Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 112016
 

Herkese İyi Yolculuklar

Acı bir tebessüm suratıma kondurduğum. Herkese inat gülümsemek için yaşama. Hata hata hata neden hep aynı hata diye sormak yok artık. Yaşanması gerekiyordu yaşandı ve yaşandı sadece. Geride izi kaldı ona ne şüphe. Tortusu kaldı ona ne şüphe. Çok şükür ki… Kendisi kalmadı.

Acıtmıyor artık… Verdiğim kararlara daha bir sıkı sarılıyorum inatla.

Uzaklaşmak duygulardan… nereye gidebilirsem o kadar uzağa ama hep burda kalarak. Kaçmak değil bu olduğun yerden soyutlamak belki. Belki de cezalandırmak sevigiye saygısı olmayanları. Size çok bile bu sevgi demek…


Acımasız insanlar sizi kırıldığınız noktalardan bir daha kırmaya alışıktır. Suç sizdedir ki o noktaları açık vermişsinizdir. Ama eski güzel günlerde en yakınınızdı onlar. Nerden bileceksiniz ki yaşamadan öğrenemezsiniz . Ben de sildim sadece gözümün gördüğü yerden ve yüreğimden.

Bazı insanlar şanslıdır. Tutunacakları, saklanacakları, sığınacakları bir limanları vardır fırtınalı günlerde. Güneşli günlerde başka ufuklara yol alsalar da. Uzakta onu bekleyen bir liman olduğunu bile bile gitmekten çekinmezler. Umarım limanları onları hep bekler yıkılmadan. Umarım fırtınanın ortasında kaldıklarında bir başlarına geri dönebilirler.

Ama ben alıştım limanımın olmamasına. Güveneceğim bir omuz olmamasına. Rüzgara koyvermişim özgürlüğümü. Sevmek için seviyorum inat için değil. Yüreğimi kandırmıyorum kendimi hiç. Sevdiğim için utanmıyorum. Fırtınadan korkmuyorum hem de hiç. Limanım da yok deniz fenerim de. Durulunca denizim sığınacak bir liman bulurum elbet kendime. Biliyorum en doğru zaman gelecek zaman.

Her rüzgar yeni yerlere götürdü, yeni şeyler öğretti. İyiki esmişler deli deli hayatımın uçurumlarında. Ben de küçüçük yüreğimle sevgiyi öğretmişim ki sevgilerine esip gitti hepsi. Sayemde onlar da bir karar verip yollarını buldular. Herkese iyi yolculuklar…

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)