Sitemizde 15 kategori'de 779 adet yazı yazılmış ve 233 yorum bulunmaktadır.

Mar 142016
 

Fındık2016 yılı Fatsa sezonumuzu ablam, abim, annem ve ben bu turla birlikte açtık. Her sene olduğu gibi tabiki. Aslında ilk başta pek gelmek istemiyorum ama geldikten sonra da “iyiki gelmişim” modunda bir salaklığa sahibim.. Bugün 2. gün şöyle bir geçeyim durumu..

Bir aydır filan program yapıyorduk ancak ablamın kızının nikahı olduğundan ancak gelebildik..

Yola çıkacağımız sabahın akşamında Sinan’la beraberdik.. Kız kulesi manzaralı çay, ordan Kadıköy’e inme ve bir kahve faslı.. Bu kadarla biter diye düşünürken Ali denen keratanın dürtmesi ile müzikli bir mekana gittik.. Orda olanları extradan anlatacağım.. Zira özellikle değinilmesi gereken şeyler oldu orda.. Ancak beni pek alakadar etmedi. Her ne kadar bulunduğumuz masa ve çevresi öyle algılamasada.. Her zaman olduğu gibi içimde ne olursa olsun bulunduğum ortamda keyifsizlik yaratmam pek (sinan sen anladın onu). Kimsenin keyfini kaçırmaya hakkımız yok sonuçta..

Neden keyifsizdim? Aslında kimseye kızmıyorum, yada bunun için sorumlu tutmuyorum.. Sonuçta kimse kimseyi mutlu etmek zorunda değil ve düşündüklerini düşünmek hatta tastiklemek zorunda değil.. Herkes kendi yolunda devam ediyor yaşam denen yolculukta.. Biraz kendime kızıyorum aslında.. Birinin dediği gibi beynime oksijen gitmedi sanırım bir dönem.. Fatsa’ da bol oksijenli dağ havası alınca daha bir netleşti gözümde herşey.. Kimseye güvenme, umursama, takma üçlüsünü geri plana almışım sanırım.. Yeni bir ders alarak bir level daha yukarı taşıdım kendimi diye düşünüyorum.. Yaşanması gerekiyormuş, yaşadım.. Bittimi? Bilmiyorum.. Bitti ise hayırlı buydu demek.. Bitmediyse sanırım eskisi gibi olmam zor bir daha.. Daha tedbirli ve mesafeli olurum gibi geliyor.. Neyse.. Her konuda zaman en iyi ilaç ve bazı şeylerin anlaşılması için en iyi şahittir nasılsa..


Fatsa yolculuğumuz oldukça keyifli geçti.. Özelikle annemin abime her konaklamada yumurta yedirmesi ve en son Samsun/Kavak’ ta menemen olayına girmemiz damga vurdu yolculuğa.. Onca yumurta yiyen abime birde üstüne menemen yedirmemiz özellikle ablam ve benim açımdan çok keyifli idi..

Fatsa’ ya geleli bugünle beraber 2 gün oldu.. Dün hava çok güzeldi.. Bugün ise ince ince yağıyor ama iyi yağıyor.. Garip bir şekilde buranın yağmurunu seviyorum.. Üşütmüyor beni.. Islanmayı seviyorum.. Biraz yürüyüş yaptım yağmurda.. Islanmak çok iyi geldi..

Geçen sene harmanın (harman: fatsalılar bilir.. fındık toplandığında fındığın kurutulduğu düz alandır) uç kısmında oturma yeri yapmıştım.. Bu sefer geldiğimizde ablamla karar verdik önüne bir masa ve karşılıklı olcak şekilde oturma yeride yapalım diye.. Ve bugün yağmur olmasına rağmen yaptım bunuda.. Yanlız bir şey farkettim.. Ağaçtan masa, oturma yeri gibi şeyler yapmayı seviyorum.. Beceriyorumda sanırım.. Yaptıklarımı görenler pek seviyorlar çünkü.. Bu hızla burdaki evin salonuna da ablamın isteği ile sedir yaparım ben sanırım..

Geçen sene cepten internet pek zor çekiyordu burda.. Yeni bir verici takmışlar.. İstanbul’ daha hızlı hale gelmiş.. Pekte güzel olmuş.. Şu an bu yazıyıda tabletten cep nete bağlandım öyle yazıyorum..

Yarın Fatsa merkeze şneyim diyorum ama daha tam karar veremedim.. Köyde (artık köyde değilmiş bura.. merkeze bağlı mahalle olmuş) olmak daha bir keyifli sanki.. Şöyle üstüme iş elbiselerimi giyiyor keyiflen birşeyler yapıyorum.. Ne stres kalıyor, ne düşünce.. Balta ile odun kesiyorum, ondan bile inanılmaz keyif alıyorum.. Vuuuu bak aklıma geldi.. Kış boyunca İstanbulda pek hareketsiz kalmıştım.. Ufaktan bir göbek oluştu.. Burda sanırım bunuda atacağım dönene kadar..

Evet.. Bugünlük yeter.. Nasılsa gene keyfim gelir yazarım burdan.. Burdan yazı göndermek daha hoşuma gidiyor çünkü..

See you..

 

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN

Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..


Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..


Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..


Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..


 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(E Posta Tekrar)