Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 172016
 

tumblr_laguvaixe21qzrkpuo1_500Aşık oluyoruz. Aşık oluyor ve dibe batıyoruz. Tam dibe gömüldüğümüze inanmışken, yeni dipler keşfediyoruz; batmaya devam ediyoruz. Aşk beklemediğimiz yerden vuruyor bizi, kapatmak için ısrar ettiğimiz, kilitli bir kutu gibi sakladığımız kalbimizden. Sırlarımıza ulaşıyor, bir o kadar da zayıf noktalarımıza. 

Elimizi kolumuzu bağlıyor, hem suçlu hem güçlü gibi acı veriyor üstüne üstlük. Ve biz, öylece hislerimizle oturuyoruz. Birinin ya da hissettiğimiz şeyin peşinden koşmak gerekir mi, bunu bilemiyoruz. ‘Kalbimizi dinlemiyoruz.‘ efendim, yapmamız gereken bu; fakat asıl olması gerekeni yapmamakta ısrar ediyoruz. Kalbimizi dinlesek, mantığımız ve kalbimiz arasındaki savaşta sıkışıp kalmasak tüm taşlar yerine oturacak.


Ama biz zorlu yolu seçiyoruz; zorlu çıkmazları. Hiçbir yere varmayan kör sokaklara gidiyoruz, önü açık ve aydınlık yollar varken.. Güzel günler bir adım uzağımızda dururken.. Aşkın kör noktasına gitmeyi ve orada herhangi bir şey keşfetmeyi umuyoruz.

Sahi, biz insanların birbirimizden beklentisi nedir? Daha mutlu olmak mı, beraber olmak mı? Veya herhangi bir şey.. Her insan bir başkasıyla beraber mutlu olmak ister, önemli olan mutsuz günde de yanında kalmayı seçtiğin insanın elini sımsıkı tutabilmek, onu güvende hissettirmek ve geleceğin güvencesini vermek. Belki bu mümkün değildir ama en azından huzur vermeyi, geleceğe dair ihtimalleri görebilmeyi, hissedebilmeyi denemek.

Gerçekten, birbirimizin bedenlerinden ziyade; kalplere dokunabilseydik.. O güzel kalplerde neler yattığını keşfedebilseydik, aşkın sonu bambaşka olabilirdi. Ya da hiçbir sonu olmazdı, aşk her zaman yepyeni bir şeymiş gibi keşfedilebilen, ışığını asla yitirmeyen bir kuvvet haline gelirdi hayatlarımızda. Şimdiyse sönüp giden solgun bir ışık gibi. Bir yerden sonra bizi yenilemeye ve iyi hissettirmeye yetmiyor. Çünkü ne kimsenin kalbine dokunmak istiyoruz, ne de mutsuzluk içinde birileriyle var olmak istiyoruz. Hiçbir şey. Biz kendi egomuzu, iki kelimelik basit cümlelerle beslemekten başka hiçbir şey bilmiyoruz.

Oysa aşk güzel şeydir.. Acısı da tatlısı da.. Her şeyi bir bütündür, bazen paramparça olur ama parçaları birleştirmek ‘güzel’ bir zordur. Ve o güzelliği bir kez keşfettiğimizde, binlerce kez daha keşfedebileceğimize dair uğruna söz verdiğimiz, yemin ettiğimizdir..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

beyzanuurbb

Hepimiz için gerekli olanın biraz ümit kırıntısı olduğuna inanan biriyim, sanırım ‘Hakkında’ kısmı benim için biraz zorlayıcı. Sorgulamayı ve sorgulatmayı severim; sonuçta insanlar kendi benliklerinden başka kimseye kör kütük inanmamalı.. Mutlaka uğruna savaştığınız bir hayaliniz olması dileğiyle^^


  2 Responses to “Kalbe Dokunanlar”

  1. çok iyiydi bu.. yüreğine sağlık beyza.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: