Sitemizde 15 kategori'de 733 adet yazı yazılmış ve 226 yorum bulunmaktadır.

Nis 202017
 

Eyvah Espina adını duydunuzmu bilmiyorum.. Aslında daha önce sitemizde tanıtmıştım kendisini.. Balkan Mübadele yıllarında Türkiye`ye zorluklarla gelmiş, Türkiye ve Atatürk aşığı, Atatürk`ün dediği “Köylü milletin efendisidir” sözünü en güzel yansıtan kişidir.. Köyde yaşayıp bunu sıkça dillendiren Espina eğer hiç izlemedinizse, 1 dakikalık videolarını izlemeniz gereken biri..

Tabi bizim konumuz videoları değil.. Yakın zaman içinde bir kitap çıkardı Espina.. Okunması gerekenlerden desem yeridir..

Kendi anlatımı ile kitabının ne olduğunu vereyim hemen..

Bir gecede sosyal medyada ünlü oldum.

Bir gün bana düşüncelerimden dolayı binlerce insanın beni takip edeceği söylenseydi inanmazdım. Ve binlerce insanın; “Bu fikirlerini kalıcı hale getir, çocuklarımıza, öğrencilerimize hediye edeceğimiz bir kitap yaz,” demelerine hele hiç inanmazdım. Düşüncelerim yaşam tarzımdı ve aslında herkesin bildiğini sandıklarımdı. Evet, biliyorlardı bilmesine de unutmuşlardı. Sanırım ben unutulan duyguların gün yüzüne çıkmasını sağladım kendi çapımda.

İnsanlar bana gülüyordu ama güldükleri aslında ben değildim!

Özlemlerine gülüyorlardı ne yazık ki… Unutulan hareket ve duyguları gördükleri için tebessüm ediyorlardı. Bunları hiç bilmeyen gençler, videoları seyrettikçe garip buluyorlardı. Kimileri kurgu sanıyordu, kimileri komedi yaptığımı düşünüyordu. Kimileri ise anneannelerini, ninelerini görüyorlardı videolarda ve bu durum onları güldürüyordu. Ben aslında hiç komik değilim. Sadece, benim bilinçaltım yok, bastırılmış duygularım yok, en önemlisi maskem yok…

Bu kitap bir gelişim kitabı kategorisine girer mi?

Belki, mutsuz olduğunuz her ne varsa, sizi mutsuz etmesinin gereksiz olduğunu anlattığım için cevabı evet olabilir.

Bu kitap bir psikoloji kitabı kategorisine girer mi?


Belki, maddi kazanç sağlamak adına, olmayan bir takım toplumsal sorunların sorun olmadığını anlattığımdan dolayı olabilir.

Bu kitap bir felsefe kitabı kategorisine girer mi?

Belki, kendimce geliştirdiğim teorileri pratiğe döktüğüm için olabilir.

Bu kitap bir mizah kitabı mı?

He! Evet, işte buna kesinlikle evet diyebilirim çünkü bu kitapta yazılanlar yeni şeyler değil bu fikirlerin şaşırtıcı ve değişik bulunuyor olması bence bir mizah artık. Bu yüzden;

BIKKINLIĞIMIN BANA VERDİĞİ CESARETE DAYANARAK İNSANLARA SATAŞIYORUM!

Kitap pahalı birşeyde değil. 15 TL fiyatı var. Alabileceğiniz yerleri altta listeledim..

Eyvah Espina videolarından derleme.. Tanımıyorsanız tanışmış Olun efenim..

Social Media Exchange Website - Likenation

Free Twitter Followers

Bunlara Baktınızmı?

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir