Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 212016
 

Hani Olur YaSaat 01.34, günlerden 21.01.2015.. Milyarlarca insan için önemsiz, her zamanki gibi bir an, bir o kadar insan içinde kendince önemli olan an.. Kimine göre sıradan bir gece/gündüz, kimine göre ilerleyen saatlerde, gün içinde pek çok dönüm noktasının olacağı bir zaman dilimi..

Benim içinse an itibarı ile sıradan, ama ilerleyen saatlerde belkide bir dönüm noktası.. Belkide sıradanlığından bir şey kaybetmeden devam edecek..

Sıradanlık.. Ne garip bir kavram.. Nedir sıradanlık?.. Yenirmi? İçilirmi? Yoksa marka bir kıyafetmi? Ne bozar sıradanlığı? Yeni günün doğumu?.. Yoksa alınan bir kadeh alkolmü? Normal hayatındaki standart işlemleri bozmakmı? Belkide hiç bilinmedik notalara sahip o muhteşem tınılardır..

Sıradan bir dönem yaşıyordum.. Bir sürü extra şeyler yapıyor gibi görünsemde sıradan bir güne uyanıyor, sıradan şeyleri yaşıyordum.. Keyfimde pek yerinde idi.. Bilinmezlik sarmalı yoktu etrafımda.. Salmıştım kendimi kendimce hayatın akışına.. Ne veriyorsa “eyvalah” edip devam ediyordum yoluma.. Bir başıma, tek başıma mutluydumda.. En azından huzurluydum…

Hani olur ya etrafında deli bir fırtına eser, sen ortasında durursun, saçların bir birine karışır o rüzgardan.. Çıkamazsın o deli borandan.. Çıktığında ise her yer tarumar olmuştur.. İnce bir sızı vardır içinde, canını delice yakan.. “Nasıl düzelteceğim?” her şeyi diye düşünürsün.. Darmadağın olmuştur hayatın.. Neresini tutsan elinde kalır.. Güvendiğin dağlara kar yağmış, tutunduğun dallar hayallerinin ağırlığını kaldıramaz olmuştur.. Sıfır noktasında yönünü bilmeden bakakalırsın üstünden bütün ağırlığı ile geçen o fırtınanın.. Ne olduğun yerde kalabilir, nede ileri bir adım atabilirsin.. “Bittim, ben bittim” hissi sarmıştır her hücreni..

Sonra bir güneş doğar.. Hani daha öncesinde, fırtına öncesinde tıpkısını gördüğün güneş.. Tereddütle bakarsın.. O öncesinde doğan güneşlerin fırtınalara döndüğünü gördüğünden korkarsın.. “Yinemi” bitmişliğini atamazsın üstünden.. Sen kaçmaya çalıştıkça o güneş her yanını sarmaya, ısıtmaya başlar.. Yüreğinde minik minik çiçekler açmaya başlar kardelenler misali.. Elinden birşey gelmez.. Korkarak izlemeye devam edersin olanları.. Ne yürek dinler seni, ne kendin diye gördüğün beden.. Her zamanki gibi kendi yolunu seçer asice.. Sense kafatasının içindeki beynin içinde hapsolmuş kalmışındır..


Garip bir duygudur birine duyulan ve yürekte sıkışmalara sebep olan duygu.. Öylesine bağımsızdırki üzerinde hiç bir hak iddia edemezsin.. Kendi başına seçer, kendi başına yol alır, kendi başına kararlar verir.. Ne zaman tanır, ne mekan, uygunluk.. Edepsizdir o yoğunluk.. Utanmaz, arsızdır.. Sen “olmaz” dedikçe o inatla bildiğini okur.. Dönüp arkanı gitmeye çalıştıkça en derinlerden can yakıcı yumruklarla döver seni.. Koşarsın, yerinde sayarsın aslında.. Başka yönlere bakarken hep aynı noktadadır gözlerin.. Kendi kendine uzun uzun sohbetler yaparsın, ikna etmeye çalışırsın.. Olmaz.. Söz dinletemezsin.. Mantık kanatlanmış uzaklara gitmiştir, pembe bulutlar çoktan dolanmıştır her yanına.. Fırtına öncesi yangın yeridir hislerin aslında.. Yine can yakıcı, yeni bir fırtına..

Gece bitecek, gün doğacak ve yepyeni bir kapının eşiğinden atlamak için bekleyeceksin.. Belkide atlamayacak, hüzünlü bir şekilde bakacaksın gidene o kapının dibinde Ado.. Böyle anlarda ne güzelki sahbin olan bir yaratan var.. Hiç kimse bilmese o bilecek neler hissettiğini.. Sana yeniden sahip çıkacak.. Bileceksinki sağlamsın, arkan sağlam.. Sığınabileceğin bir o kalacak..

Gün bitti.. Zaman ikiledi hatta ikiden haftaladı.. Şimdi yatacak, güzel rüyalar görmeyi dileyeceğim.. Gerçi çok çok uzun zamandır rüyada göremiyorum.. Her gece yeni bir umutla uyuyorum “bu sefer göreceğim” diye.. Olmuyor.. İnsanın hayalleri bitince rüyalarıda yelken açıyormuş uzaklara.. Daha çok kabuslarla uyanır oluyormuş.. Bunuda öğrendim ya helal olsun bana..

 • api?..
 • “hı söyle”
 • naper?
 • “çok iyi sayılmam”
 • hayrola?
 • “belirsizlik..”
 • şu düşündüğün şeymi?
 • “hı hı”
 • keyiflidin aslında?
 • “belirsizlik dedim ya.. neyin belirsizliği onuda biliyorsundur..”
 • biliom..
 • “e ne die bık bık ediosun?”
 • bilmem.. senle konuşmak istedim.. sanki tam zamanı gibi geldi..
 • “yatim ben.. orda konuşalım olurmu?..”
 • tabikide abicim.. ben birde cay kahve filan yapim..
 • “tmm hadi git yap.. şekerli ve damla sakızlı olsun mümkünse..”
 • tabikide mümkün.. isteklerin emirdir pe..
 • “:)”
 • 🙂
 • …….
 • …..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)