Sitemizde 15 kategori'de 775 adet yazı yazılmış ve 227 yorum bulunmaktadır.

Nis 172017
 

Malum dün Anayasa referandumu yapıldı ve ucu ucuna EVET kazandı.. İnternette, sosyal medyada yorumlar yapılıyor, yazılar yazılıyor.. EVET için yazanlar genel anlamda olaya KOYDUKMU üzerinden gidiyor.. Ne kazandıklarının bile farkında değiller.. Aslında ne kazandıklarından çok neler KAYBETTİKLERİNİ bilmiyolar. Çünkü tarafsız bir gözle bakılıp bu anayasa neler getirir neler götürür değerlendirseler belkide farkına varacaklar herşeylerini kaybettiklerinin.. Yapılan anayasa değişikliğinin her tarafı iyi olsa bile anca o tepedeki BAŞKAN denen zaat ve etrafındakiler için iyi yanı var.. Biz vatandaşlar için öyle pekte iyi olacak yanı yok..

Ben anladığım kadarını sizlerinde anlayacağı dille anlatayım bari..

  • Mesela oturduğunuz evi başkanın bir yakını çok beğendi.. Başkanı bir şekilde ikna etti ve bunu almak istediğini söyledi.. Başkan bir kararname çıkarıp kimsenin onayını istemeden evinizi alır elinizden ve bu kişiye verir.. Sizde hakkınızı arayamazsınız. Ne kadar basit anlattım bakın.. “Aaaa olurmu öyle şey” demeyin.. Kararname ile yönetilmek böyle birşey işte..
  • Diyelimki Başkan olan kişi “vergiler bundan sonra kazancın %70 i bundan sonra” diye kararname çıkardı.. Geçmiş olsun.. Vergiler bir anda %70 e çıktı.. Eeee ne sandınızdı? Bundan şikayetçi olacağınız bir mevkimi var sanıyorsunuz? Mahkemeyemi gidersiniz? Tabi canım gidin.. Nasılsa o mahkeme heyetlerinide başkan atamış, kim takar seni kardeşim..
  • Mesela başkan yurt dışına çıktı.. Yardımcılarından biri o gelene kadar başkan oluyor.. E gelende art niyetli diyelimki… Bir kararname ile yurt dışı gezisinde bulunan (hasta yatarsada durum aynı) başkanı bir kararname ile fesh edip kendini komple başkan atayabilir.. Başkanla aynı yetkilere sahip olacak çünkü böyle bir durumda.. Kararname çıkarma yetkisi var.. Peh peh ne güzel değilmi?
  • 550 den 600 e çıktı vekil sayımız.. Ne güzel değilmi? Tamamda bu kadar adam ne yapacak onu anlamadım.. Ne kadar araştırsamda, ne kadar iyi niyetli bakınsamda bir sonuç çıkaramadım.. Bu vekillerin Bakan olma özellikleri yok.. Kararnameler üzerinde bir etkisi yok..Bol bol meclis lokantasından yemek yiyerek göbek yaparlar maşallah.. He birde 2 yıl içinde emekli olup ömür boyu kendisi ve tüm ailesi, akrabaları devletin sırtında bize deh derler o olur..
  • 18 yaşında vekil olacağız yaşasınn.. Hııı.. Bizim çocuklarımızmı olcakmış? Güldürmeyin adamı yahu.. O kaymaklı pasta statusundeki konumu kim yedirir sana emmiii.. Senin çocuğun anca eşşek gibi ya çıraklıktan bişiler örenirde eli ekmek tutar anca, yada yıllarca okur ve o anda başkanın partisi hangi parti ise ona üye olursa anca bir yerlere gelir.. O 18 yaşında vekil olma dediğin şey kimlere açılmış kontenjan anladın sen sanırım.

4 tane yazdım ama yazarken bile “yuhh lan” dedim kendi kendime.. İçim daraldı bunaldım, daha fazla anlatmak istemiyorum, kusura bakmayın..

Düşünülmesi gereken şu aslında:Başkanlık sistemini getiren Recep Tayyip Erdoğan zaten başkan gibi değilmiydi? İstedikleri her yasayı çıkardılar, istedikleri atamaları yaptılar, vs..

Peki bu başkanlık sistemi denen olay neden kuruldu? Ne amaçla ve kim içindi? 2019 deniyor seçim için.. Acaba Tayyip efendi seçilebilecekmi? Hangi amaçla kime hazırlanıyor Türkiye..

Sonuçta memleket için, biz vatandaşlar için pek faydalı olacağını düşünmüyorum, hatta önümüzdeki günler ve yıllarda bizleri çok kötü günler bekliyor diyebilirim..

Facebookta bir arkadaşım bir gönderi paylaşmış.. Durumuda güzel özetliyor aslında.. Kendisinden izin aldım buraya eklemek için.. Buyrun okuyun bakalım KOYDUKMU diyenler.. Nasıl ve nereye KOYMUŞUNUZ anlayın..

KOYDUK MU ?
AKP li bir arkadaş sormuş
KOYDUK MU Demiş. EVET koydunuz Tebrik ederiz.
Gerçekten Bizim için ACI oldu
Anlamadığımız şu, niye bu kadar sevindiniz ilk defa koymuyorsunuz ki, 15 yıldır sürekli koyuyorsunuz.
Masumları Kumpasla Hapse Koydunuz,
Genel Kurmay Başkanını kumpasla kodese Koydunuz,
FETO yu, APO yu adam yerine Koydunuz,
Halkı asgariye köle edip, paraları cebinize Koydunuz,
Çözüm sürecini bir fırına bir buzdolabına Koydunuz,
Medyaya el Koydunuz,
Devlet kurumlarına vasıfsız sahte diplomalıları koydunuz,
Limanlara yabancıları Koydunuz,
Dini siyasetin Merkezine koydunuz,
Paket paket makarnalarla paket paket açılımlar Koydunuz,
Torba torba kömürlerle TORBA TORBA yasalar Koydunuz,
Çalıntı sorularla Üniversiteye Akademilere HARP okullarına teröristleri, gerici yobazları, yandaşları koydunuz,
Suriyelileri sınavsız kamulara, Türkiye Cumhuriyetinin çocuklarını sokakta Koydunuz,
Bakan, vekil çocuklarına askerlik yaptırmayıp, gariban çocuklarını tabuta Koydunuz,
Kadınların madencilerin fıtratına koydunuz,
Yetmedi Adaletin, Ekonominin, Eğitimin, Hayallerin, ormanların, Tarihin, Sanatın, Estetiğin, Devletin, Milletin a… Koydunuz.
Bir Tek Şeye Koymadınız; ELİNİZİ VİCDANINIZA..

Nede güzel anlatmış yazı durumu.. Teşekkürler kendisine..

Ben kendi adıma HAYIR verdiğim için hiçbir vicdani sorun yaşamıyorum ve yaşamıyacağımda. EVET verenler ise bundan sonra olacak her şeyde sorumludur olanlardan..

İnanıyorumki bu ülkenin gelecekteki insanları birgün bu EVET diyenlere beddua edecek, küfür edecek EVET verdikleri için.. Yani torunlarınız bile size beddua edecek bilesiniz..

Social Media Exchange Website - Likenation

Bunlara Baktınızmı?

Adnan DAN on FacebookAdnan DAN on PinterestAdnan DAN on TwitterAdnan DAN on Youtube
Adnan DAN
Aslında çokta özel biri değilim.. Biraz ukala olduğumu söylerler.. Bildiğimi anlayabilen insanlara sunmayı severim..

Sürekli sorgulama modundayım.. Neden dünyadayız, nereye gideceğiz, bu kadar basitmi yaşamak, vs. vs.. Cevaplarını bulamadığım onlarca sorum var..

Gerçekten dost bildiğim insanların sayısı bir elimin parmaklarının sayısını geçmez.. Onlarca insan arasında kendimi hep yanlız hissederim..

Ben insanım.. Adımı Adnan koymuşlar, soyadımsa zaten otomatik olarak eklenmiş DAN olarak.. Kuralları sevmem.. Ama uymak zorunda olduğumuda bilirim.. Sevmediğim öyle çok şey yapıyorumki, bu bana mutsuzluk veriyor çok zaman.. Birini sevmeyi, aşık olmayı, ona güvenmeyi çok istiyorum.. Olmayınca olmuyor, zorlamıyorum.. Hayat garip.. Ben o gariplik içinde yüzen biriyim işte..

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir