Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Nis 122016
 

Birkaç gündür tuhaf bir şekilde içim sıkılıyor.. Hiç hayra alamet değil.. Böyle olduğum her dönem sıkıntı hissetiğim her konuda haklı çıktım.. Her haklı çıkışta bazı çizgiler çizmek zorunda kaldım.. Kimileri çizginin dışında kaldı, kendi hayatına devam etti.. Kimileri içinde kaldı, benle kaldı..

Son günlerde tuhaf bir şeyler döndüğü hissediyorum bazı insanlarda.. Sanki birileri arkamdan konuşuyor, beni çekiştiriyor.. Umursuyormuyum bunu?.. Aslında hemen hemen hiç umursamıyorum.. Sadece bende alışkanlık yaratan bazı insanlara yol vermek biraz gerecek beni sanırım.. Kimseye aksettirmeden ufak ufak bazılarını naşlama zamanı geldi sanırım..

Mükemmel biri değilim.. Mükemmel olduğumu da hiç iddia etmedim zaten.. Her yaptığım şey doğruda olmayabilir.. Belki yanlış düşünüyorum, belkide salaklığım tutuyor kimbilir.. Ama bildiğim bir şey var.. İnsanlara gereğinden fazla değer vermemek lazım.. En azından büyük bir kısmına.. Tabi ben kendi açımdan bahsediyorum.. Pek çok kişininde bu söylediğime katılacağına eminim.. Bazı insanlara, özelliklede değerini bilmeyenlere fazla değer verirsen “Göt kalkması” denen durum yaşanıyor.. Hatta öylesine bir kalkma oluyorki bir süre sonra dönüp senin hakkında başkaları ile konuşabiliyor.. İşin acı yanı ise bunu yapmasına rağmen yüzünede gülebiliyor.. Bir şey olmamış, sanki böyle bir şey yapmamış, seni çok severmiş gibi..

İki tür insandan nefret ediyorum.. Aslında nefret demiyeyim.. Zira Allah`ımın yarattığı hiçbir şeyden nefret edilemez.. Allah`ım güzel yaratır o insan kendini bozar zamanla.. Sevmiyorum, bana itici geliyor demek daha doğru sanırım…


Öncelikle arkamdan iş çeviren insanları hiçmi hiç sevmiyorum.. Karşımdakinin biraz kendine özgüveni olacak, biraz insan olacak, biraz kişiliği olacak ve gelip karşıma geçecek konuşacak benimle.. Bunu yapamıyorsan ne insansındır, ne adamsındır.. Karaktersiz ucubenin tekidir gözümde…

Bazıları sanıyorki ben salağım.. Bir şeylerin farkında değilim.. Meraklanmayın.. Ben bunları daha öncede yaşadım.. Karbon kağıdından çıkmış kopya misalisiniz hepiniz.. Yürürken o çamurlu yolda, bolca izler bırakıyorsunuz arkanızda.. Bakmasını bildikten sonra görmekte zor olmuyor.. Ama sizin bilmediğiniz bir şeyide biliyorum.. Tıpkı öncekilerin kendi pislikleri içinde kokup boğuldukları gibi sizde biteceksiniz kendi pisliğinizde.. Bense hep sabit yerimde devam edeceğim her zaman olduğu gibi.. Aklınız, olmayan beyninizde dank ettiği zaman sonuçlarınız ile yüzleşeceksiniz.. Meraklanmayın ben birşey demeyeceğim.. Sessizce hayatınızdan çıkıcam bunlar olmadan önce.. Siz kendi kendinizle yüzleşecek ve içinizdeki karanlığın acısını yaşayacaksınız..

Herkez durması gereken yeri bilecek.. Haddini bilecek.. Kimin kim olduğunu iyi hesaplayacak.. Kimin kişiliği nasıldır çok iyi bilecek.. Etkilerin tepkileri olduğunu ve bu tepkilerin pekte hoşuna gitmeyeceğini iui hesaplayacak..

Şimdi burdan bu yazıyı üzerine alınacak olanlara söylüyorum..

Yukarıdaki yazıdan bir şeyleri üzerine aldınsa demek sen osun.. Sakın bana ulaşıp açıklama isteme.. İstiyorsan zaten üstteki yazıya muhatabsındır.. Yakın zamanda yapacağımı söylediğim şeyler başına gelecektir..

Ve unutma ben hancıyım kendi hayatımda.. Sense sadece yolcu olarak kalacaksın gözümde.. Nasıl bitirmişsem seni kendimde, öyle hatırlanacaksın hep bende..

Game Over.. Oyun bitti.. Gerçekleri yaşama zamanı..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


  One Response to “Game Over”

  1. yazı muhteşem olmuş en azından içindeki tüm duygu ve düşüncelerini muhteşem anlatmışsın. yazı sonundaki video ufak bir tebessüm oluşturuyor 🙂 (yazıda paylaştığın kişi olmadığım için ekstra mutluyum)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)

%d blogcu bunu beğendi: