Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 272016
 

Herostratos Kompleksi, yazabilen yaratık, denemeBu geceyi kapattım. Her var oluşun sancısını yatmadan önce mastürbasyon yapan her sevimli yabancı gibi uykuya dalamadım. Parça parça ölümü yaşıyor olmak, bundan haberdar olup, sol elindeki keskin kokuyu bile suya bulaştırmadan uyumak beni kirli olduğuma bile inandırmıyor.

Egodan dolayı boşalamıyor bile beden yoksa neden ağlanır ki? Müzik sesini duymuyor musunuz? Kadının sesi kaynar su gibi, dökülüyor insanın saçlarına,yardım ediyor yaşlanmaya. Hasta olduğunu kabullenmek bilgeliktir, teşhis koymadan kabullenmek nedir peki? Bana kimse yanmayan sigara ile yürüyen bir kadın gösteremez sokaklarda. Daha kimse bu kadar yalnız olmadı,yaktılar.


İnsanlarla konuşa konuşa kendimi hasta ediyorum. Buna konuşmak denmez, alışveriş üzerine kurulu bir yaşayış. Bir annem var, onun da çocuğu başka. Bir kadın var, onun doğumu benim ölümüme işaret, her anı ölü, ya her ölü? Pazar günlerini sevmiyorum anne, pazar günlerini sevmiyorum Sayın anne?

Sisli bir gün çalıyor kulağımda, o koku,ben birilerini hamile bırakmak istemiyorum. Ölecek olanı dünyaya getirmek, babam düşündü mü becerirken, oğul vermek kolay da can vermenin zor olduğunu? Başkası için…

Bir şehirde kalamamak. Ya o şehri kafandan çıkaracaksın ya da o şehirde yaşamını sürdüren kendini. Kendimle karşılaştım, bana doğru yürüyüp, ağlıyordu. Çekmedim, konuşmak da istemedim. Kör olana göz olmak istemem.

Bir şarkı var, onu bulamadım şimdiye kadar, bulursam sağır olacağım…

Blogda Oku

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Yazabilen Yaratık

Merhabalar, uzun zamandır yazabilen yaratık olarak kurguladığım hayali karakterimin yazdığı yazılar ve ben arasındaki fark üzerine yazmayı istiyordum. Bunu zamanla reddettim sonra fark ettiğimde (şu an) tüm hayatımın, hayali bir şey tarafından tüketildiğini görme durumunu yaşadım.


İlk başlarda sadece, yazmak planıyla başlamıştım. Yazan kişinin dini, cinsiyeti, bedeni önemli olmamalı, insanlar düşüncelerim açısından sevmeli ve birkaç dostum olsun istemiştim. Tahmini bu süre, 2010 yılına dayanıyor. O zaman sevgilimden ayrılmış biri olarak yazmanın verdiği güdüyü iyi kullanıyordum. Daha önce de yazdığım için arkadaşımın bana “Sen yazabilen, ben çizebilen yaratığız” demesi ile aklıma gelmişti. Bu süreçte ne kadar çok insan tanıdım bilemiyorum. Çoğu beni kirletti.


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)