Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Mar 232016
 

facebookDünya genelinde milyonlarca kullanıcı olan ve web üzerindeki 1 numaralı site konumunda olan Facebook`taki özelliklerin hepsini biliyormusunuz acaba? Çoğu özelliğini biliyor olsanızda benim vereceklerim içinde bilmedikleriniz olduğuna eminim..

Buyrun bakın belkide bilmediğiniz Facebook özellikleri..

  • Haber Kaynağını Düzenleme

haber-kaynagi-duzenleFacebook arkadaşlarımızdan, takip ettiğimiz kaynaklardan gelen son paylaşımlara göz attığımız, güncellemeleri yansıtan Haber Kaynağı (News Feed) Facebook’u çok aktif kullanıyorsanız kesinlikle düzenlemeniz gereken bir alan.

Bu alanı daha sade hale getirmek için Ayarlar menüsünde zaman harcamanız gerekmiyor.

Sol üstte Sık Kullanılanlar bölümünde Haber Kaynağı üzerine gelip Tercihleri Düzenle dediğinizde Haber Kaynağınıza hızlıca çeki düzen vereceğiniz açılır pencere çıkıyor.

  • Hesap Varisiniz

hesap-varisiPeki ya siz öşdüğünüzde ne olacak bu hesap.. Yıllar içinde yüzlerce içerik paylaştınız, resimler eklediniz.. İşte bunun içinde Mark amca bir çare düşünmüş

Facebook Hesap Varisi diye bir bölüm var.. Burdan siz öldüğünüzde hesap varisiniz hesabınızı kontrol altına alabiliyor.. Böylece hesabınız siz ölsenizde kontrol edilebiliyor..

Tabi bu bölümden sadece hesap varisi seçmiyorsunuz.. Dilerseniz hesap varisi seçmez, öldükten sonra hesabınızın silinmesinide isteyebilirsiniz.. O zaman hesap varisi kısmındaki yerde Hesabın Silinmesi yazısının hemen altındaki noktaya çentik atıyorsunuz..

Facebook güvenlik ayarlarına girip, Hesap Varisi (Legacy Contact) kısmına tıklayıp kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz..

  • Profil Sayfanızdan Facebook Sayfası Oluşturma

profil-face-sayfasi


Tabi birde normal profil sayfanızı Facebook sayfası haline çevirme olayı var.. Özellikle kişi listeniz binli civarlara geldiyse buna bakmanızda fayda var..

Kendi Facebook sayfanızı bir nedenden ötürü kapatıp yepyeni bir sayfa açmak istiyorsunuz ancak kullanıcı adınızı bir kere daha değiştirme şansınız olmadığından takipçilerinize ne olacağını kara kara düşünüyorsanız eski hesabınızdaki takipçileri yeni hesabınıza aktarma şansına sahipsiniz. Bunun için yeni bir sayfa oluşturuyorsunuz ve iki sayfayı birleştirdiğinizde mevcut takipçileriniz yeni sayfanıza olduğu gibi aktarılıyor.

https://www.facebook.com/pages/create/migrate/  adresinden kendi kişisel facebook sayfanızı oluşturabilirsiniz..

  • Sinirlerinizi Bozan Oyun Davetlerine Dur diyin..

facebook-bildirim-1

Facebook`ta insanların en sinir olduğu işlemlerin başında gelir oyun davetleri.. Helede hiç oynamadığınız oyunlar varsa daha bir can sıkıcı oluyor..

Engelleme menüsü altında bulunan Uygulama davetiyelerini engelle bölümünde arkadaşınızın ismini yazdığınızda gelecekte uygulama istekleriyle rahatsız etmesine son verebilirsiniz. Belli kişiden gelen oyun davetiyelerini engellemek yerine o oyundan gelecek tüm davetiyeleri engellemek için ana sayfada Uygulamalar altında Oyunlar’a tıklıyorsunuz ve ardından en üstte, arama çubuğunun altında sıralanan seçeneklerden Hareketler’e geçiyorsunuz.

Doğrudan https://www.facebook.com/games/activity adresine de gidebilirsiniz.

  • Hayatınızın önemli anını paylaşın

facebook-onemli-gelismeHayatınızda önemli bir gelişme oldu; Yeni bir işe başladınız, taşındınız veya evlendiniz.

Sizin için önemli olan bu gelişmeyi arkadaşlarınızla paylaşmak için profil sayfanızı açın ve Önemli Gelişme seçeneğini kullanın.

Önemli gelişmeler arasında yeni iş, yeni aşk, bebek, yeni ev, sağık durumu, yeni hobi ve daha nice seçenek mevcut.

Kimsenin pek kullanmadığı bu özellik aslında dikkat çekmek istediğiniz konularda kullanmak için bire bir.. İşinizede yarayacaktır..

  • Gönderi İşlemleri

facebookYandaki resimde gördüğünüz gibi facebook sayfanıza gelen içerikleri düzene sokabilirsiniz..

En güzel özelliklerinden biri olan bu özellik benim en çok kullandığım özelliği.. Zira çok zaman görmek istemediğim gönderiler, yada listemde olmasına rağmen gönderilerini sevmediğim insanların gönderilerini bu şekilde görmüyorum..

Birde Gönderiyi kaydet seçeneğini sıkça kullanıyorum.. Örneğin bir video gönderiliyor daha sonra seyretmek istiyorum.. O zaman bu özelliği kullanıyorum.. Aynı şekilde beğendiğim resimleride bu şekilde saklamış oluyorum ve istediğim zaman bakabiliyorum.. Facebook kullanımımı kolaylaştırıyor bunlar benim için.

Burda yazmadığım ve sizinde extra bildiğiniz farklı özellikler varsa ekleyin bilelim..

Social Media Exchange Website - Likenation

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir