Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Ağu 182016
 

Garip bir yorgunluk oluyor İstanbul`da insanın kafasında.. Fatsa`ya geleli bir ay civarı bir zaman oldu.. İstanbul`da yazarkenki halimden çok daha rahat yazıyorum burda.. Demekki neymiş ado? Yazdığın romanı burada yazabilirmişsin.. Denemek lazım bir ara bunu..

Keskin bir sirke gibidir insan çoğu zaman.. Kendi küpüne zarar veren..

Ülen yazıya dün başladım bıraktım birden yazmayı.. Üstteki kısmı yazdıktan sora “yazmiom ahanda karal verdim anasını satim” didim.. Ama şimcik girdim baktım siteye öle garip garip, masum masum bakıodu bu yazı taslak olarak bana..  “Neden yazmiosun beni, benim suçum ne, nabtim sana” diyerekten gözleri nemli nemli baktı gözbebeklerimin taaa içcağazına.. E bende kıyamadım tabi.. Hadi adocum alta geçte yaz bişiler.. Ne yazcamı vala bilmiom he.. Şuraya yazmaya devam ederek oyalanıom ve arada düşünüyom ne yazsam die.. Nese.. Vira Bismillah geçtim alta.. Hayde takip edin beni sayin kitlem..

İyi halt ettik alta geçtik. Yahu aklımda hala bişi yok.. Bi düşünüom şu darbe ile ilgili birşeyler yazayım die.. I ıh içimden gelmiyor.. Çünkü ne bu darbeye inanıyorum, nede demokrasi diye milleti sokağa çağıranlara, hatta sokağa demokrasi diye çıkanlara bile inanmıyorum.. Sonra gene düşünüyorum ben bu kitle ile aynı safta değilim.. Nacizane Atatürkçüyüm.. Ülkemi seviyorum.. Bayrağımı seviyorum.. E Atatürk`ümü bir dönem dışlayan hatta hakaretler edenler, Türk`lüğü her yerden çıkarmaya çalışanlar, TC simgesinden rahatsız olanlara şimdi nasıl inanayım.. “Kandırıldık” demekle bu işten sıyrılınabilirmi? E o zaman her kanunsuz iş yapan kişi “Kandırıldım” desin kardeşim kurtulmak için.. Nese nese bu konu ile ilgili bişiler yazmak istemiom ben be..


Hala Fatsa`dayım bilindiği gibi.. Zaten yazının başlığından da anlaşılıyor sanırsam.. garip bir şekilde alışmaya başladım buraya.. Gurbetçiler (fatsa dışında yaşayan fatsalılar) fındık sezonu bittiği için gittiler.. E bende gurbetçiyim ama hala burdayım.. manyakmıyım lan ben.. Ay konu dağılmasın.. İşte gitti hepsi.. Fatsa`nın standart hali var şu an.. Daha sakin, daha dingin etraf.. Farklı bir huzur veriyor insana.. Yanlız Fatsa içinde araba ile gezmek resmen eziyet.. Doğalgaz boruları döşendiği için tüm ana arterler kazılmış, kapatılmış ama asvaltlanmamış.. Ya kardeşim bu işleri buranın en yoğun olduğu fındık zamanı değilde daha sonra yapsanız daha iyi dilmi? Puu sıfatınıza be..

Şu an televizyonda Yeraltı Canavarı 4 oynuyor.. Bu filmin ilk bölümünü izlediğimde “Ulan bu kadar saçma film olurmu? Hani efektler filan bari iyi olsadı” demiştim.. Şimdi bakıyorum o filmin 4. bölümünü yapmışlar.. Gene aynı kalitesizlikte, saçma bir film.. Yuh kardeşim ya.. Ettiğiniz masrafa yazık.. Hadi çekenleri anladımda bunu alan kanalında beyni yok sanırım.. Yahu buna para verip alınırmı? Kızdım gene bak.. Gece gece ne alaka ise bu film aslanlar gibi yazıma konu oldu be..

Gökyüzüne bakıyorumda yıldız var bir sürü.. Bu arada burada hava açık olduğu zaman gökyüzü inanılmaz oluyor akşamları belirtmiş olayım.. Neyse yıldızlara bakıp “koca kainatta yanlızmıyız biz” diye düşünüyorum.. Yahu bunca yıldız varsa, misli misli gezegen vardır.. Bir tanesindemi hayat yok yahu.. Varsa bir tanesindemi teknoloji gelişmedi? Çıkın gelin la artık.. İnsan insana olmaktan sıkıldık.. Baksanıza birbirimizi yiyoruz artık.. İşgal edin, dostça gelin, ne bilim öyle havada asılı uzay gemileri ile boş boş durun.. Ama gelinde yanlız olmadımızı bilelim artık.. Tüm dünyaya görünmek istemiyorsanız bari bana görünün sadece.. Vala bişi yapmıcam.. Dost canlısıyım ben.. İyi biriyim he.. Rahatlatın beni hadii.. Sıkıldımmm, sıkıldım.. İnsanlardan, standartlardan filan..

Yiter bu kadar.. Sora yazarım gine gine..

See You..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir