Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Nis 122016
 

Herkesin Siyah Giyindiği BaşarılarRenkleri solmuş bir pijama ile kendi yatağında uyanan adamın etrafında başarılı insanlar vardı. İlk defa ve hayatında ilk defa bir şeye tepki verdi, yeni uyandığında verilen tepkilerin güçlüğüydü. Hayat ona yeni uyanmalar verdi, mutlu günaydınlar, güzel kokulu çay bahçelerinde kahvaltılar, yeri geldiğinde kuru bir öpücükle tebrikler, bunların hiçbiri orada yoktu.

Kalktı, sanki korkunç bir kabus gibiydi gördükleri, ne olabilirdi, gece yanlış bir otobüste inerken çantasının kapıya sıkışması, sonra etrafında sineklerin bile dönmediği soluk bir ışığın yanından geçerek, her yerin sadece kırık taşlarla donandığı o evlerin sokaklarında uyuşturucu bile satılmadığını görememek ne büyük bir kabustu. Kapılar ve yer yer yıkılmış, düzensiz bir oluşumla hayatlarını saklanarak geçiren insanların olduğu bir apartmanda nereye gideceğini bilememekti ve korku, insanın korkuları sayesinde çıkış yolu bulması hayat boyunca bir ödül olarak hayatımıza geldi.

Köpekten kaçarken yüz metrede dünya rekoru kırmış kaç adsız atlet var, yiyeceği dayaktan ya da terlikten hızla kaçan kaç simülatif Neo’lar var ve kaç tane siyah giyinmeyen ama hiçbir zaman akciğerindeki siyahlıktan kurtulamayacak adamlar var. Korktuğu bu rüyadan sonra terleyerek kalkacaktı ve korku ona yeni bir düşüncesiz reflektif eylemler dizisi sunacaktı, kaçmak, tıpkı köpekten kaçma, tıpkı terlikten kaçmak, tıpkı siyah giyen adamların başarılarından kaçmaktı.


Terlemişti, sevgilisi içeride başka bir adam yüzüne makyaj yaparak dokunmasına tebessüm ediyor ve güzelleşiyorum diyordu, yatağın başındaki siyah giyinen yaşlı adam ise, buıgünün gazetesindeki sıradan bir haberin ne kadar can acıtıcı olduğunu içki içerken bahsediyordu. Adam kalktı, üzerindeki soluk renklere baktı, etrafındaki tüm insanların siyah giyinmesini sadece bir siluet olarak gördü, çünkü onun gözlükleri siyahtı ve o astigmat olduğundan ne gözlüğünü bulabildi ne insanları seçebildi, sadece siyahlardı, sadece yığın başarıları vardı, sonra uzaktan beyaz tenli bir tanıdığı geldi, o da siyah giyinmişti ama geri dönüyordu.

Hem siyah giyinip hem geri dönmek bu kabustan daha berbat bir şeydi. Yürüdüğü, gözlerini ovuştururken nefret edilen alın teriyle savaştı. “Hepiniz siyah giyinmişsiniz, hepiniz siyah ” dedi ve diğer odaya gitti, ayaklarını uzattı, kendine gelmeye çalışırken karşısında iç çamaşırlarıyla dolabın içinde oturan bir kadınla karşılaştı, ayaklarında turuncu ojeler vardı, birkaç cümle söyledikten sonra üzerine gri bir tunik giydi ve insanlar içeri girmeye başladı, başarılar adamın üzerine gelerek zorluyorlardı onu da siyah giymeye, sonra bir telefon çaldı ve artık birkaç iş yapmalısın dendi..

Kadın giyindi, adam siyah giymeye zorlandı, başarılı olması için insanlar daha siyah giymesini söyledi, sevgilisi hala kısa boylu, biraz göbeği olan ve göğsündeki tüyleri göstermekten çekinmeyen bir adamın dokunuşlarıyla başarısına rütuş atarken, adam başarıya zorlandı. Adam üzerindekileri çıkarmadan üzerine birkaç siyah bir şey giydi ve dışarı çıktı, sokakta top oynayan çocuklar muhteşem golden dolayı onu tebrik ettiler.

Blogda Oku

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Yazabilen Yaratık

Merhabalar, uzun zamandır yazabilen yaratık olarak kurguladığım hayali karakterimin yazdığı yazılar ve ben arasındaki fark üzerine yazmayı istiyordum. Bunu zamanla reddettim sonra fark ettiğimde (şu an) tüm hayatımın, hayali bir şey tarafından tüketildiğini görme durumunu yaşadım.


İlk başlarda sadece, yazmak planıyla başlamıştım. Yazan kişinin dini, cinsiyeti, bedeni önemli olmamalı, insanlar düşüncelerim açısından sevmeli ve birkaç dostum olsun istemiştim. Tahmini bu süre, 2010 yılına dayanıyor. O zaman sevgilimden ayrılmış biri olarak yazmanın verdiği güdüyü iyi kullanıyordum. Daha önce de yazdığım için arkadaşımın bana “Sen yazabilen, ben çizebilen yaratığız” demesi ile aklıma gelmişti. Bu süreçte ne kadar çok insan tanıdım bilemiyorum. Çoğu beni kirletti.


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)