Sitemizde 15 kategori'de 696 adet yazı yazılmış ve 80 yorum bulunmaktadır.

Kas 282016
 

erkekkadinErkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten, Amerikan ilişki danışmanı John Gray tarafından yazılmış kitaptır. Kitap 50 milyondan fazla kopya sattı ve CNN’e göre 1990’ların kurgusal olmayan en yüksek sıralamadaki kitabı oldu. Çok satanlar listesinde 121 hafta bulundu.

Kitap ve merkezi metaforu popüler kültürün bir parçası haline gelmiş ve yazarın sonraki kitapları, kayıtları, seminerleri, tema tatilleri, tek kişilik Broadway şovu ve TV sitcomları için temeli olmuştur.

Kitap, erkekler ve kadınlar arası ortak ilişki sorunlarının çoğunun cinsiyetlerarası temel farklar sonucu olduğunu kitabın adını taşıyan şu metaforu ile iddia etmiştir: Erkekler ve kadınlar farklı gezegenlerden gelmiştir ve her cinsiyet, ancak kendi toplumu ve geleneklerine uyum sağlar.

Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten karşı cinsle iletişiminizi geliştirecek ve ilişkilerinizden elde etmek istediklerinizi sağlayacak pratik bir rehberdir… Karşı cinsle doyurucu ilişkiler kurmak isteyen herkes bu kitabı okumalı.

Kitaptan Alıntı:

Kadınlar sorunları hakkında konuşmaya başladıklarında erkekle genellikle dinlemezler, dinlemek istemezler. Erkek, kadının konuşmasını kendisini sorumlu tutması olarak algılar. Sorunlar ne kadar çoksa, erkek o kadar suçlandığını hisseder. Kadının yalnızca ona içini dökmek için konuşmakta olduğunu fark etmez. Erkek susup dinlese, bu davranışının kadın tarafından ne kadar takdir edileceğini bilmemektedir.

Erkek, kadının akıl danışmak istediğini varsaydığında, hemen onun sorunlarını çözmek için Bay Tamirci şapkasını takar. Eğer kendisini suçladığını düşünürse, kılıcını çekip savunmaya geçer. Her iki durumda da, dinlemesi gittikçe güçleşir.


Erkekler Mars’tan, Kadınlar Venüs’ten! Bu kitap başlığı artık çok bilinen bir slogan haline dönüştü. Ama bütün erkekler Mars’tan mı? Ya da bütün kadınlar Venüs’ten? Farklı farklı gezegenlerde yaşayan erkek veya kadınlar yok mu? Ya da, başka bir benzetmeyle sorarsak, “aynı” formayı giyiyorlar diye, bir takımın tüm oyuncularının “aynı” özelliklere sahip olduğunu söyleyebilir miyiz?

Kitabı Alttan Okuyabilirsiniz

Kitabı alttaki butonlardan indirebilirsiniz

   PDF Olarak İndirin     Epub Olarak İndirin

About Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim.. Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var.. Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim.. Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..
background