Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Oca 142017
 

Google amcayı hemen hemen hepimiz kullanırız. Nasıl kullanmayalımki? Sonuçta sürekli birşeyler ararız ve bu aradıklarımızı bulmak için dünyanın en iyisi google.. Başka arama motorları google kadar uzman değil sanırım yada alışkanlıklar bırakmıyor yakamızı..

Sadece arama motoru olarak kullanıyor büyük bir çoğunluk google olayını.. Bir kısmıda mail (gmail) olayını kullanıyor. Oysa arama motoru haricinde bir sürü farklı hizmetide mevcut..

Buyrun altta bakın google amcanın arama motoru ve mail hizmeti dışında neleri varmış?


 • Google Input Aracı, 80 farklı dilde özel bir klavye indirmeye gerek kalmadan yazı yazmanızı sağlar.
 • Büyük sayıları söylemekten korkuyor musunuz? Google, maksimum 12 basamaklı olan tüm sayıları söylemenizde yardımcı olacak. Tek yapmanız gereken sayıdan sonra “=english” yazmak
 • Google Books nGram Viewer 1500-2008 arasında yayımlanmış 5.2 milyon kitapta kelime aramanızı sağlayan bir araçtır. Kelimelerin nasıl kullanıldığını ve zaman içerisinde nasıl değiştiklerini görebilirsiniz.
 • Google.com/sky NASA uydularının, Sloan Dijital Gökyüzü Araştırmalarının ve Hubble Uzay Teleskobunun verilerini kullanarak evrenin çok uzak noktalarını keşfetmenizi sağlar.
 • Google Keep, hem masa üstünden hem de akıllı telefonunuzdan kullanabileceğiniz müthiş bir not tutma ve hatırlatma uygulamasıdır.
 • Google Scholar, profesyonel dergi ve makalelerde arama yapmayı kolaylaştırıyor.
 • Google Art Project ile dünyanın en iyi müzelerindeki sanat eserlerini yüksek çözünürlükte inceleyebilirsiniz.
 • Think with Google, sektörde olup bitenlerin toplandığı bir platformdur. Pazarlamacılar için dijital bir kopya kağıdı işlevi görmektedir.
 • Google Trends ile belirli zaman dilimi içinde insanların hangi kelimeleri daha çok aradığını ve ilgilendiklerini öğrenebilirsiniz..
 • Google Express; gıda, elektronik aletler, kitap ve daha fazlasını bir gün içinde kapınıza teslim eder. Bu hizmet, Amerika’nın %90’ına sunulmaktadır.
 • Google’ın “hayvan sesleri” ya da belli bir hayvanın adını yazarak ulaşabileceğiniz bir hayvan sesi listesi bulunmaktadır. Ufak bir ipucu; çocuklarınızı bu uygulamayla uzun bir süre boyunca eğlendirebilirsiniz.
 • Gboard, iPhone’larda Google arama butonunu klavyeye koyan bir uygulamadır. Böylelikle uygulamalar arasında gidip gelmeniz gerekmez.
 • Google’ın One Today nereye bağış yapacağınıza karar veremiyor ya da güvenilir bir yardım derneği bulmakta güçlük çekiyorsanız, işinizi kolaylaştıracak. Uygulama çeşitli yardım derneklerini kısa açıklamaları ile birlikte size gösteriyor ve nasıl yardımda bulunabileceğiniz konusunda sizi aydınlatıyor.
 • Telefonunuzu Bulun uygulaması ile kaydettiğiniz telefonunuzu kaybolduğunda kolayca bulabilirsiniz..
 • Myactivity ile etkinlikler oluşturun ve etkinlik hayatınızı düzene sokun.
 • New Google Sites web sayfası oluşturmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. DEMO
 • Google Cloud Print ile Her yerden, her cihazdan yazdırın.
 • Google Grupları ile Posta listeleri ve tartışma grupları oluşturun.

Evett işte google amcanın pek bilinmeyen hizmetleri.. Bunların yanında pekçok hizmeti var ancak bu verdiklerim pek bilinmeyenler..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


  2 Responses to “Google`ın Pek Bilinmeyen Hizmetleri”

 1. web siteniz varsa googleda olup bitenleri ister istemez kendinizi takip ederken bulma ihtimaliniz gerçekten çok yüksek

 2. ben think with google hizmetini geç duymuştum. çok güzel bilgilendirici makaleler paylaşıyorlar. kesinlikle takip etmenizi öneririm.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: