasını geren sanatçılara döndük.. Sonumuz Michael Jackson olmaz inşallah..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


  One Response to “Kimsenin Bilemediği Benliğim”

  1. vuuuu süper bir yazı 🙂 seviyorsan yanında olursun ama sevgini hakeden insanı seviyorsan yanında olduğunda mutlu olursun 😉 ve sevginin bedeli maddi varlıklar olmamalı.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: