Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Ara 162016
 

Yukarıdaki resme iyi bakın ve inceleyin.. Etrafınıda inceleyin.. Kırmızı daire içindeki John Titor.. Gözlüğü, kıyafeti ve elinde tuttuğu fotoğraf makinesi etrafındaki dönemle hiçbir şekilde uyuşmuyor.. John Titor`un ender resimlerinden biridir bu..

John Titor Kimdir?

John Titor, zaman yolculuğu yapıp 2036 yılından geldiğini öne süren bir kişidir. 2000-2001 yıllarında çeşitli internet haber sitelerine belirsiz, çoğunun yanlışlığı kanıtlanabilen bilgiler yollamış, yakın gelecek hakkında öngörüler ve yaşadığı zaman hakkında bilgiler vermiştir.

Yazılanlara göre John Titor, devlet için çalışan ve zaman yolculuğu projesi için seçilen bir askerdir. 2036 yılından 1975 yılına IBM 5100 almak için döndüğünü söylemiştir. Bu bilgisayar ile 2036 yılında eski programların “ayıklama (debug)” işini yapacağını iddia etmiştir. Gönderdiği yazılar ile 2000-2037 yılları arasında bir çok olaydan bahsetmiştir, III. Dünya Savaşı da bunlardan birisidir (2015 yılının sonlarında başlayacağını ve toparlanmanın 20 sene süreceğini iddia etmiştir).

Mart 2001’de yeni yazılar göndermeyi bırakmış olsa da, hiçbir zaman bu işin arkasında kimin olduğu bulunamamıştır. Gerçek kimliği hakkında birçok teori vardır. En popüler fikre göre, timetravelinstitute.com veya anomalies.net sitelerinden birisinde bir yöneticidir. Daha birçok teori vardır, bunlardan birisi; yazar Douglas Adams’ın bu işe karıştığıdır.


TimeTravelActivist, John Titor adı geçen siteye yazdığı sıralarda foruma üyedir ve John Titor’un yazdıklarına en çok itiraz eden kişilerdendir. John Titor foruma yazmayı bıraktıktan sonra da TimeTravelActivist yazmaya devam etmiştir.

Medyada John Titor

  • 2003 yılında John Titor Kurumu’nun yayımladığı kitap, John Titor A Time Traveler’s Tale, discussing his claims (ISBN 1-59196-436-9).
  • 2004 yılında Cyburbia Productions’ın sunduğu Time Traveler Zero Zero, Titor’un hikâyesi üzerine kurulu bir sahne oyunu.
  • 2005 yılında Figure 26 Films bir film hazırlamıştır, Obsessed & Scientific, John Titor’un zaman yolculuğu ve hikâyesi ile ilgili.
  • 21 Aralık 2005 tarihinde webcomic WIGU John Titor tarafından bir cameo appearance hazırlamıştır.
  • Steins; Gate, John Titor’un hikayelerinden esinlenen bir görsel roman ve animedir.

IBM mühendislerinin böyle bir olayın mümkün olabileceğini söylemesi üzerine gerçekten olay yaratan John titor 2038 yılında yaşayan bir mühendistir, yaşadığı zamanda oluşan bir problemin sadece IBM bilgisayarlar ile çözülebilceği kanısına varır ve zamanının teknolojisi ile 1940’lı yıllara giderek IBM bilgisayarların kodlarından yararlanmak için geldiği söylenmektedir….

İşin can alıcı noktası zaman yolcusu John Titor’un almaya geldiği bilgisayarın apl ve basic yanında eski ibm kodlarınında okuyabildiğini iddia etmiş, sonunda ibm mühendisleri ise olayın mümkün olabileceğini açıklamışlardır..

Adamın söyledikleri hiçbir zaman çürütülememiş hep doğru söylemiş.

İlgili Video


Not: Geleceğe dair bir sürü bilgi vermiş olmasına rağmen bugüne kadarki bilgilerin hiçbiri tutmamıştır..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir