Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 202016
 

Kimse Değildim Ben

Benden kaçıyormusun?..

Hiç kaçmayan bir adamın aldığı en anlamsız soru ve cevabının tarafından verilmek istenmeyeceği soru..

Ben hiç kaçmadım..

Ne aşktan ne zorluklarından.. Aşk yüreğime gelen en güzel duygu idi.. Saygı ile selamlayıp sineme sardığım.. Korkmadım.. Kim olursa olsun aşık olduğum farketmedi bu halim.. Benden büyükse yada küçükse, çok zengin yada fakirse, muhteşem güzel yada korkunç derecede çirkinse.. Sevdimse söyledim.. Direk kendisine.. Onu sorumluluk altında bırakmadan.. Sevdimse hep benim sorunum oldu.. Karşılık bulduğunda onlu bir dünya yarattım kendimde, karşılık bulamadığımda hayallerimde yaşadım içimi acıtarak.. Ama kaçmadım hiç.. Aşık olduğumda hem olduğum kişiyi sevdim, hemde aşk duygusunun bana verdiklerini..

Ben hiç kaçmadım…


Herkez olmaz dediğinde ben hep oluru yaşadım.. Düşündümki oda 9 ayda çırılçıplak geldi dünyaya, bende.. Öldüğümüzde oda birtek kefenle girecek o toprağın altına, bende.. Oda hergün yemek yiyip su içiyor, bende.. Oda her gün tuvalete gidiyor, bende.. Bulunduğumuz dünyanın, kısacık ömrünün verdiği makam yada görüntüler korkutmadı beni hiç.. Eşit geldik, belki şu an eşit değiliz ama, eşit gideceğiz bu dünyadan diye düşündüm hep.. Sevdimse, yaratan bana bu duyguyu verdi ise, yüreğim onu seçti ise, vardır bir sebebi dedim.. Olmayacak dualara amin demekten çekinmedim.. Elimden geleni yaptım, olmadığında kendi çapımda, içimi dökmek için sadece yazdım, yazdım, yazdım.. Rahatlamanın yolunun bu olduğunu düşündüm hep.. Ne sevdiğime dert oldum, ne sorun oldum, ne sıkıntı yarattım.. Kabuğumda kendime sarıldım sadece..

Ben hiç kaçmadım..

Çok kişi sevdim, bir tek kişiyi unutamadım.. Ona hiç hayır demedim.. Kaçmalarının ardından gelmelerini bekledim.. Geldiğinde mutlu oldum, gelmediğinde “hayırlısı bu demek” dedim.. İstedimki o seçsin yolunu, o yol ben olayım.. Önümüzdeki gidilecek ömrün kalanını yan yana, kolkola gitmeyi o seçsin istedim.. Ne ikna etmek için çabaladım, ne vaatler verdim.. Yaratanın ikimizede aynı özellikleri verdiğini, fiziksel farklılıklarımız dışında farkımız olmadığını düşündüm.. Nasılki benim seçim haklarım varsa, onunda seçim hakları olduğunu bildim hep.. Saygı duydum kararlarına.. Gidenler gitti, kalan sağ henüz çıkmadı.. Yolun devamına hala tek devam ediyorum..

Ben hiç kaçmadım..

Bir tek senin gitmelerin acıttı canımı.. Bir tek senin gitmelerinden dönmelerini bekledim.. Bildinmi bilmiyorum bunları ama dönmende en çok senin için mutlu oldum.. Önümdeki ömürde yanımda bir tek senin yanımda olabileceğini düşünüyorum artık.. Kendi kararını verip döndüğünü ve bunun arkasında sıkı sıkıya durduğunu görmek mutluluğu, yaşadığım en güzel duygu oldu.. Onca uzaklıkta değil, tam dibimde, içimde, kanımdasın artık.. Sen oldum ben..

Ben hiç kaçmadım..

Dimdik ayakta buradaydım hep biliyorsun değilmi? Ne zaman gelsen burada olacağımdan emin oldun.. Bensiz çıktığın yolların hepsinden geri dönüp tanıdık benli yola devam etme kararını vermendi beklemelerim..

Ben hiç kaçmadım.. Seni bekledim hep..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)