Sitemizde 15 kategori'de 701 adet yazı yazılmış ve 80 yorum bulunmaktadır.

Eki 202016
 

karen-horney-kadin-psikolojisiBir kadın sizcede bir erkeğin kaburga kemiklerinden mi yaratılmıştır dersiniz?

Oldukça ilgi çeken ve yayımlandığı günden bu yana okuyucu kitlesinde büyük artışlar yaşanan Karen Horney Kadın Psikolojisi sizlerle. Bir erkek kadından korkarmı, yoksa bir kadınmı erkekten korkar?

Cinsler arasındaki güvensizliğe neden olan çeşitli etmenler nelerdir ? Peki etrafınıza şöyle bir baktığınızda bir kadının “Keşke erkek olarak doğsaymışım!” şeklindeki yakınışlarına şahit oldunuzmı hiç? Bir düşünün bakalım bir kadın neden erkek olmak ister? Karen Horney Kadın Psikolojisi ile oldukça merak ettiğiniz bu soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Kadının analık iç güdülerinden tutunda, evlilik yaşamlarına kadar herşeyin bir hayli sade bir şekilde anlatılması sizlerinde kadınları çok daha iyi anlamasına vesile olabilir. Eğer bir kadın okuyucu iseniz o halde kendinizi anlamlandırmak hiçte fena bir fikir olmasa gerek!

O halde Karen Horney’in klasik kadın psikolojisine anlamlı bir dokunuş yapan yazarlardan biri olarak bilinmektedir. Yazarın kadın pskikolojisinin temel önermelerini ele alması ve çeşitli denemeler oluşturulması herhalde oldukça engin bilgilere sahip olduğundan ileri gelse gerek! Karen Horney Kadın Psikolojisi ile eşsiz dakikar yaşayabilirsiniz.


Kitabı Alttan Okuyabilirsiniz

Kitabı Alttaki Butonlardan İndirebilirsiniz

   PDF Olarak İndirin     Epub Olarak İndirin

About Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim.. Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var.. Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim.. Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..
background