Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Oca 192017
 

Basit bir akşamüstü şöyle bir yürürken sessiz sakin -ayaklarına bakarak belki de- birden duruverip gökyüzüne bakma isteği yakalayıverir. Bu ufak kızıllık göze takıldım mı, düşünür veya düşünmez bir şekilde gözlerinin izlediği gökyüzüne bir müddet söz hakkı vermek istersin. Pek çok kelimeler sıralayacakmış sana gibi de beklersin.

İnsan bir akşam vakti o kızıllıkta, aklında defolmaya müsait hiçbir birikmiş yokken nasıl bulur kendini bu dalıp gitmelerde?


O her yerde bildiğini konuşan, kendini savunmaya yer arayan ve üstelik laf yarışına giren o insan..Ne diye şöyle bir yürürken bir akşam vakti, bir alelade caddede, gözleri kayıverir kızıllığa? Üstelik aklında bir kelime bile barındırmadığı bir anda.

Gecenin orta yerinde ne diye kafasını kaldırıp karanlıkları yaran o aydınlığa dalmak için başını kaldırır ve nasıl oluyor da bu kadar sıkışıklıkta vakit yaratır takılıkalmaya saniyelerce bir renk curcunasında bir akşamüstünün?
***
Bir tan vakti sessizliğinde ne diye perdeyi aralamak ihtiyacını hisseder, yattığı yerden? İçi boş, kafası boş bakakalmak için o perdeyi aralamak neden manasız gelmez?

Bir çift gözün dönüp dolaşıp etrafında kavuşamadığı şey ile biraz ilerideki göğe takılıvermesi aynı gidişatın sonucu mudur yoksa gidişatın molalarıdır da tekrar dönüp aranmaya başlar aramızda?

***

Bir akşamüstü bir insan kendi curcunasından koşarak atarken kendini caddeye, o kızıllıkla göz göze gelmesi ne diye?

Ve hiç düşünmeden üstelik.

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Ambriel
delirememek. //

  2 Responses to “Gözüme Takılanlar”

  1. Yalnızlık kaldığınız bir ara sıkıntıdan yazdığınız makale sanırım. Baya dertli gördüm 😀

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir

%d blogcu bunu beğendi: