Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Mar 072016
 

Waybackmachine sisteminde sitemizin tüm sürümleri ve mevcut.. Tabi yıllar içinde yazılmış yüzlerce de yazı mevcut.. Bu yazıları ara ara alıp ekleyeceğim buraya..

İlk yazı bir dönem sitemizde yazarlık yapan “Şarapçı” nickini kullanan yazarımızın yazısı.. Cuma, Nisan 11, 2003 tarihli yazıdır ilk yazı..

Bir nevi sitemizin bugünlere gelmesinde emeği olan tüm dostlara saygı babında eklemelerdir bunlar..

Hiç bir zaman aldatıldığınızı düşündüğünüz olmuşmudur? Yada bir başkasını aldatmayı düşündünüz mü? Zormudur sizce aldatmak? Peki ya sevdiğiniz kişi tarafından aldatıldığınızı anlamak? %100 emin olmak? Şüphelerinize kulak verirken aldatıldığınızdan %100 emin olduğunuzdan %100 eminmisiniz? Yoksa sizinkisi sadece bir kuruntu mu? Sizce bir insanı başka bir insanla aldatmak kişiliksizliğinin bir kanıtı mıdır? Yoksa arada kalmış, amacını yada istediğini bulamamış ancak istediğini hala aramakta olan, bulana kadar durmayacak hep aldatacak olan insanın hedefine ulaşma çabasımıdır aldatmak?

Yoksa siz aldatıldığınızda karşı tarafın amacına ulaşmaya çalışırken kullandığı bir basamak mısınız? Eğer basamak olarak kullanıldığınızda karşı taraf mı bencildir? yoksa siz mi? Sizce ilişkileri yaşamadan öğrenebilir mi insan? Belki yaşadı, seni beğenmedi ama sana hemen söyleyerek seni şok etmek istemedi ama senide istemedi ne malum? Yoksaaa, aldatıldığınızda karşı tarafa şerefsiz diyerek onu hemen yargılayanlardan mısınız? yada kendinizde hata arar mısınız? Veya ??beni aldatmaktansa ayrılmak istediğini bana söyleyebilirdi?? diyerek kendinizi avutanlardan mısınız? Evet evet sizin duygularınız hunharca katledildi! Aşağılandınız! Peki ya onun duyguları?


Sevgilinizin sizi aldattığını nasıl anlarsınız? Cep telefonuna bakarak mı? Onu dedektif gibi takip ederek mi? Ya sizinle buluşmadan önce mesajları ve tüm kayıtları sildiyse? Yada siz onu takip ederken, onun sizin tarafınızdan takip edildiğini anlamış sa? Bundan nasıl emin olacaksınız ki? Hee birde size telefonlarda soğuk mu davranıyor? Yoksa artık sizin elinizi tutmuyor, sizinle öpüşmüyor mu? Bunlar sizin aldatıldığınıza dair bir işaret değil mi? Eminsiniz! Hayatında başka birisi olmalı! Aksi taktirde size neden böyle davransın ki? Evet evet artık %100 eminsiniz! Sevgiliniz artık sizi istemiyor! Ama ya başka biri yoksa? Yada başka bir probleme canı sıkılmış ve bu problemle sizi yormak istemediği için sizden bunu saklıyorsa? Ama sevgiliniz sizden birşey saklıyorsa kesin ince iştir ve kesin sizi aldatıyordur öyle değil mi? Ama sevgiliniz gerçekte ya çok masumsa? Ya onu gereksiz yere kırıyorsanız? Ama belkide sizi aldatıyordur nereden bileceksiniz?

En iyi içinizden gelen sesi dinlemek değil mi? O seste biraz ön yargılıdır. Size ilk söyleyeceği laf ??Kızım yada oğlum sen aldatılıyorsun git ayrıl?? sözleridir eminim. E peki ya içinizdeki ses sizi yanıltıyorsa? Ona nasıl güveneceksiniz? Beyniniz bilemiyorsa o içeride durduğu halde nasıl görecek ki olan biteni. Hmmm evet zor bir karar vermek üzeresiniz. Aldatılıyorsunuz ve ayrılmanız lazım. Ancak ayrılmak istemiyorsunuz fakat aldatıldınız siz. Eminsiniz. Artık eskisi gibi davranmıyor, öpüşmüyor, elimi tutmuyor vs. vs. kesssin aldatılıyorsunuz ve siz bunun altında kalamazsınız.! Kesin ayrılmalısınız yoksa boynuzlarınız parıldayacak! Hemen gidip ayrılın. Çünkü siz aldatıldınız ve boynuzlarınız daha fazla uzamamalı! Güzel bir aşağılayıcı söz ile, aldatan kişi kız ise ??kaşar?? erkek ise ??şerefsiz?? gibisinden bir söz ile ilişkiyi bitirdiniz yada hiç bişey söylemeden bir daha görüşmediniz. Her neyse.

Artık ayrıldınız ve boynuzlarınız uzunda olsa kısada olsa çıktı. Peki seni neden aldattı? Karşı tarafmı hain? Yoksa sendemi eksiklik var? Yada suçsuz yere infaz mı ettin? %100 emin olduğuna %100 nasıl emin olacaksın? Bence böyle bir şey yaşadıysan %50 pişman, %50 haklısın. Ancak %100 emin değilsin! Gözlerinle görmediğin sürece %100 diyemezsin! Görsende %100 haklı olamazsın! Sana düşen sadece %50?dir! Geriside onun hakkı!

Cuma, Nisan 11, 2003 – 12:01 AM GMT
Gönderen: Şarapçı

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir