Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Ağu 312016
 

kuslarBirilerine birisi bir şeyler hissedince hep derlerki “Kalbimde pır pır kelebekler uçuyor“. Hade len.. Anliyoz heycanlanion, için içine sığmioda ne demek kelebek kanat çirpio. Arkadaşım kelebeğin ömrü bigün, seninde aşkı memnun bu kadarcıkmı? İçimden böyle diyenlere “Sie” diyesim gelioda terbiyem elvermedi için dimiyom..

Ben bir şeyler hissedince birine kuşlar kanat çırpıyor yüreğimde.. Hemde öyle böyle değil.. Baya baya kanat sesi geliyor.. Üstelik bir tanede değil.. Bir sürü kuş oluyor yüreğimde.. Her bir kuş farklı bir duygu deliliği yaratıyor içimde.. Belkide ben manyakımdır ve ondan oluyordur; ne bilim?

Mesela kimi kuşlarım rengarenktir.. Son günlerde olduğu gibi.. Bu renklerin her biri duygularımdaki anlık değişimlerimi gösterir.. Bir bakmışım “laaa onsuz olamam” derim, bi bakmışın “hastirsin.. o yokkende aslanlar gibiydim” derim.. Bu minik renkli kuşlar karşımdakinin anlık davranışlarına göre renk alır, değişir ve kanat çırpar.. Üstelikte yüreğime en yakın olanlardır.. Sürekli “bık bık” eder durumda kafamı şişirirler ama genel akışıda onlar belirler..

Bazıları işlevseldir.. Dürtülerime yön verir.. E kardeşim insanoğlu var olduğundan beri değişmeyen iki şey olan “Beslenme ve Üreme dürtüsü” gerçeğindeki Üreme dürtüsü rahat durmaz tabi.. Şimdi birileri “adama bak aşkı memnu modunda bir yazı yazmaya çalışırken mal gibi nereye geldi” diyecek demesinede, bende ona “ulen öküz bu dediğim olmasa bunca insan nerden gelecekti, hatta anan baban seni nasıl yapcaktı?” diyorum burdan.. Tabikide bu dürtü olacak.. İşte birde bu şapşal kuşla uğraşırım salak salak.. Onu görünce, duyunca, bir araya gelince bu şapşal kuş kanat çırpmaya başlar ve alırım başıma belayı.. E erkek olmanın en büyük ağırlığıda burada başlar.. Hem engel olmak istersin, hem hoşuna gider, hemde “sakin ol adamım” demeye başlarsın.. Bu kuşun kanat çırpışları baya bayada ses getirir.. Çok renkli bir kuş değildir ama baya baya etkilidir he..


Sora biraz yukarılarda sürekli şakıyan bir kuş vardır.. Sürekli onu anlatır.. Gülüşünü, sesini, konuşmasını, ağzını, burnunu, tepkilerini, yürüyüşünü, vs. vs.. En önemli kuş budur aslında.. Çünkü onu bana en ince detayına kadar anlatan kuş budur.. “Aha işte bu la aradığım hatun” demem için bu kuşun sesinin çok üst tınılarda ve pek güzel cıvıldaması lazım.. Bu aralar pek üst seviyede cıldıyor kerata.. Cıvıldıyorda anam cıvıldatan onu pek duymuyor.. Okuyonmu bu yazıları he, içimdeki bu kuşu cıvıldatan? Oku oku bak ne kadarda dertli bir halde o şakıyan kuş.. Sonuç itibarı ile canlar bu tarif ettiğim kuşu iyi dinleyin içinizde.. Çünkü bu eleman pek yalan söylemez ve size hoşlaştığınız kişi hakkında pek güzel tarifler verir.. Gerçi ben dinniyomda ne oluyor? Ulen şapşal kuş seni dinleye dinleye mal oldum iyice be.. Aaaa karizmayı çizdirdin iyice bana he.. Kanatlarını yolcam, gaganı lastik iple bağlıcam, sorada bir kutunun içine koyup hiç bakmadığım bir yere koycam seni yüreğimde.. Yoksa senle başımız belada vala.. Bık bık hiç durmadan şakıon lan.. Sopalıksın vala sopalık sok tahlilde..

Bir üst seviyede papağanımsı bir kuş vardır.. Genelde kanat çırpmaz ama sürekli aynı şeleri söyler durur.. “Sevion olm, çok tatlı bee, bak bak nasılda tatlı görüyonmu, olm o tam senlik, bırakma peşini, vay vay vay görüonmu nasılda heycanlanıosun vs.” gibi sözler eder sürekli.. Tam bir baş belasıdır.. Özelliklede “tamam” demeyen hatun denk gelirse aldınız bunu başınıza bela benden söylemesi.. Çünkü hatun “olmaz/nein/no/never” dedikçe bu laftan anlamaz, yolunmuş papağan tipli kuş sürekli aynı şeyleri söylerek dürtüp durur sizi.. Bazan yanlış mesajlar verir bu kuş ve zor durumda kalmanıza sebep olur.. Bazanda herşeyin istediğiniz gibi olmasını sağlar.. Her sözüne inanmayın bu keratanın.. Aklı yok, üstüne birde fikri varmış gibi bık bık etsede fikride yok kardeşim.. Laf olsun torba dolsun misali sadece konuşur kovalayın gitsin.. Zaten kanat çırpmadı için kanat seside duyulmuyor.. Kuru kalabalık terane modunda..

Birde en tepede uçan, kanat sesi en net duyulan varki işte buna özellikle dikkat.. Atmaca misali en tepede dolanır ve izler duygularınızı..  Çok keskindir gözleri.. Çok kanat çırpmaz ama dalışa geçip kanat çırpmaya başladığında yüreğinizde gök gürler.. İşte bu anlar duygularınızın en yoğun olduğu anlardır.. Tabi burdan hemen mutluluk yoğunluğu olarak algılamayın.. Bazan mutluluktan yoğunluk olur ve bu atmaca misali olan kuş dalışa geçip sonra tekrar yukarı doğru ok misali yükselir.. En mutlu olduğunuz, nirvanaya ulaştığınız andır bu.. Kimi zamanda aynen dalışa geçer ve kafa üstü çakılır yere.. Buda darmadağın olduğunuz anlardır.. Mutluluğu duygularınıza karşılık verenle sağlar, darmadağın olmanızıda duygusallık anlarınızın istediğiniz gibi gitmediği anlarda yaşarsınız.. E en azından ben böyle yaşıyorum.. Nirvanaya ulaşamadım ama kafa üstüde çakılmış durumda değilim.. Öyle dolanıp duruyor duygularımın, yüreğimin ve diğer kuşlarımın üstünde hala.. Çakılcakmı, yoksa yükselip nirvanayamı ulaşacak yakın zamanda öğrenirim sanırım..

Sonuç itibarı ile biladerler kuşlarım var bir sürü.. Hatta burada anlatmadığım modellerde mevcut.. E hepsini anlatsam yazı bitmez anacim..

Kısa`dan hisse hesabı anlayan anladı ne demek istediğimi deme ama..

Şşşşş bakma öle gözlerini açıp.. Sen sen.. He sen anladınmı ne anlatmak istedim? Anlamadınmı? Çık yukarı bir daha oku bakayım.. Gene anlamadınsa bir daha çık oku.. Anladığında bana gel taammı?

See you..

(Fatsa/2016.06.31)

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)